Jakiś czas temu pod naszą opiekę trafiła Gaja - mała suczka, która znikąd pojawiła się w lesie w pobliżu jednego z mazowieckich miasteczek. Niestety nie znalazł się wtedy NIKT, kto zechciałby choćby zabezpieczyć psie dziecko przed śmiercią pod kołami samochodu czy atakiem innych zwierząt i tak mała trafiła do jednej z naszych wolontariuszek. Miała być historia, jakich wiele: profilaktyka weterynaryjna i post adopcyjny, który pomoże znaleźć kochających Ludzi, którzy już na zawsze będą dla Gai RODZINĄ. Niestety nasza wolontariuszka zauważyła na jej na brzuszku guza, który okazał się przepukliną pachwinową, która prawdopodobnie była przyczyną tego, ze mała znalazła się sama w lesie.. Zapewne albo nie znalazł się nikt, kto chciałby adoptować "zepsutego" szczeniaczka albo zwyczajnie żal było kasy na leczenie kundla...Jakby tego było mało, kilka dni po zabraniu Gai z lasu na jej biodrze pojawił się rozrastający się ropień. Wszystko zostało zoperowane, zaczęliśmy już nawet szukać domku dla malutkiej, ale wtedy wydarzyło się coś strasznego...Skóra nad szwem w miejscu, skąd wycięty był ropień rozeszła się tworząc ranę wielkości połowy dłoni.. Od trzech tygodni codziennie jeździmy z Gają do przychodni, rana jest oczyszczana, zaopatrywana w maści odkażające i ściągające, mała dostaje duże dawki antybiotyku, które mają zapobiec zakażeniu. Wszystko to generuje ogromne koszty, sama operacja wraz z wysłaniem zmiany do badania histopatologicznego to koszt ok. 1900 zł, do tego koszty wizyt, leków, usg, cytologia wycinka z ropnia.... Już teraz leczenie sunieczki przekroczyło nasze możliwości finansowe, ale czy możemy teraz przerwać? Gaja to przecudowna istota, wdzięczna za wszystko, co dostaje, patrzy mądrymi oczami i podczas zabiegu, który z całą pewnością jest bardzo bolesny, gdyż polega na opracowywaniu otwartej rany o dużej powierzchni Gaja liże Panią Doktor po twarzy.. Wiecie jednak, co jest najgorsze? Ropień na malutkim ciałku nie samoistnie....Powstał albo w wyniku upadku, gdy mała wyrzucona z auta uderzyła o podłoże albo w wyniku bardzo silengo kopnięcia...Gaja jest 6-miesięczną, bezbronną i nadal bardzo ufną istotą, która w swoim krótkim życiu z winy człowieka doznała już porzucenia, przeszła podwójną operację, a obecnie walczy z ogromnym cierpieniem z powodu niegojącej się rany. Żeby mała mogła wyzdrowieć i iść do swojego własnego domku potrzebne są dalsze, codzienne wizyty, diagnostyka oraz lekki...Prosimy Państwa o pomoc, jesteśmy malutkim oddziałem składającym się z garstki prywatnych osób, nie damy rady sami pokryć już wygenerowanych kosztów leczenia, którego na tym etapie nie wolno przerwać.. Pod względem finansowym to jedna z najtrudniejszych akcji naszego oddziału, ale za żadne skarby nie zostawimy Gai bez pomocy, a Was prosimy, żebyście w tej walce nie zostawili nas .......Tylko razem możemy ocalić to życie.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!