Dzieci chcą się uczyć - pomóż

3 941 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Od blisko 10 lat wspólnie z masajską społecznością tworzymy wiejską szkołę Osimlai w południowej Kenii, do której uczęszcza obecnie ponad 250 uczniów. Możemy z pełnym przekonaniem stwierdzić, że stajemy na wysokości zadania, wspomagając regularnie placówkę w jej rozwoju i tym samym umożliwiając coraz to lepsze warunki do nauki dla młodego pokolenia. 

Jesteśmy wolontariuszami, którzy wolny czas przeznaczają na zmianę świata na lepszy. Dołącz do nas i wesprzyj naszą inicjatywę!


W związku z pandemią koronawirusa w Kenii Ministerstwo Edukacji zarządziło, by wraz z początkiem nowego roku szkolnego, który w Kenii przypada na styczeń 2021, placówki edukacyjne spełniły szereg wymogów. Głównym z nich jest zapewnienie uczniom odpowiedniego dystansu podczas nauki. 

Spełnienie tego kryterium oznacza jednak rozbudowę niemal wszystkich szkół, w tym naszej. 

Musimy zbudować 5 nowych klas i 2 rozbudować!

Niestety pięciu dotychczasowych klas nie da się powiększyć według wytycznych. Dwie, wykonane z blachy falistej, zgodnie z rekomendacjami urzędników, zostały już rozebrane, trzy pozostałe są natomiast zbudowane z cegły. 

Jeśli nie dopełnimy tego wymogu, szkoła nie będzie mogła funkcjonować, a większość z grupy ponad 250 uczniów zostanie w domach, przerywając edukację. 


NIE CHCEMY I NIE MOŻEMY DO TEGO DOPUŚCIĆ! Od tylu lat wspieramy dzieci by mogły się uczyć to dla nich ogromna szansa. 


POMÓŻ!

 1. 39 000 zł* - Koszt wybudowania 5 klas i rozbudowy 2 klas wraz z robocizną to 1 003 000 kes, 

 2. 6 900 zł* - Koszt zakupu materiałów i zrobienia 80 ławek to 176 000 kes, 

 3. 2 450 zł* - Koszt uszycia 270 maseczek 62 100 kes,

 4. 1 500 zł* - Koszt budowy trzech punktów do mycia rąk to 37 925 kes, 

Od 5- 10 % środków zebranych na tę zbiórkę przekażemy dla grupy Ekewnia women group. W ten sposób wesprzemy w tym trudnym czasie 15 kobiet ze społeczności naszej szkoły a w zamian mamy zrobią piękne kolczyki, bransoletki czy maseczki jako podziękowania za wsparcie szkoły ich dzieci. Zajrzyj do sekcji Podziękowania by dowiedzieć się więcej. 

*Wartości podane w polskich złotych mogą się różnić wobec faktycznej potrzebnej kwot w dniu wysyłki środków w zależności od aktualnego kursu. Policzone kwoty są wartościami średnimi dla kursu szylinga Kenijskiego w ostatnim roku. 

Aktualizacja

W związku z wpłatami na nasze konto pomniejszyliśmy kwotę potrzebną do zebrania do 30 000. 

 1. Zebrane środki Fundacja Mogę się Uczyć prześle na konto szkoły podstawowej z przedszkolem Osimlai. Szkołę Osimlai reprezentuje dyrektor szkoły Phillipah Kobaai. Dyrektor szkoły jest odpowiedzialna za zorganizowanie budowy według pierwotnych planów zabudowy szkoły, zatrudnienie budowniczych, zakup materiałów. 

 2. Do końca września mamy czas, by przekazać pierwsze środki - 10 tysięcy złotych na rozpoczęcie budowy - pozostaną 3 miesiące do rozpoczęcia roku szkolnego. 

Pomóż - razem zmieńmy kawałek świata na lepszy!


Jako zespół Fundacji i szkoły Osimlai stoimy przed ogromnym wyzwaniem, dlatego zachęcamy każdego do wsparcia nas w tym przedsięwzięciu finansowo, ale także poprzez udostępnianie zbiórki, kontakt do osób w mediach, wsparcie nas poprzez organizację zbiórek w miejscach pracy, szkołach czy kawiarniach. 

Wszystkie ręce na pokład - mamy szkołę do uratowania! Pomóż teraz - wpłać, udostępnij, opowiedz.

30 zł lub więcej - podziękowanie wysłane drogą mailową do wydrukowania. 

55 zł lub więcej - laurka od ucznia 

75 zł lub więcej - laurka imienna od ucznia z podziękowaniami

100 zł lub więcej - zakładka do książki wykonana przez ucznia

150 zł lub więcej - bransoletka z koralików

150 zł lub więcej - kolczyki 


Zasady otrzymania podziękowań:

Jeśli chcesz otrzymać podziękowanie, odeślij mail potwierdzający wsparcie tej zbiórki otrzymany z serwisu pomagam.pl na nasz adres [email protected] wraz z informacją jakie podziękowanie/podziękowania wybierasz oraz z adresem do jego wysyłki. 

Wsparcia sumują się. Jeśli wpłacisz co najmniej 200 zł możesz otrzymać jako podziękowanie np. parę kolczyków i bransoletkę. 

Podziękowania będą wysłane do wspierających najpóźniej do końca grudnia 2021 roku. (Ze względu na liczne ograniczenia i opóźnienia nie chcemy podać terminu, którego nie będziemy w stanie dopełnić.)

 1. wybudowaliśmy 8 klas szkolnych,

 2. wybudowaliśmy i wyposażyliśmy 2 internaty, w których śpi ponad 100 uczniów,

 3. wybudowaliśmy 5 pokoi dla nauczycieli,

 4. podłączyliśmy do szkoły energię elektryczną i wodę,

 5. kupiliśmy dla szkoły busa, który dowozi codziennie uczniów z odległych miejsc,

 6. kupiliśmy dla szkoły krowy, kury i wspieramy rozwój szkolnego pola,

 7. zatrudniamy w szkole 11 nauczycieli, 2 kucharzy, 2 dozorców, 2 matrony, które pomagają dzieciom nocującym w internacie oraz szkolną sekretarkę/menadżera


 8. Fundacja Mogę się uczyć składa się z wolontariuszy, którzy wspierają ją swoimi umiejętnościami, przeznaczając na to swój czas po pracy zawodowej. 

  Fundacja ściśle współpracuje ze szkołą podstawową z przedszkolem Osimlai w południowej Kenii. W sprawie wszystkich realizacji konsultujemy się z dyrektorką szkoły Phillipą i Rose - osobą która operacyjnie wspiera wszelkie realizacje.

Magdalena Szrejder - Prezes Fundacji Mogę się uczyć - od ponad 20 lat zakochana w kulturze Masajów, od blisko 10 lat złączona ze społecznością w południowej Kenii. Zawodowo pracuje jako Project Manager w branży IT.

Phillipah Koka - Dyrektor szkoły podstawowej Osimlai w południowej Kenii, emerytowana nauczycielka, której marzeniem było wsparcie dostępu do edukacji dzieci ze wsi. Zapoczątkowała pomysł utworzenia szkoły w 2011 roku, w listopadzie tego samego roku dołączyła do niej Magda. 

Aleksandra Sokorska - analityk i bazodanowiec  w fundacji - zarażona przez Magdę zamiłowaniem do Masajów. Od początku w Fundacji. Zawodowo pracuje jako programista. 

Rose Malaso - Manager szkoły Osimlai - niesamowita kobieta, która jest w stanie załatwić wszystko. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. 

Agata Lorczak - Sykisz - realizuje wszelkie tematy administracyjne i sprawozdawczościowe - bez niej nie bylibyśmy tak poukładani. 

Wioleta - prowadzi projekt Olmaoi Bliski Przyjaciel

Marta - pomaga nam w redagowaniu wszelkich treści

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Mogę się uczyć - awatar

  Fundacja Mogę się uczyć

  07.01.21
  07.01.21

  Dach już prawie gotowy! Obecnie najpilniej potrzebujemy ławek by w tych nowych przestrzennych klasach mogli uczyć się uczniowie a rok szkolny właśnie się zaczął. Dziękujemy za wsparcie ♥

  Zdjęcie aktualizacji 61 068

3 941 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 40

Krystyna - awatar
Krystyna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Warzywniak KartoFelek - awatar
Warzywniak KartoFelek
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Lucyna - awatar
Lucyna
20
Małgorzata - awatar
Małgorzata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
222
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij