Zbiórka Żeby nóżki słuchały - zdjęcie główne

Żeby nóżki słuchały

7 505 zł z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Zbiórka zakończona
 

Syrop klonowy....

...większości ludziom kojarzy się bardzo sympatycznie - głównie z naleśnikami.
Jednak dla rodziców i lekarzy Weroniki syrop klonowy to wróg.
Oczywiście nie chodzi tu o słodki sok, tylko o wyjątkowo ciężką chorobę metabolizmu, która nosi taką właśnie nazwę. Choroba syropu klonowego atakuje cały organizm, uniemożliwiając jego harmonijny rozwój.

W przypadku Wiktorii schorzenie to również wywołało groźne skutki. Dziewczynka nie odżywia się samodzielnie - musi być karmiona rurką gastrostomijną. Wymaga to nie tylko drogich odżywek, ale całego oprzyrządowania: narzędzi i środków związanych z podawaniem pożywienia i utrzymaniem sterylnych warunków karmienia.

Choroba ma też wpływ na zahamowanie rozwoju psycho-ruchowego. Najwięcej problemów ma Wiktoria z chodzeniem. Nóżki jej nie słuchają.

Zdjęcie opisu zbiórki Żeby nóżki słuchały

Buzia zawsze uśmiechnięta

Na przekór cierpieniom i ograniczeniom Wiktoria często się uśmiecha. Stara się być bardzo dzielna i czasami wychodzi jej to aż za dobrze. W trakcie wizyty u pani doktor orzeczniczki tak chciała jej zaimponować, że zmobilizowała wszystkie siły i na własnych nogach pokonała całą szerokość gabinetu. W efekcie tego popisu uznano, że chodzi i nie przyznano jej dofinansowania wózka. 

Rzeczywiście, dzięki intensywnej rehabilitacji ("krew, pot i łzy") Wika jest w stanie pokonywać niewielkie odcinki o własnych siłach, ale nie takie, aby samodzielnie dojść do przystanku, czy do szkoły. Po kilku dziarskich jak na jej chorobę krokach, nóżki się pod nią uginają i odmawiają dalszego podporu. Stary wózek ma już dość ich buntów - rozpadł się. Nowy dla tak dużej dziewczynki (Wiktoria ma 8 lat) kosztuje prawie pięć tysięcy złotych. To dla rodziny bardzo duży wydatek.

Tym bardziej, że lekarze zalecili, aby Wiktoria poruszała się w ortezach. To specjalnie wyprofilowane łupki z odpowiedniego tworzywa, które stabilizują kończyny ułatwiając ruchy. Wydatek z nimi związany, to 2500 zł. 

Bez pomocy życzliwych ludzi Wiktoria będzie zdana na pozostanie w domu, gdyż rodzice nie posiadają środków na zakup tych niezbędnych akcesoriów.

Zdjęcie opisu zbiórki Żeby nóżki słuchały

Brak wsparcia

Słowo "WSPARCIE" zdominowało życie całej rodziny.

I nie chodzi tu tylko o wsparcie nóżek Wiktorii. Wsparcia potrzebuje również mama dziewczynki. Stres związany z chorobą dziecka był przyczyną udaru, który spowodował duże spustoszenia w jej organizmie. To bardzo dzielna kobieta. Nie pozwoliła na to, żeby choroba wyłączyła ją z życia. Wie, że jest potrzebna dziecku i musi mieć siły za dwoje. Chociaż sama potrzebowałaby pomocy, pomimo dużych ograniczeń mężnie walczy z chorobami - swoją i córeczki.

Wiktoria jest podopieczną Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom i to za pośrednictwem tej organizacji można deklarować dla niej wsparcie: http://pomocdzieciom.eu/podopieczni-fundacji/wiktoria-bzdega/

Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc. Każda złotówka przekazana na rzecz Wiktorii przybliża ją do samodzielnego chodzenia i daje poczucie wolności, a rodzicom dziewczynki ulży w codziennych troskach.

Komentarze


 • Beata - awatar

  Beata

  08.06.16
  08.06.16

  Wierzę, że Wiktoria i jej mama dadzą radę. Ja też w to ufam. Proszę o modlitwę Nowenna Pompejska I modlitwa do Św.Rity ma wielką moc trzeba tylko pomalutku uwierzyć, zaufać. Czasami to wymaga czasu. Pozdrawiam serdecznie

 • nowakos - awatar

  nowakos

  07.06.16
  07.06.16

  Trzymaj się mała!!

 • Ola - awatar

  Ola

  07.06.16
  07.06.16

  Życzę tobie i twojej mamie abyście miały same radosne dni w życiu i oczywiście szybkiego uzbierania potrzebnej kwoty na wózek i na ortezy.

 • Tomasz - awatar

  Tomasz

  07.06.16
  07.06.16

  Bądź silna!

 • aa - awatar

  aa

  07.06.16
  07.06.16

  trzymam kciuki...niech Wasze zycie stanie sie lzejsze <3

7 505 zł z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Zbiórka zakończona
 

Wpłaty: 18

Beata - awatar
Beata
20
Adriana - awatar
Adriana
10
Beata - awatar
Beata
7 000
emilia - awatar
emilia
25
Ewa - awatar
Ewa
20
Slawomir - awatar
Slawomir
100
katarzyna - awatar
katarzyna
10
nowakos - awatar
nowakos
5
Marzena - awatar
Marzena
10
Magdalena - awatar
Magdalena
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij