Sztuka Dobro Czynna na WOŚP

880 zł  z 5 101 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Cheil Poland - awatar

Cheil Poland

Organizator zbiórki

Akcja #SztukaDobroCzynna – czyli utrzyjmy wspólnie nosa hejterom internetowym i wesprzyjmy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 
Wszystkie pieniądze ze zbiórki trafią do WOŚP, obraz zaś przekażemy szpitalowi dziecięcemu.

Przedstawiamy Wam jedyny w swoim rodzaju obraz, który powstał z hejtu na WOŚP. Dosłownie. Dzięki specjalnemu algorytmowi udało nam się zamienić mowę nienawiści w abstrakcyjne dzieło sztuki.


Hejt staje się zjawiskiem coraz powszechniejszym, a hejterzy zdają się nie przejmować tym, że krzywdzą ludzi. Można zauważyć, że co roku w  okresie Finału WOŚP pojawia się wiele słów wsparcia, ale również dużo hejtu skierowanego przeciwko organizacji i tym, którzy wspierają jej działania.

 

Kim jesteśmy i co robimy?

Jesteśmy zespołem pasjonatów z obszaru komunikacji i nowych technologii,  którzy postanowili coś z tym zrobić.  Wiemy, że nie bez powodu mówi się „Haters gonna hate”, ponieważ najczęściej do hejterów nie trafiają żadne racjonalne argumenty.  Dlatego wpadliśmy na pomysł, by negatywne intencje hejterów, zamienić w ich przeciwieństwo – w pomoc dla WOŚP.
Przez rok zbieraliśmy internetowe komentarze na temat Wielkiej Orkiestry. Wyselekcjonowaliśmy te, zawierające obelgi, wulgaryzmy i inwektywy.
Wspólnie z artystą Jakubem Cikałą, zbudowaliśmy robota, który dzięki specjalnemu algorytmowi hejt zamienił w dzieło sztuki.


Jakub Cikała

Jakub na co dzień pracuje na ASP w Katowicach w Pracowni Intermediów i Technik Cyfrowych. Artystycznie zajmuje się szeroko pojętą grafiką intermedialną. Jego prace wielokrotnie były wystawiane i doceniane w Polsce i za granicą.


Jak to działało?

Do współpracy zaprosiliśmy  kilka osób, którym sprzęt zakupiony przez WOŚP uratował życie. Poprosiliśmy ich, by do mikrofonu przeczytali wybrane treści. Zostały one przeprocesowane przez algorytm, który wprawił robota w ruch.
Na działanie robota wpływ miały trzy warstwy. Tekstowa, analizująca konstrukcję komentarzy, np. liczbę wyrazów i znaków. Warstwa znaczeniowa, która odpowiadała za analizę znaczenia słów, częstotliwość i lokalizację występowania wyrazów kluczowych. Trzecim składnikiem była warstwa emocjonalna – tworzona na podstawie dźwięku z odczytu wpisu przez beneficjentów WOŚP.


Po co tyle zachodu?

W ten sposób powstał obraz, który sprawił, że internetowa mowa nienawiści  zamieniła się w coś pięknego, co na dodatek wesprze działania Fundacji.
Obraz składa się z dwóch części. Pierwsza trafiła na licytację, gdzie zakupił ją prywatny nabywca. Drugą przedstawiamy Wam tutaj.


Specyfikacja techniczna:

- Obraz akrylowy malowany na płótnie naciągniętym na drewniany blejtram.
- Wymiary: 200 cm X 100 cm

880 zł  z 5 101 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Cheil Poland - awatar

Cheil Poland

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 23

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Gosia Brozis - awatar
Gosia Brozis
20
Izabela - awatar
Izabela
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij