Zbiórka Staś - walka o życie! - zdjęcie główne

Staś - walka o życie!

1 200 zł  z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby

Kilka dni temu otrzymaliśmy apel o pomoc z Punktu Przetrzymań w Szydłowcu, do którego trafiły dwa oswojone koty. Placówka nie ma warunków do opieki nad kotami. I tak 1 maja przyjechały do nas Skarpecia – malutka, filigranowa koteczka i biało-czarny kocurek Staś, znaleziony pod jednym z hipermarketów.

O ile Skarpecia potrzebuje tylko dokończenia profilaktyki (szczepienia i chipu) oraz dobrej jakościowo karmy, to w przypadku Stasia przeprowadzone na cito badania „zwaliły nas z nóg”

Już na pierwszy rzut oka widać było, że oprócz kociego kataru i wychudzenia kocurkowi coś dolega. Bladość, a raczej delikatne zażółcenie, niepokojący wygląd brzucha, siedzenie w jednej pozycji, nie wróżyły nic dobrego.

We wtorek 2 maja zabraliśmy Stasia do kliniki w celu diagnostyki. Nikt nie spodziewał się tego, co usłyszymy. Ten młody kocurek ma leukopenię (obniżoną liczbę białych krwinek), anemię, mocno podwyższone wskaźniki wątrobowe i nerkowe, zapalenie pęcherza. Dwukrotnie wykonane USG potwierdziło przewlekłą niewydolność nerek (jedna z nerek jest mniejsza, widoczne są rozwarstwienia) i ujawniło liczne torbiele na trzustce. Wykonano również testy  FeL i FIV – ich wyniki są na szczęście ujemne.

Staś został w klinice gdzie otrzymuje kroplówki i baterię leków. Za trzy dni zostaną powtórzone badania krwi i podjęta decyzja, co dalej. Pierwszym wskazaniem była eutanazja.  Staś się nie poddaje – na przekór chorobie apetyt mu dopisuje.  My też nie możemy się poddać.

Mamy nadzieję, że po wdrożonym leczeniu i diecie wyniki Stasia się poprawią. Przewlekła niewydolność nerek jest chorobą nieuleczalną. Prawda jest bolesna – nie wiemy ile czasu zostało Stasiowi. Czy uda się zatrzymać postęp choroby? Czy Staś będzie mógł doświadczyć godnego życia? Czy tego czasu będzie na tyle dużo, że znajdzie się ktoś, kto da mu kochający dom…?

Przeprowadzona diagnostyka, leczenie, pobyt w całodobowej klinice, specjalistyczna karma to ogromne koszty, których się nie spodziewaliśmy. Staś błaga Was o pomoc!  Będziemy walczyć do końca, wierząc, że kocurek czas, który mu pozostał przeżyje szczęśliwy. Oby tego czasu było jak najwięcej…

Aktualizacje


 • Fundacja Przytul Kota - awatar

  Fundacja Przytul Kota

  09.05.2017
  09.05.2017

  Staś jest już po diagnostyce i wrócił do naszego lokalu fundacyjnego. Badania wykazały u Stasia przewlekłą niewydolność nerek, zapalenie trzustki i torbiele, zapalenie jelit, stan zapalny woreczka żółciowego i wątroby oraz anemię.
  Do tej pory, w celu leczenia zapalenia nerek, Stasiowy były podawane kroplówki, których zadaniem było płukanie nerek. Niestety dodatkowo obniżyło to poziom czerwonych krwinek.
  Aby zwiększyć poziom czerwonych krwinek, przyjmuje bardzo kosztowny lek na anemię – Aranesp. Dodatkowo dostaje Pronefrę, którą podaje się w przypadku przewlekłej niewydolności nerek, aby wspomóc ich pracę. Poza tym do terapii włączony został antybiotyk Convenię oraz probiotyk BioProtect. Staś je tylko specjalistyczną karmę Renal przeznaczoną dla kotów nerkowych.
  Najważniejsze jest to, że Staś ma duży apetyt, co bardzo ważne u kotów nerkowych. Widzimy, że bardzo chce żyć, a my z Waszą pomocą, pomożemy Stasiowi wygrać walkę o zdrowie!

Komentarze


 • kedar - awatar

  kedar

  13.05.2017
  13.05.2017

  Tylko tak mogę Ci pomóc mały Bracie

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   17.05.2017
   17.05.2017

   Dziękujemy! Proszę trzymać kciuki <3

 • GTGk - awatar

  GTGk

  12.05.2017
  12.05.2017

  walcz malutki!

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   17.05.2017
   17.05.2017

   Walczy bardzo mocno! Dziękujemy !

 • Anna F - awatar

  Anna F

  10.05.2017
  10.05.2017

  Wpłaciłam. Życzę powodzenia.

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   10.05.2017
   10.05.2017

   Bardzo dziękujemy!

 • Krokus - awatar

  Krokus

  09.05.2017
  09.05.2017

  Chociaż tyle...

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   09.05.2017
   09.05.2017

   Dziękujemy!

 • Eliza - awatar

  Eliza

  08.05.2017
  08.05.2017

  Dużo zdrówka

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   17.05.2017
   17.05.2017

   Bardzo dziękujemy <3

1 200 zł  z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby

Wpłaty: 32

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
230
Megi - awatar
Megi
10
Sławomir Własik - awatar
Sławomir Własik
50
kedar - awatar
kedar
34
GTGk - awatar
GTGk
30
Jolanta T - awatar
Jolanta T
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
51
Elżbieta Domańska - awatar
Elżbieta Domańska
30
Anna F - awatar
Anna F
22

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij