"To tylko zwierzę - tak mówisz, tylko zwierzę... A ja ci powiem, że zwierzę to czasem więcej jest niż człowiek. Ono nie ma duszy, mówisz... Popatrz jeszcze raz... Zwierzęca dusza większa jest od zwierzęcia... My mamy dusze kieszonkowe - maleńka dusza, wielki człowiek... Zwierzęca dusza się nie mieści w zwierzęciu... I kiedy się uśmiechasz do niej Ona się huśta na ogonie. A kiedy się pożegnać trzeba i zwierzęciu czas iść do zwierzęcego nieba to niedaleko zwierzę wyrusza... Przecież przy tobie jest zwierzęce niebo - z tobą zostaje jego dusza.." B. Borzymowska
"To tylko zwierzę - tak mówisz, tylko zwierzę... A ja ci powiem, że zwierzę to czasem więcej jest niż człowiek. Ono nie ma duszy, mówisz... Popatrz jeszcze raz... Zwierzęca dusza większa jest od zwierzęcia... My mamy dusze kieszonkowe - maleńka dusza, wielki człowiek... Zwierzęca dusza się nie mieści w zwierzęciu... I kiedy się uśmiechasz do niej Ona się huśta na ogonie. A kiedy się pożegnać trzeba i zwierzęciu czas iść do zwierzęcego nieba to niedaleko zwierzę wyrusza... Przecież przy tobie jest zwierzęce niebo - z tobą zostaje jego dusza.." B. Borzymowska
Jak wiemy, niekontrolowane rozmnażanie się zwierząt na wsiach jest odwiecznym problemem trudnym do rozwiązania. Trudnym - z racji niskiej świadomości oraz braku funduszy. Na wsi świadomość ludzi na temat sterylizacji i zapobiegania bezdomności jest często blisko zeru. A już w szczególności odbija się ona pustym echem w kwestii kociej. Niestety dalej pokutują stereotypowe przekonania, że koty same sobie świetnie radzą, że kotka powinna mieć raz młode, że "kot to kot", że koty nie mają uczuć, że przywiązują się tylko do miejsca a nie do ludzi itp. Najlepiej więc nie ingerować i pozostawić kocie sprawy kotom. Jednak musimy pamiętać, że to "my jesteśmy odpowiedzialni za to kogo oswoiliśmy" i to na nas spoczywa obowiązek opieki i zapobiegania bezdomności.
Większe miasta w ramach swoich programów walki z bezdomnością, finansują sterylizację bezdomnych, wałęsających się po ulicach kotów. Niestety dotyczy to tylko kotów mieszkających w granicach danego miasta.
W przypadku gmin, problem sterylizacji jest z reguły pomijany a zasady pomocy bezdomnym zwierzętom tylko ładnie brzmią w urzędowych zapiskach. Niestety mentalność ludzi na wsi niejednokrotnie powoduje, że słyszymy stwierdzenia: przecież to tylko kot, kto by się tym przejmował, lub nawet takie w stylu: to się zlikwiduje i po problemie.
Doskonale wiemy, że tylko nieliczni mieszkańcy wiosek pojadą z kotką do sterylizacji. Reszta pozwala im rodzić, a czego nie uda się utopić – rozmnaża się dalej i dalej…
Często się zdarza, że biedne, wycieńczone (w rożnym wieku), dokarmiane przez nas matki przynoszą nam małe kotki w pyszczkach z wyrazem rozpaczy na twarzy. Nie wiadomo czy chcą powiedzieć żeby ratować maluchy, czy żeby ulżyć im w cierpieniu, które przeżywają za każdym razem kiedy muszą znowu rodzić lub jak ktoś zabierze im małe i zabije.
Dlatego podjęliśmy decyzję o organizacji tej zbiórki. Nasza fundacja nie otrzymuje dotacji i nie stać nas na sfinansowanie takich zabiegów sterylizacji. W ubiegłym roku pomogliśmy dużej liczbie kotek, ale ciągle, wiele z nich czeka na pomoc.
Nasi wolontariusze chętnie podejmą się „wycieczek” na wieś, wyłapania i transportu zwierząt do lecznic. Chcielibyśmy także zorganizować akcję uświadamiania ludzi, że sterylizacja jest jedyną metodą zapobiegania masowemu rozmnażaniu się zwierząt i absolutnie nie ma nic wspólnego z krzywdzeniem zwierzęcia.
Jeżeli kochacie zwierzęta i obchodzi Was ich los to przyłączcie się do nas i pomóżcie nam w akcji sterylizacji tych biednych matek. Koszt jednej sterylizacji, połączony z odpchleniem i odrobaczeniem to ok. 100zł. Każde 100zł to pomoc dla jednej kotki.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!