Zbiórka Da[ru]jcie im święty spokój. - zdjęcie główne

Da[ru]jcie im święty spokój.

2 785 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 88 osób
Zbiórka zakończona
 

Daj im święty spokój... niech nic nie muszą.

Bo do tej pory - musiały. Musiały się rozmnażać. Musiały się rodzić, by ich pan mógł zarabiać więcej i więcej. 

To są koty odebrane z pseudohodowli w Dobrczu. 

http://vod.tvp.pl/29397675/28032017 

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/bydgoszcz-hodowla-w-dobrczu-zwierzeta-umieraly-w-odchodach,713783.html

W takich warunkach mieszkały:

W takim stanie je odebrano: 

Pozornie - nie były w szczególnie dramatycznym stanie. W większości, zwłaszcza 'brytyjskie', nie wyglądały na spektakularnie zabiedzone. Widywałam koty w znacznie gorszym stanie... Ale nigdy nie widziałam na raz tylu kotów, które panicznie bały się kontaktu z człowiekiem. Od pierwszego spojrzenia można było rozpoznać, że koty te są zwyczajnie zdziczałe. I to miały być  te upragnione, rasowe kociaczki? domowi milusińscy? na kolanka? 

Najwyraźniej, najważniejszym było wyprodukować, byle wyglądało i sprzedać.

Część kotów była i nadal jest kompletnie niezsocjalizowana. Wszystkie były odwodnione i bardzo spragnione. I w dalszym ciągu, woda w misce, zawsze obecna i czysta, jest dla nich niesamowitym dobrodziejstwem. Koty nie są wycieńczone, ale wszystkie mają niedowagę, niektóre w stopniu znacznym. Teraz, po miesiącu pobytu w Kocim Hospicjum nadrabiają braki.

Oczywiście to, co stanowi o ich realnej kondycji, okazało się niewidoczne na pierwszy rzut oka. Wyniki badań krwi pokazały niedobory żywieniowe, zarobaczenie, schorzenia różnych układów i narządów. Zdjęcia RTG ujawniły wady genetyczne wynikające z nieodpowiedzialnego krzyżowania osobników, które nigdy nie powinny być ze sobą łączone.

Tak teraz mieszkają:

Kilka zdjęć:

Osobna zbiórka ma na celu pozyskanie funduszy na dalszą diagnostykę, leczenie i utrzymanie tych kotów. Koszt dotychczasowych działań podjętych na ich rzecz to ponad 7 tys. zł.

Wszystkie koty są już wysterylizowane/wykastrowane, mają zrobione badania krwi i testy FIV/FeLV/FCoV. Otrzymują specjalistyczną karmę dla zwierząt zestresowanych [RC Calm], której zjadają 1kg dziennie. W pokoju, w którym przebywają, mają włączone dyfuzory kocich feromonów uspokajających [Feliway]. Fundacja musiała też wyposażyć się w dodatkowe klatki kennelowe, w których każdy kot może mieć swoją własną przestrzeń.

Proszę, nie zostawiajcie ich bez pomocy. Bez Waszego wsparcia Kocie Hospicjum nie jest w stanie nic zrobić.

Agn

P.S. Koty pozostają 'dowodem w sprawie i do czasu rozstrzygnięcia postępowania sądowego nie jest możliwa ich adopcja.'


"Czy tak trudno zrozumieć, że zwierzęta

są innymi narodami

wrzuconymi w tę samą sieć życia i czasu

co my?"

Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych opiekuje się kotami, które nie mają szans na adopcję, czyli starymi, niepełnosprawnymi, ciężko chorymi, po wypadkach, z nowotworami, wadami wrodzonymi. Takim kotom zapewniamy domowe warunki, stały kontakt z doświadczoną opiekunką i świetną opiekę weterynaryjną. Prowadzimy także adopcje kotów zdrowych oraz edukujemy dzieci i dorosłych.

Zajrzyj do nas: https://www.facebook.com/FundacjaHospicjumDlaKotowBezdomnych/

Aktualności


 • Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych - awatar

  Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych

  28.03.17
  28.03.17

  http://vod.tvp.pl/29397675/28032017 Jedyna ekipa telewizyjna, która zainteresowała się kotami z interwencji w Dobrczu.

Komentarze


 • Aleksandra - awatar

  Aleksandra

  01.08.17
  01.08.17

  Powodzenia Agnieszka

 • KiKi - awatar

  KiKi

  05.05.17
  05.05.17

  mam nadzieję, że kotki mają się dobrze

 • Izabella Szolginia - awatar

  Izabella Szolginia

  05.04.17
  05.04.17

  <3 <3 <3

 • Czerwony Kot - awatar

  Czerwony Kot

  31.03.17
  31.03.17

  człowieki prosimy o pomoc, Miau

 • Hombre w pelerynie - awatar

  Hombre w pelerynie

  24.03.17
  24.03.17

  Powodzenia!

2 785 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 88 osób
Zbiórka zakończona
 

Wpłaty: 88

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Aleksandra - awatar
Aleksandra
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Olek - awatar
Olek
15
Ula K - awatar
Ula K
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
KiKi - awatar
KiKi
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Y.W. - awatar
Y.W.
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 czerwca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij