Zbiórka Mój dzielny syn spełnia marzenia - zdjęcie główne

Mój dzielny syn spełnia marzenia

25 259 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 308 osób
Zbiórka zakończona
 
Steve Liebich - awatar

Steve Liebich

Organizator zbiórki

Witam Państwa serdecznie,

Jestem szczęśliwą mamą mojego kochanego chłopca, który dzielnie walczy od swoich narodzin o lepsze życie w tym zwariowanym świecie. Mój syn urodził się bez obu dłoni oraz ze znacznym skrótem prawej nóżki, co w rezultacie oznaczało wielokrotnie  przeprowadzane operacje przez kolejne siedemnaście lat. Steve spędził połowę życia w szpitalu, co zapewne sprawiło, iż tak bardzo pokochał medycynę. Na tyle, iż postanowił, że swoje naukowe marzenia spełni w USA. Dwa lata zajęło mu składanie papierów, zdawanie wszystkich egzaminów oraz walka o pieniędze na pierwszy rok studiów. Szczęśliwie wspomogła go Fundacja Bielecki Art, która partycypowała w kosztach wraz z uczelnią za pierwszy rok akademicki. Niestety, fundacja w toku poważnych problemów finansowych została zmuszona wstrzymać finansowanie, a sam Steve odtąd w pojedynkę musiał zacząć zbierać fundusze na kolejny rok studiów. Pasją oraz determinacją zawalczył o prawie 50,000 dolarów otrzymanych od swojej uczelni - Clarkson University w Nowym Jorku. Jednak wciąż potrzebuje 8,000 dolarów, aby móc wrócić na uczelnię pod koniec sierpnia i kontynuować to, co zaczął dwadzieścia lat temu - spełniać swoje marzenia. Jako jego mama byłabym nieobiektywna w wypowiedzi o swoim synu, więc dzielę się z Państwem wypowiedzią dobrego przyjaciela Steve'a, który zna go od wielu lat i pomógł w wielu ciężkich sytuacjach. Oto, co mówi Łukasz:

"Nieznam człowieka, który ma większą pasję dla nauki i medycyny niż Steve. Prawdziwą tragedią byłoby, aby tak wielki talent nie mógł  wzrastać z powodu ograniczeń finansowych. Clarkson University na dzień dzisiejszy pozwala Steve'owi na pełen rozwój i dostęp do nowoczesnego laboratorium. Wsparcie Steve'a, moim zdaniem, to nie tylko pomoc zdolnemu młodemu człowiekowi, ale pewna inwestycja w rozwój polskiej i światowej nauki. Dobro powraca!"

Bardzo często ludzie poddają się, kiedy w ich życiu pojawia się krzywda. Steve poznał, co to cierpienie, odkąd skończył sześć miesięcy, lecz mimo wszystko udowodnił, że każdy może dokonać wszystkiego, nawet to najbardziej niemożliwe marzenie. Jak mówi Steve: " W życiu nic nie ma niemożliwego. To my sami ustalamy granice." Steve przekracza granice każdego dnia, a jego roczny pobyt w Stanach to potwierdził. Jest dzieckiem niepełnosprawnym, lecz dzięki sercu i umysłowi zdefiniował to pojęcie i oddał światu w inny sposób. W moich oczach jest po prostu przykładem człowieka, który uczy, jak żyć, pomagając przy tym wielu ludziom, których napotkał na swej drodze. Sam nigdy nie poprosiłby ludzi o pomoc finansową, więc zrobię to za niego. 


Kwota, jaką zbieramy, to 30,000 złotych. Jest to 8,000 dolarów pomnożonych przez dzisiejszy (tj. 06/09/2018) kurs dolara. Będziemy wdzięczni za każdą ofiarowaną pomoc. Dziękuję wszystkim za przeczytanie tej wiadomości. Uśmiech na Waszej twarzy, którego zobaczyć nie mogę, jest już wystarczającą nagrodą.


Pozdrawiam serdecznie,


Mama Steve'a 

Aktualizacje


 • Steve Liebich - awatar

  Steve Liebich

  29.08.18
  29.08.18

  Witam Państwa! Bardzo przepraszam, że odzywam się dopiero teraz, lecz okoliczności finansowe oraz związane z wyjazdem nie pozwoliły mi usiąść przy komputerze i napisać do Państwa szczere: dziękuję! Mimo że zbiórka nie zakończyła się zebraniem całej sumy, zebrane 8 400 PLN pozwoliły mi spełnić moje marzenie i wrócić na uczelnię w Stanach! Wraz z pomocą kilku innych życzliwych dusz udało mi się zebrać brakującą całość i oto piszę do Państwa z USA. Powód, dla którego nie chcę jeszcze usunąć zbiórki, to wciąż brakujące kolejne 30 000 PLN na drugi semestr mojego drugiego roku. Będę walczył jak lew, żeby zdobyć te pieniądze, a być może pomoc znaleziona na tej zbiórce pozwoli mi powiedzieć: Mission Accomplished! Wierzę w to bardzo głęboko, a Państwu w imieniu swoim oraz mojej mamy chcę z całego serca podziękować, gdyż każda pomoc jest warta więcej niż darmowy klucz do skarba całego świata. I to jest w tym wszystkim najważniejsze. Z gorącymi pozdrowieniami, Steve z rodziną

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.10.19
  27.10.19

  nie poddawaj sie i skoncz stuidia. walcz o platnosciza swoje ksiazki by moc kontynuowac nauke na medycynie. niech amerykanskie uczelnie o ciebie zabiegaja. harvard i inne zaplaca by Cie miec u siebie bo bedziesz dla nich wizytowka w swiecie. maja potezne stypendia i moga to sprawid - nawet dla studentow miedzynarodowych. a to co robisz ty jest precedensem ponadczasowym w tym kraju i o tym amerykanie powinni sie dowiedziec. Bless you! PS W jakichkolwiek pisanych stronach doradzam pisac ze urodziles sie withouth both hands vs palms. pozdrawiam Serdecznie!!!

 • Damian P. - awatar

  Damian P.

  09.06.19
  09.06.19

  Steve, życzę Ci powodzenia w spełnianiu twoich marzeń. Masz wspaniała siostrę, od której usłyszałem o Tobie. Jestem pewien, że oboje osiągnięcie wielkie rzeczy. Dobro powraca.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.02.19
  18.02.19

  Jesteś geniuszem i musisz wykorzystać swój umysł. Fajnie że chcesz potem wrócić do Polski i do Europy.

 • Dorota - awatar

  Dorota

  18.02.19
  18.02.19

  Gratuluje Syna i zycze mu realizacji zamierzonych celow

 • Kasia Sara - awatar

  Kasia Sara

  14.02.19
  14.02.19

  Trzymam kciuki za Ciebie! Uratuj świat! 😊

25 259 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 308 osób
Zbiórka zakończona
 
Steve Liebich - awatar

Steve Liebich

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 308

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Damian P. - awatar
Damian P.
50
małgorzata - awatar
małgorzata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Ewelina - awatar
Ewelina
1 000
Anna Krasowska-Smyczek - awatar
Anna Krasowska-Smyczek
20
Dorota Ludynia - awatar
Dorota Ludynia
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij