Zbiórka Na ratunek Szymonkowi - zdjęcie główne

Na ratunek Szymonkowi

3 075 zł  z 86 000 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Zwyczajny początek

29 czerwiec 2015 roku, poniedziałek. Piękny, słoneczny, zupełnie zwyczajny dzień. W Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie rodzi się chłopiec. Jedno z wielu dzieci, jakie tego dnia przyszły na świat. Radość, której nie sposób opisać. Pierwsze karmienie, zmiany pieluszek, oczekiwanie na dzień, w którym rodzina szczęśliwie wróci do domu. Wyprawka przygotowana zgodnie z zaleceniami położnych, fotelik - wszystko gotowe. Jeszcze tylko badanie lekarskie, rutynowe, bo przecież każdy noworodek musi być zbadany zanim opuści szpital. Cisza... Zdecydowanie zbyt długo trwająca cisza i stwierdzenie, które pozwala niemal natychmiast zrozumieć, że jednak nie jest zwyczajnie...

Zdjęcie opisu zbiórki Na ratunek Szymonkowi

Od "szmeru" do diagnozy

Badający dziecko lekarz stwierdza szmer w okolicy serca, na tyle niepokojący, by podjąć decyzję, że chłopiec nie zostanie wypisany do domu. Pierwsza podróż Szymonka nie odbyła się w foteliku, samochodem prowadzonym przez tatę. Zamiast tego ulicami zatłoczonego miasta, na drugi jego koniec gnała karetka. Nikt nie wiedział jak poważna jest sprawa, wszyscy wiedzieli natomiast, że liczy się czas. Szymonka przetransportowano na Oddział Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Wykonano badanie echokardiograficzne serca, jego wynik nie pozostawiał żadnych złudzeń - wrodzona wada serca pod postacią całkowitego kanału przedsionkowo-komorowego z niedomykalnością wspólnej zastawki p-k II/III stopnia. Jest to najbardziej złożona postać wady, na którą składają się ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, ubytek przegrody międzykomorowej, a ujście przedsionkowo-komorowe zamyka wspólna, niedomykalna zastawka. Szymonka pozostawiono w szpitalu na trwającej tydzień obserwacji i dalszej diagnostyce. Rodziców poinformowano, że jedyną metodą leczenia wady serca ich dziecka jest poważna operacja.

Zdjęcie opisu zbiórki Na ratunek Szymonkowi

Decyzja, od której zależy wszystko

Wada serca jaką ma Szymonek wymaga korekcji zanim chłopczyk skończy pół roku życia. Serduszko wielkości piąstki niemowlaka słabnie z każdym dniem. Po ostatniej konsultacji kardiologicznej okazało się, że przy obecnym stanie zdrowia Szymuś wymaga operacji najpóźniej w piątym miesiącu życia. Jednocześnie lekarze z uwagi na długie kolejki dzieci oczekujących do operacji nie są w stanie zagwarantować, że właśnie w takim terminie zabieg zostanie wykonany.  Operacja przeprowadzona w optymalnym czasie to nie tylko szansa na prawidłowy wzrost i rozwój, to przede wszystkim największa szansa na przeżycie zabiegu kardiochirurgicznego, ponieważ jeśli dziecko podchodzi do niego w pełni sił ma największą szansę, by walczyć i tę walkę wygrać.

Zdjęcie opisu zbiórki Na ratunek Szymonkowi

25 000 Euro

Rodzice Szymonka zdając sobie sprawę, że czas płynie nieubłaganie, postanowili skonsultować przypadek syna z prof. Edwardem Malcem, wybitnym polskim kardiochirurgiem, który kieruje Kliniką Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w niemieckim Munster. Profesor zapewnił, że jeśli zostaną zrealizowane stawiane przez Klinikę warunki formalne przyjęcia dziecka, on zoperuje chłopca w wymaganym terminie. Chcąc zapewnić dziecku możliwie najlepszą opiekę medyczną i wykonanie zabiegu w najlepszym dla niego czasie rodzice Szymonka zdecydowali o operacji syna właśnie u prof. Malca. Niestety koszt leczenia przekracza możliwości finansowe rodziny, a NFZ nie zapłaci za zabieg, bo może być on wykonany w kraju. Nie ma znaczenia, że dla Szymonka może być to zbyt późno. Dlatego bardzo prosimy o każdą, nawet najmniejszą pomoc z Waszej strony. Koszt operacji i hospitalizacji oszacowano na 25 000 Euro. Ta, powinna odbyć się najpóźniej początkiem grudnia. Dzięki Wam jest to możliwe. Szymuś może przejść zabieg w najlepszym dla niego czasie, a potem rosnąć i rozwijać się jak zdrowe dzieci. I jak one żyć, zupełnie zwyczajnie...

Zdjęcie opisu zbiórki Na ratunek Szymonkowi

Aktualizacje


 • Cor Infantis - awatar

  Dług za życie

  01.02.2016
  01.02.2016

  Szymonek miał być operowany początkiem grudnia. Tymczasem, nagle, pod koniec października lekarz zatrzymał go w szpitalu. Jego serce słabło z każdą godziną. Zapadła decyzja o transporcie do Kliniki w Munster. Pierwszą operację pomimo cech niewydolności krążenia nasz dzielny chłopczyk przeszedł jak burza. Od początku oddychał samodzielnie, wydawało się, że mamy ten sukces. Niestety serce nie radziło sobie z nowymi warunkami, komora stawała się coraz bardziej niewydolna, powiększała się a wraz z nią pierścień zastawki. Ta zaś stawała się coraz bardziej niedomykalna. Serce Szymonka poddawało się kolejny raz, po 12 dniach konieczna była kolejna operacja. Przyniosła ona oczekiwany efekt, Szymonek zwyciężył w prawdopodobnie najtrudniejszej walce swego życia. Cena jest jednak ogromna, koszty kolejnej operacji i 20 dni w Oddziale Intensywnej Terapii to konieczność dopłaty 240 000 zł. Pomóżcie nam spłacić dług za uratowane życie niezwykle dzielnego chłopca.

  Zdjęcie aktualizacji 453

Komentarze


 • Iwona - awatar

  Iwona

  28.01.2016
  28.01.2016

  Trzymam kciuki za to małe Słoneczko. Uda się!

 • Ola - awatar

  Ola

  04.11.2015
  04.11.2015

  Sliczny chlopczyk - takie wielkie oczy! Trzymamy mocno kciuki!!!

 • Geronimo - awatar

  Geronimo

  04.11.2015
  04.11.2015

  Trzymaj się szkrabie :)

 • Młody - awatar

  Młody

  26.09.2015
  26.09.2015

  Powodzenia !!!

 • Ola - awatar

  Ola

  18.09.2015
  18.09.2015

  3mamy kciuki :)

3 075 zł  z 86 000 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 62

Ewa - awatar
Ewa
100
Alicja - awatar
Alicja
50
Iwona - awatar
Iwona
5
Mariusz - awatar
Mariusz
20
Marta - awatar
Marta
20
Karina - awatar
Karina
5
Katarzyna - awatar
Katarzyna
10
Bajer - awatar
Bajer
10
Sylwia - awatar
Sylwia
10
Tomasz - awatar
Tomasz
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij