Zbiórka Zbiórka na leczenie Szaraka - zdjęcie główne

Zbiórka na leczenie Szaraka

640 zł  z 1 840 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Anna Rokoszewska - awatar

Anna Rokoszewska

Organizator zbiórki

Drodzy przyjaciele kotów, a zwłaszcza tych kochanych, beznadziejnych przypadków

Zapewne wielu z Was spotkało na swojej drodze kota z gatunku "wolnożyjących". Ten nasz swojego ponad 10-letniego, wolnego życia ma już po dziurki w zapchanym nosie, a wręcz powyżej swoich doświadczonych, postrzępionych uszu. Jest przypadkiem dzielnym, dlatego w przyszłość patrzy z nadzieją, mimo że do patrzenia pozostało mu jedno oko i nieco makabryczna, różowa dziura. Każdy kolejny krok stawia z ufnością, obierając sobie za cel wyciągniętą ku niemu miękką, ludzką dłoń i my tę dłoń z miseczką wyciągamy, ale Szarak doszedł do tego momentu w życiu, gdzie sama pucha nie wystarczy. 

Pensjonariusze i koniarze Stajni Klucz mogli go zapewne spotkać w stajni AD 2000, gdzie Pan Kot obecnie przebywa.

DLACZEGO ZBIERAMY 

Szarak został znaleziony przez przyjaciółkę i instruktorkę Stajni Klucz - Kasię Stuczkowską, autorkę tego tekstu. Był właściwie na granicy śmierci głodowej, ważył może kilogram. Miał uszkodzone oko. O dziwo nie miał ani pcheł ani wszy. Wystraszony, ale jednocześnie idący do ręki i szukający kontaktu. Ma na pewno ponad 10 lat, więc jest już (według weterynarzy) kotem starym. Na chwilę obecną leczenie finansują trzy osoby: P. Grażyna Kojro - właścicielka Stajni Klucz, Ania Rokoszewska, która załatwiła Szarakowi leczenie finansowane przez miasto Legionowo (miasto dołożyło do niego 800 zł) i ja - Kasia. Zaangażowałyśmy dr Martę Warzechę, klinikę Jacka Banego, dr Piotra Marcińskiego (najlepszy spec od USG, dzięki niemu wiemy, że rak nie rozsiał się poza oko i węzeł) oraz klinikę Białobrzeska z dr onkolog Urszulą Jankowską (ona będzie pilotować zabieg). Obecnie pacjent ma wilczy apetyt i waży prawie 4 kg.

Zapadła decyzja o zbiórce, ponieważ czeka nas w tej chwili największy jednorazowy wydatek. Szarak przeszedł już dużo w swoim życiu, ale najwyraźniej jest silnym kotem i ma wielką wolę, żeby żyć dalej plus dobre rokowania na wyleczenie. Do tego jest absolutnie uroczy, przytulaśny i mruczący (jak on mruczy!), a grono fanów powiększa się po każdej wizycie u lekarza - jako pacjent idealny nie gryzie, nie drapie, nie szarpie się, nawet nie prychnie. Wczoraj zasnął w gabinecie. 

NA CO ZBIERAMY

1) na operację usunięcia gałki ocznej z wypatroszeniem oczodołu (drastyczne, ale tak się to fachowo nazywa) oraz usunięcie węzła chłonnego podżuchwowego prawego, a także badanie histopatologiczne usuniętych tkanek;

2) usunięcie pozostałości zębów;

3) kastrację.

DLACZEGO POTRZEBNA JEST OPERACJA I POZOSTAŁE ZABIEGI

1) oko - gałka oczna była pęknięta, Szarak jest pod opieką okulistyczną dr Marty Warzechy. Oko się zagoiło, ale badanie histopatologiczne ziarniny, która wytworzyła się na oku wskazało na rak płaskonabłonkowy trzeciej powieki oraz umiarkowane, przewlekłe zapalenie. Jest to najczęstszy nowotwór powiek u kotów. Doszczętne usunięcie raka płaskonabłonkowego sprawia, że rokowanie po operacji jest pomyślne. Dlatego trzeba również wypatroszyć oczodół.

2) zęby - zostało ich kilka i w bardzo złym stanie. Ponieważ w pyszczku jest przewlekły stan zapalny, trzeba te resztki usunąć. W tej chwili Szarak je samodzielnie tylko dzięki podanym sterydom.

3) kastracja - tu sprawa jest oczywista, dookoła żyje masa bezdomnych kotów, którym już teraz nie mamy jak i z czego pomóc, nie narażajmy na to kolejnych pokoleń. 

KIEDY BĘDZIE WYKONANY ZABIEG

1) termin operacji onkolog wyznaczył nam na 22 października;

2) przed operacją Szarak będzie miał zrobione echo serca;

3) 10 października zostały wykonane kolejne badania krwi (poprzednie badanie było przeprowadzone 2 miesiące temu);

4) pacjent jest obecnie na lekach mających zmniejszyć obrzęk i zapalenie zmienionych tkanek.

PRZEWIDZIANE KOSZTY

1) badanie histopatologiczne - 140 zł;

2) echo serca - 172 zł;

3) usunięcie gałki ocznej z patroszeniem oczodołu i usunięcie węzła chłonnego - 800-1000 zł;

4) usunięcie zębów - 200-300 zł;

5) kastracja - ok. 100 zł. 

RAZEM: 1712 zł.

Do wyznaczonych kosztów dodane zostało 7,5 % tej kwoty, jaką serwis potrąca za prowadzenie zbiórki.

CO ZOSTAŁO ZROBIONE DO TEJ PORY

1) badania krwi;

2) podanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych (stan jamy ustnej);

3) podanie sterydu na zęby;

4) zakup karmy ratunkowej (Szarak nic nie jadł, bo nie był w stanie);

5) badanie kału;

6) odrobaczenie;

7) leczenie uszu;

8) leczenie pękniętej gałki ocznej.

Wszystkie paragony za wizyty są zachowywane w celach weryfikacji faktycznej listy wydatków, co ze względu na pracę na żywym organizmie nie jest możliwe w 100% do określenia z góry. Wszelkie wahania kwotowe oraz jakakolwiek nadwyżka ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup saszetek do wyżywienia Szaraka, który wciąga je jak odkurzacz, acz powoli zaczyna się robić wybredny. 

Szarak jest typem kota, na którego trochę trudno pierwszy raz spojrzeć, trochę ciężko dotknąć w wystające kręgi na grzbiecie i szorstkie futro, typem, gdzie trochę się boimy że się rozpadnie pod zbyt pewnym głaśnięciem. Jednocześnie, kiedy już to zrobimy, czujemy się dobrze, lepiej, serce się otwiera, a my zwalniamy, czując się potrzebnymi i docenionymi ufnością istoty bezbronnej. I nie chcemy jej zawieść.

Zima zbliża się wielkimi krokami, więc każda finansowa pomoc, każda pucha i każda ciepła, głaszcząca ręka będzie na wagę złota!


640 zł  z 1 840 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Anna Rokoszewska - awatar

Anna Rokoszewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 10

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Tytus Wojnowicz - awatar
Tytus Wojnowicz
50
Anna Żarnotal - awatar
Anna Żarnotal
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paweł Latek - awatar
Paweł Latek
100
Katarzyna Stuczkowska - awatar
Katarzyna Stuczkowska
100
Michał Stuczkowski - awatar
Michał Stuczkowski
100
Anna Rokoszewska - awatar
Anna Rokoszewska
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij