Szczeniakowo w Sonieczkowie

2 950 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 54 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Jesteśmy wolontariuszami w schronisku Sonieczkowo w Żarnowie Pierwszym k/Augustowa. Działamy na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Suwałkach. 

Schronisko Sonieczkowo powstało w 2014 aby Miasto i Gmina Augustów mogły odebrać swoje psy ze schroniska w Radysach. Walka wolontariuszy o psy trwała kilka lat. Jest schronisko i są ogromne potrzeby między innymi  potrzeby inwestycyjne. 

Podlaskie to zagłębie bezdomności, a walka z nią to droga bez końca. Brakuje wszystkiego: dobrej woli, serca, świadomości i przede wszystkim pieniędzy.Podlaskie to setki suk bezdomnych ze swoimi szczeniętami. Bardzo często rozmnożonych bezmyślnie, a potem porzuconych, w lesie, w polu, przy drodze. Te psy, jeśli będą w porę znalezione, unikną śmierci z głodu, ale to nie oznacza, że umkną śmierci w ogóle. Psy trafiają do schronisk, w których często panuje parwowiroza, śmiertelna choroba, której w warunkach schroniskowych praktycznie nie ma szansy wyleczyć.

Ten miot niestety nie przeżył. Parwowiroza w schroniskowych warunkach to wyrok . 

Schronisko nie jest dobrym miejscem dla nich ze względu na skupisko różnych wirusowych chorób, śmiertelnych dla bezbronnych, nieodpornych szczeniąt.


https://www.facebook.com/events/1789573301330754/W schronisku przebywa około 20-30 szczeniąt. Niektóre są z matkami, niektóre mioty odnajdujemy bez matek. Te szczenięta wymagają największej troski i opieki. 

Zimny mokry kojec, a w nim w jednej budzie gromadka samotnych dzieci. Psich dzieci. Bez zabawek za to z rozmazanymi odchodami dookoła. To jest schroniskowa rzeczywistość . Nie do ogarnięcia. Piszemy to w poczuciu ogromnego żalu do całego świata.
Naszym pragnieniem jest, aby te psie dzieci mieszkały w cieple. Niech poznają psie zachowania przy dorosłym psie. Niech wychowują się w kontakcie z psem, bo tylko wówczas rozwój tego psiaka będzie przebiegał normalnie, a to zwiększy jego szansę adopcyjną.


Ze zbiórki pieniędzy chcemy stworzyć  im dobre warunki w schronisku.  Chcemy pobudować wygodne, jasne, suche i ciepłe kojce. Kojce, w których będziemy mogli zadbać o to, aby niosąca śmiertelne żniwo wśród szczeniaków - parwowiroza, nie miała do nich dostępu. Potrzebujemy minimum 6 takich kojców, w których psie mamy będą mogły wychowywać swoje szczeniaczki w zdrowiu i bezpieczeństwie. 

Na zdjęciu poniżej jeden z naszych szczeniaków. Na szczęście już w swoim domu.


Zapraszamy również  na bazarek https://www.facebook.com/groups/358806661156945/

Aktualizacje


 • Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Suwałkach - awatar

  Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Suwałkach

  15.03.2017
  15.03.2017

  14.03.2017 dostaliśmy zgłoszenie o 2 miotach szczeniąt pod domkiem letniskowym na Suwalszczyźnie. Udało się część wyłapać i obraz jaki nam się ukazał był straszny. Skóra szczeniąt jak skorupa w strupach bez włosów, naszpikowana kleszczami i chodzącymi pchłami po nosie, oczach. Brzuszki nabrzmiałe robakami. Szczenięta bez radości, bez wydawania dżwięków, cisza i ból.
  Trafiły do gabinetu dr Eweliny w Suwalkach na leczenie . Nużyca, świerzbowiec i ogólne wyczerpanie . Prosimy o pomoc w karmie dla szczeniąt , w opłaceniu leczenia, w szukaniu domów. Każda pomoc na wagę złota .
  https://www.facebook.com/events/1446868218678459/

Komentarze


 • AniaMaKota - awatar

  AniaMaKota

  11.02.2018
  11.02.2018

  Działajcie :)

 • Barbara Witkowska - awatar

  Barbara Witkowska

  16.11.2017
  16.11.2017

  Najlepszego

 • Brawo - awatar

  Brawo

  21.01.2017
  21.01.2017

  Też kiedyś byłem szczeniakiem i też nie miałem szczęścia... Powodzenia Maluchy, uszy do góry, Człowieki pomagają!

  • Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Suwałkach - awatar

   Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Suwałkach - Organizator zbiórki

   21.01.2017
   21.01.2017

   Bardzo dziękujemy :)

 • Beata Jankowska - awatar

  Beata Jankowska

  14.01.2017
  14.01.2017

  Szczeniaczki potrzebują naszej pomocy😍

  • Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Suwałkach - awatar

   Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Suwałkach - Organizator zbiórki

   17.01.2017
   17.01.2017

   Beatko , bardzo dziękujemy.

2 950 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 54 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 54

AniaMaKota - awatar
AniaMaKota
20
asias - awatar
asias
20
AnaB - awatar
AnaB
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dorota - awatar
Dorota
10
Dorota Patejko - awatar
Dorota Patejko
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Jolanta Pakula - awatar
Jolanta Pakula
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij