Aktualizacja
Misio przeszedł za Tęczowy Most 🖤
Byłam przy nim do ostatniej chwili. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, za to, że dzięki Wam ostatnie miesiące Misia były wypełnione miłością i troską.
🖤🖤🖤
Diagnozujemy Misia, koszty są coraz wyższe: konsultacje neurologiczne, USG, badania laboratoryjne, za chwilę Echo serca i EKG, kastracja, bo ma zmiany w nadjądrzu, sanacja jamy ustnej, bo zęby w strasznym stanie. Leki i suplementy. Czy warto tyle pieniędzy w ratowanie starego psa? Bez namysłu odpowiem, że tak. Gdyby stan Misia nie rokował, gdyby nic nie można było zrobić, to może i nie robilibyśmy nic. Ale on już się zmienia, po kilku dniach w hotelu, gdzie nowe bodźce, odpowiednie leczenie, inna opieka. Jak nie leczyć??? Nie miałam pojęcia, że koszty będą tak wysokie ☹️
Dotychczasowe:
Zrobię podsumowanie dotychczasowych kosztów (2.07.2022):
*Pierwsza wizyta neurologiczna 147zł
*Druga wizyta neurologiczna i lek 83 zł
*1 mc pobytu w hotelu (data wystawienia rachunku 03.2022) 450 zł
*Karma RC dental 160 zł
* Diagnostyka 421 zł
*Kastracja i sanacja jamy ustnej 656 zł
* 2 mc pobytu (d.w.04.2022) 450 zł
*3 miesiąc pobytu w hotelu (d.w. 05.2022)450 zł
*4 miesiąc pobytu w hotelu (d.w.06.2022) 450 zł
*5 miesiąc pobytu w hotelu (d.w. 07.2022) 450 zł
W sumie:3717 zł
**
Misio ma 16 lat, chorą tarczycę, demencję, zaćmę i reumatyzm.
Po raz pierwszy spotkałam Misia, kiedy późnym wieczorem spacerowałam z psem. Było ciemno, zimno, padał deszcz ze śniegiem. Misio stał sam zdezorientowany, mokry i trzęsący się z zimna. Już miałam go zabierać, kiedy zjawił się jego właściciel i zabrał go do domu. Dwa dni później, w czasie porannego spaceru z psem, znalazła go inna osoba, a ponieważ nikogo nie było w pobliżu, a pies stał na chodniku sam, owinęła go swoją kurtką i zabrała do domu. Właściciel odnalazł się wieczorem. Zaczęłam zbierać informacje o psie i dowiedziałam się, że obecny opiekun zabrał tego psa od swoich starszych rodziców. Opieka nad staruszkiem go przerosła, ma dużo innych zajęć i nie ma dla niego czasu. Ponieważ pies jest zniedołężniały, chodzi powoli i nie nadąża za nim, to zostawia go i idzie po jakieś zakupy albo na pocztę albo w inne miejsce. Wracając zabiera psa. Czasem trwa to dłużej, czasem krócej. Rano czy wieczorem. Pies jest bardzo często widywany, jak stoi sam, lub chodzi w kółko zdezorientowany. Ponieważ pies posikuje w domu, zasikał dywan i podłogi, na czas nieobecności opiekuna w domu Misio znoszony jest do suszarni w piwnicy. I tam siedzi kilka godzin albo cały dzień w zależności od tego, ile opiekun ma zajęć. Do tej suszarni przychodzi moja znajoma i wyprowadza go na jeden spacer, daje mu jakiś posiłek, bo jej po prostu szkoda psa. Ponieważ pies często sika, to żeby nie sikał w domu, zamykany jest na balkonie, ale cyt. "nie dłużej niż na 20 minut".
Wczoraj byłam w piwnicy, żeby nakarmić Misia i wyprowadzić go na spacer, bo właściciela nie było cały dzień. Zobaczyłam go leżącego pod stołem, na gazetach, i obiecałam sobie i jemu, że go stamtąd zabiorę. Opiekun chce psa oddać, a ja go chcę zabrać, bezwzględnie. Filmiki nagrane podczas spaceru z Misiem.
Znalazłam domowy hotel, w którym od trzech lat przebywa mój podopieczny, znam to miejsce z dobrej strony. Wszystkie psy mieszkają w domu, Misio też będzie mieszkał w domu, będzie zadbany, nakarmiony, leczony, otoczony opieką. Będzie miał godną starość.
Nie wiem, na ile Misio rozpoznaje otoczenie i ludzi, na ile rozpaczliwy smutek w jego oczach wynika z sytuacji, a na ile ze starości.
Ale patrzy w taki sposób, że pęka serce.
Miesięczny koszt hotelu to 450 zł, chciałabym zebrać kwotę, która zabezpieczy Misia na pół roku. Chciałabym mieć też jakąś rezerwę na wypadek wizyty u weterynarza, kupienia leków, pampersów jeżeli będzie taka konieczność.
Opiekun zrzekł się praw do psa. Formalnie mogę go już zabierać.
Bardzo liczę na Waszą pomoc w utrzymaniu Misia, bo zabierając go, dajemy mu szansę na godną starość.
Jeżeli zdarzyłoby się tak, że Misio odejdzie szybciej, a niestety zdarzyć się tak może, bo jest staruszkiem słabo żywionym i zaniedbanym, to pieniądze, które zostaną, będą przeznaczone na pomoc potrzebującym psom lub kotom.
Na Facebooku jest wydarzenie Misia
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!