Zbiórka Da[ru]jcie im święty spokój. - zdjęcie główne

Da[ru]jcie im święty spokój.

2 785 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 88 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Daj im święty spokój... niech nic nie muszą.

Bo do tej pory - musiały. Musiały się rozmnażać. Musiały się rodzić, by ich pan mógł zarabiać więcej i więcej. 

To są koty odebrane z pseudohodowli w Dobrczu. 

http://vod.tvp.pl/29397675/28032017 

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/bydgoszcz-hodowla-w-dobrczu-zwierzeta-umieraly-w-odchodach,713783.html

W takich warunkach mieszkały:

W takim stanie je odebrano: 

Pozornie - nie były w szczególnie dramatycznym stanie. W większości, zwłaszcza 'brytyjskie', nie wyglądały na spektakularnie zabiedzone. Widywałam koty w znacznie gorszym stanie... Ale nigdy nie widziałam na raz tylu kotów, które panicznie bały się kontaktu z człowiekiem. Od pierwszego spojrzenia można było rozpoznać, że koty te są zwyczajnie zdziczałe. I to miały być  te upragnione, rasowe kociaczki? domowi milusińscy? na kolanka? 

Najwyraźniej, najważniejszym było wyprodukować, byle wyglądało i sprzedać.

Część kotów była i nadal jest kompletnie niezsocjalizowana. Wszystkie były odwodnione i bardzo spragnione. I w dalszym ciągu, woda w misce, zawsze obecna i czysta, jest dla nich niesamowitym dobrodziejstwem. Koty nie są wycieńczone, ale wszystkie mają niedowagę, niektóre w stopniu znacznym. Teraz, po miesiącu pobytu w Kocim Hospicjum nadrabiają braki.

Oczywiście to, co stanowi o ich realnej kondycji, okazało się niewidoczne na pierwszy rzut oka. Wyniki badań krwi pokazały niedobory żywieniowe, zarobaczenie, schorzenia różnych układów i narządów. Zdjęcia RTG ujawniły wady genetyczne wynikające z nieodpowiedzialnego krzyżowania osobników, które nigdy nie powinny być ze sobą łączone.

Tak teraz mieszkają:

Kilka zdjęć:

Osobna zbiórka ma na celu pozyskanie funduszy na dalszą diagnostykę, leczenie i utrzymanie tych kotów. Koszt dotychczasowych działań podjętych na ich rzecz to ponad 7 tys. zł.

Wszystkie koty są już wysterylizowane/wykastrowane, mają zrobione badania krwi i testy FIV/FeLV/FCoV. Otrzymują specjalistyczną karmę dla zwierząt zestresowanych [RC Calm], której zjadają 1kg dziennie. W pokoju, w którym przebywają, mają włączone dyfuzory kocich feromonów uspokajających [Feliway]. Fundacja musiała też wyposażyć się w dodatkowe klatki kennelowe, w których każdy kot może mieć swoją własną przestrzeń.

Proszę, nie zostawiajcie ich bez pomocy. Bez Waszego wsparcia Kocie Hospicjum nie jest w stanie nic zrobić.

Agn

P.S. Koty pozostają 'dowodem w sprawie i do czasu rozstrzygnięcia postępowania sądowego nie jest możliwa ich adopcja.'


"Czy tak trudno zrozumieć, że zwierzęta

są innymi narodami

wrzuconymi w tę samą sieć życia i czasu

co my?"

Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych opiekuje się kotami, które nie mają szans na adopcję, czyli starymi, niepełnosprawnymi, ciężko chorymi, po wypadkach, z nowotworami, wadami wrodzonymi. Takim kotom zapewniamy domowe warunki, stały kontakt z doświadczoną opiekunką i świetną opiekę weterynaryjną. Prowadzimy także adopcje kotów zdrowych oraz edukujemy dzieci i dorosłych.

Zajrzyj do nas: https://www.facebook.com/FundacjaHospicjumDlaKotowBezdomnych/

Aktualizacje


 • Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych - awatar

  Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych

  28.03.2017
  28.03.2017

  http://vod.tvp.pl/29397675/28032017
  Jedyna ekipa telewizyjna, która zainteresowała się kotami z interwencji w Dobrczu.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Aleksandra - awatar

  Aleksandra

  01.08.2017
  01.08.2017

  Powodzenia Agnieszka

 • KiKi - awatar

  KiKi

  05.05.2017
  05.05.2017

  mam nadzieję, że kotki mają się dobrze

 • Izabella Szolginia - awatar

  Izabella Szolginia

  05.04.2017
  05.04.2017

  <3 <3 <3

 • Czerwony Kot - awatar

  Czerwony Kot

  31.03.2017
  31.03.2017

  człowieki prosimy o pomoc, Miau

 • Hombre w pelerynie - awatar

  Hombre w pelerynie

  24.03.2017
  24.03.2017

  Powodzenia!

2 785 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 88 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 88

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Aleksandra - awatar
Aleksandra
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Olek - awatar
Olek
15
Ula K - awatar
Ula K
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
KiKi - awatar
KiKi
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Y.W. - awatar
Y.W.
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij