Zbiórka Żeby nóżki słuchały - zdjęcie główne

Żeby nóżki słuchały

7 505 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Syrop klonowy....

...większości ludziom kojarzy się bardzo sympatycznie - głównie z naleśnikami.
Jednak dla rodziców i lekarzy Weroniki syrop klonowy to wróg.
Oczywiście nie chodzi tu o słodki sok, tylko o wyjątkowo ciężką chorobę metabolizmu, która nosi taką właśnie nazwę. Choroba syropu klonowego atakuje cały organizm, uniemożliwiając jego harmonijny rozwój.

W przypadku Wiktorii schorzenie to również wywołało groźne skutki. Dziewczynka nie odżywia się samodzielnie - musi być karmiona rurką gastrostomijną. Wymaga to nie tylko drogich odżywek, ale całego oprzyrządowania: narzędzi i środków związanych z podawaniem pożywienia i utrzymaniem sterylnych warunków karmienia.

Choroba ma też wpływ na zahamowanie rozwoju psycho-ruchowego. Najwięcej problemów ma Wiktoria z chodzeniem. Nóżki jej nie słuchają.

Zdjęcie opisu zbiórki Żeby nóżki słuchały

Buzia zawsze uśmiechnięta

Na przekór cierpieniom i ograniczeniom Wiktoria często się uśmiecha. Stara się być bardzo dzielna i czasami wychodzi jej to aż za dobrze. W trakcie wizyty u pani doktor orzeczniczki tak chciała jej zaimponować, że zmobilizowała wszystkie siły i na własnych nogach pokonała całą szerokość gabinetu. W efekcie tego popisu uznano, że chodzi i nie przyznano jej dofinansowania wózka. 

Rzeczywiście, dzięki intensywnej rehabilitacji ("krew, pot i łzy") Wika jest w stanie pokonywać niewielkie odcinki o własnych siłach, ale nie takie, aby samodzielnie dojść do przystanku, czy do szkoły. Po kilku dziarskich jak na jej chorobę krokach, nóżki się pod nią uginają i odmawiają dalszego podporu. Stary wózek ma już dość ich buntów - rozpadł się. Nowy dla tak dużej dziewczynki (Wiktoria ma 8 lat) kosztuje prawie pięć tysięcy złotych. To dla rodziny bardzo duży wydatek.

Tym bardziej, że lekarze zalecili, aby Wiktoria poruszała się w ortezach. To specjalnie wyprofilowane łupki z odpowiedniego tworzywa, które stabilizują kończyny ułatwiając ruchy. Wydatek z nimi związany, to 2500 zł. 

Bez pomocy życzliwych ludzi Wiktoria będzie zdana na pozostanie w domu, gdyż rodzice nie posiadają środków na zakup tych niezbędnych akcesoriów.

Zdjęcie opisu zbiórki Żeby nóżki słuchały

Brak wsparcia

Słowo "WSPARCIE" zdominowało życie całej rodziny.

I nie chodzi tu tylko o wsparcie nóżek Wiktorii. Wsparcia potrzebuje również mama dziewczynki. Stres związany z chorobą dziecka był przyczyną udaru, który spowodował duże spustoszenia w jej organizmie. To bardzo dzielna kobieta. Nie pozwoliła na to, żeby choroba wyłączyła ją z życia. Wie, że jest potrzebna dziecku i musi mieć siły za dwoje. Chociaż sama potrzebowałaby pomocy, pomimo dużych ograniczeń mężnie walczy z chorobami - swoją i córeczki.

Wiktoria jest podopieczną Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom i to za pośrednictwem tej organizacji można deklarować dla niej wsparcie: http://pomocdzieciom.eu/podopieczni-fundacji/wiktoria-bzdega/

Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc. Każda złotówka przekazana na rzecz Wiktorii przybliża ją do samodzielnego chodzenia i daje poczucie wolności, a rodzicom dziewczynki ulży w codziennych troskach.

Komentarze


 • Beata - awatar

  Beata

  08.06.2016
  08.06.2016

  Wierzę, że Wiktoria i jej mama dadzą radę. Ja też w to ufam. Proszę o modlitwę Nowenna Pompejska I modlitwa do Św.Rity ma wielką moc trzeba tylko pomalutku uwierzyć, zaufać. Czasami to wymaga czasu. Pozdrawiam serdecznie

 • nowakos - awatar

  nowakos

  07.06.2016
  07.06.2016

  Trzymaj się mała!!

 • Ola - awatar

  Ola

  07.06.2016
  07.06.2016

  Życzę tobie i twojej mamie abyście miały same radosne dni w życiu i oczywiście szybkiego uzbierania potrzebnej kwoty na wózek i na ortezy.

 • Tomasz - awatar

  Tomasz

  07.06.2016
  07.06.2016

  Bądź silna!

 • aa - awatar

  aa

  07.06.2016
  07.06.2016

  trzymam kciuki...niech Wasze zycie stanie sie lzejsze <3

7 505 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 18

Beata - awatar
Beata
20
Adriana - awatar
Adriana
10
Beata - awatar
Beata
7 000
emilia - awatar
emilia
25
Ewa - awatar
Ewa
20
Slawomir - awatar
Slawomir
100
katarzyna - awatar
katarzyna
10
nowakos - awatar
nowakos
5
Marzena - awatar
Marzena
10
Magdalena - awatar
Magdalena
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij