Zbiórka Żeby życie nie bolało - zdjęcie główne

Żeby życie nie bolało

107 260 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 207 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Nadolczak-Świerszcz - awatar

Karolina Nadolczak-Świerszcz

Organizator zbiórki


Czy wiesz jak to jest patrzeć na swoje martwe dziecko?

Tobiasz to wyczekiwane dziecko, kochane zanim jeszcze na teście pojawiły się dwie kreski. Ciąża przebiegała prawidłowo. Każde kolejne badania wychodziły idealnie, a nasz mały, perfekcyjny synek z każdym dniem coraz intensywniej pokazywał swoimi małymi kopniaczkami jak bardzo nie może doczekać się spotkania z nami. I ten jeden dzień sprawił, że cały nasz świat runął. Dzień narodzin Tobiasza. Dzień, który miał być najszczęśliwszym dniem naszego życia, a stał się najgorszym koszmarem.

Żadna matka nie powinna doświadczyć tego co ja. Ja wiem jak to jest tulić do siebie martwe dziecko. Patrzeć na jego bladą skórę, sine usta i paznokcie. Jak w ramionach taty zamiast płaczem domagać się mleka, przelewa się przez ręce, niczym szmaciana lalka. Wiem jak to jest wpatrywać się intensywnie w telefon czekając na najczarniejszą wiadomość, że odszedł, gdy mnie nie było obok. Wiem jak to jest trzymać to kruche ciałko w spazmie padaczki szepcząc bezradnie do ucha, że zaraz przejdzie i przestanie boleć…

W wyniku komplikacji okołoporodowych nasz ukochany malutki synek zmaga się dzisiaj z mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką lekooporną, wzmożonym napięciem mięśniowym. Jest karmiony przez gastrostomię prosto do brzuszka. Nie siada, nie siedzi, nie obraca się na boki, nie chwyta, nie trzyma głowy. Nigdy nie stanie samodzielnie na własnych nóżkach. Najprawdopodobniej nigdy nie wypowie żadnego słowa, nawet tego jednego jedynego, tak bardzo upragnionego- mama…

Pomimo wszelkich przeciwności my, jako rodzice, nie możemy się poddać, nie możemy tracić nadziei. Musimy walczyć o nasze ukochane dziecko. Musimy walczyć razem z nim, z naszym małym wojownikiem. Nie widzimy innej możliwości, jak tylko zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby zapewnić Tobiaszowi jak najlepsze życie. Bardzo się staramy dać mu namiastkę dzieciństwa. Długo czekaliśmy na pierwszy uśmiech. A gdy się w końcu pojawił, okazało się, że to atak padaczki. Teraz, po wielu miesiącach zmagań, po setkach godzin rehabilitacji, z pomocą mnóstwa leków, Tobiasz coraz lepiej komunikuje się z nami. Po swojemu i często jedynie my rozumiemy jego „język”, ale daje nam to nadzieję na wypracowanie komunikacji alternatywnej, tak, żeby mógł komunikować się z resztą świata. W końcu to jedno z podstawowych praw człowieka, a dla nas i dla niego szansa na namiastkę normalnego życia. Szansa na poprawę jakości życia, bo nie ma nic gorszego niż zgadywanie co i gdzie boli, co przeszkadza, co trzeba zmienić.

Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Nasz syn żeby walczyć ze skutkami choroby, potrzebuje holistycznej opieki. Żeby utrzymać jego drobne ciałko w dobrej kondycji, zapobiegać deformacjom, bolesnym przykurczom. Żeby móc choć częściowo przesypiać noce. Żeby ograniczać niezliczone ataki padaczki, które rujnują zarówno jego ciało, jak i umysł, które go bezlitośnie wyczerpują. Potrzebuje wsparcia na wielu płaszczyznach. Liczy się wszystko, kondycja najmniejszego mięśnia, kości, stawu. Każdy element przekłada się na funkcjonowanie całego organizmu. 

Żeby móc to wszystko osiągnąć, żeby poprawić jakość życia naszego dziecka potrzebna jest intensywna, regularna rehabilitacja, systematyczna kontrola wielu specjalistów, dieta, a nawet utrzymanie odpowiedniej jakości powietrza w domu, bo każda infekcja to olbrzymie ryzyko.

Koszty roczne są bardzo wysokie. Potrzeby rosną wraz z naszym synem. Tobiasz jest już w wieku, gdy konieczne stały się turnusy rehabilitacyjne. Niestety, chociaż bardzo się staramy, mocno przewyższa to nasze możliwości finansowe, a uczucie bezradności z tym związane jest obezwładniające. 

Nie mogliśmy zapobiec tragedii jaka nas dotknęła, a teraz nie jesteśmy w stanie sami zapewnić naszemu kochanemu dziecku opieki jakiej potrzebuje.

Dlatego tutaj trafiliśmy, aby zebrać brakujące fundusze na leczenie i rehabilitację naszego kochanego synka, Tobiasza. Na turnusy rehabilitacyjne, które pomagają utrzymać jego ciało w dobrej kondycji. Gdzie również rozwija swoje umiejętności komunikacyjne, gdzie uczy się, że ma wpływ na swoje życie, na interakcje z ludźmi go otaczającymi, żeby chociaż w niewielkim stopniu mieć wpływ na siebie i swoje życie. Tam ma szansę zobaczyć, że pomimo wszystkich przeciwności i ograniczeń w ogóle może. 

A także na brakujący sprzęt, niezbędny w jego funkcjonowaniu. Na życie bez bólu, bo jako rodzice najbardziej na świecie pragniemy ograniczyć cierpienie naszemu dziecku.

Liczy się każda złotówka, bo choć bardzo się staramy, to bez pomocy ludzi o Wielkich Sercach nie damy rady.


Już teraz bardzo Ci dziękuję za wsparcie! Za każde udostępnienie, za każdy grosz!

Jeżeli chciałbyś nas lepiej poznać i zobaczyć jak wygląda nasze życie, zajrzyj na Instagram na profil @takiedziecko , także jeżeli masz do nas jakiekolwiek pytania.

ROZPOCZĄŁ SIĘ NOWY OKRES ROZLICZENIOWY

My także, już kolejny rok zbieramy 1% podatku. Jeżeli nie masz komu przekazać swojego, prosimy pamiętaj o nas i przekaż Tobiaszowi swój 1% podatku.

W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904

W rubryce "Informacje Uzupełniające":

Cel szczegółowy 1% podaj: 34270 Nadolczak Tobiasz

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Jagoda - awatar

  Jagoda

  15.09.21
  15.09.21

  Trzymam za Was kciuki, cudowni Ludzie ❤️

 • Karolina Lemańska - awatar

  Karolina Lemańska

  12.09.21
  12.09.21

  Licytacja piłeczki sensoryczne

 • Aldona Chmielewska - awatar

  Aldona Chmielewska

  07.09.21
  07.09.21

  Pozdrawiam gorąco.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.09.21
  05.09.21

  Lekko spóźniona i wieczorowa, więc herbatka urodzinowa - dużo mocy każdego dnia Taki Tato Krzysztofie! 🙂

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.09.21
  05.09.21

  Trzymajcie sie dzielnie! 🖤

107 260 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 207 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Nadolczak-Świerszcz - awatar

Karolina Nadolczak-Świerszcz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 207

Marta Kimicka - awatar
Marta Kimicka
250
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
14
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ig881 licytacja - awatar
Ig881 licytacja
100
Kinga W, licytacja gra - awatar
Kinga W, licytacja gra
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
102
Kapelusznik - awatar
Kapelusznik
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij