Zbiórka Pajęczno 12 maja - ratuj konie! - miniaturka zdjęcia

Pajęczno 12 maja - ratuj konie!

W jednej ze stajni rekreacyjnej, wiele lat temu, był koń. Miał na imię Karmel. Ot zwykły, pogrubiony wałach, o rzadko spotykanej – brudnokasztanowatej – maści. Karmel nie był w tej stajni długo. Kupiony chwilę wcześniej nie sprawdził się jako koń rekreacyjny. Wada budowy skutecznie pozbawiła go możliwości regularnej, ciężkiej pracy. A tym samym prawa do życia. Któregoś dnia na podwórko zawitał handlarz, zapakował po trapie Karmela, i warkoczącym żukiem zniknął w tumanie wzbijającego się za nim kurzu. Zanim ten kurz opadł ani po samochodzie, ani po Karmelu nie było już śladu. To było wyjątkowo suche lato. 

Większość z nas ma takie wspomnienia. O koniach, które nie zasłużyły na to by żyć. Nie były wystarczająco ładne, dobre, zbyt mało umiały, zabrakło im zdrowia. Nie spełniały oczekiwań. Bo prawo do życia koni mierzy się ich przydatnością. Dziś, gdy każdy z nas ma już dużo więcej lat, staramy się tych koni jak najwięcej uchronić. Od śmierci. I od zapomnienia. 

Przed nami kolejny targ. Pajęczno. Odbędzie się już za kilka dni. W sobotę 12 maja do tego niewielkiego miasteczka przywiezione zostaną konie z różnych stron Polski. Przyjadą też miłośnicy tych zwierząt, kupcy, sprzedający ale i handlarze koni rzeźnych. Zapewne swoje samochody podstawią również ubojnie. Zanim wstanie słońce, w rzędzie ustawią się nasze polskie konie. Dla części z nich tu zacznie się podróż zakończona śmiercią.

Wśród rozbrzemiewającej muzyki, unoszącym się zapachu smażonego mięsa, gwaru licznych odwiedzających, kolejny raz rozegra się dramat koni. Uwiązane do barierek, samochodów, przyczep, oglądane z każdej strony. Z ciasno zaciśniętymi linami na głowach, nie będą miały jak uciec. Będą tylko towarem, na którym trzeba zarobić. Jedne znajdą dobre domy, inne pojadą ciężko pracować, niektórymi interesować się będą tylko handlarze i ubojnie. Ot, Polska, kraj ułańskich tradycji, jednocześnie jeden z największych producentów koni rzeźnych. 

Oczywiście i my zawitamy na targ do Pajęczna. Będziemy sprawdzali warunki w jakich odbywa się sprzedaż oraz oczywiście stan i kondycję przywiezionych tam zwierząt. 

W ubiegłym roku w ramach akcji Pajęczno, dzięki Waszemu wsparciu, życie otrzymało 8 koni i jeden stary osiołek. Jeśli pozwolicie, jeśli pomożecie, w tym roku również mogą z nami wrócić kolejne zwierzęta. Jesteśmy przygotowani, mamy dla nich wolne miejsce w stajni. Wygodne boksy wyściełane świeżą słomą, zapas siana i owsa, witamin. To wszystko mamy. Prosimy więc kolejny raz – wesprzyjcie nas. Pomóżcie sprawić, że zabierzemy ze sobą choć kilka tych, które jedyne miejsce znalazłyby w ubojni. Pomóżcie odmienić los tych starych, schorowanych, tych w najgorszym stanie. 

Potrzebne są środki na wykup, transport, diagnostykę i leczenie. Na to, by żyły. 

Za każdą pomoc, w ich imieniu, bardzo Ci dziękujemy.Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  03.08.18
  03.08.18

  Już w najbliższy wtorek kolejny raz będziemy na targu koni. Będzie tam wiele niechcianych już zwierząt. Będziemy kontrolowali warunki, sprawdzali stan, w jakim zostały przywiezione. Będziemy tam z przyczepą. Wszystkich nie wykupimy, nie umiemy. Ale jeśli pomożecie, możemy uratować jednego, może uda się dwa. Prosimy, pomóżcie podarować im życie. https://pomagam.pl/dlakoniztargu

  Zdjęcie aktualności 18 162

Komentarze

 • Anna - awatar

  Anna

  13.05.18
  13.05.18

  Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.05.18
  13.05.18

  Powodzenia

 • Goska - awatar

  Goska

  13.05.18
  13.05.18

  Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.05.18
  12.05.18

  Warto pomagać,dobro wraca😉

 • Maja - awatar

  Maja

  12.05.18
  12.05.18

  Wspaniała akcja. Aby jak najwięcej końskich żyć udało Wam się uratować !

Wpłaty - 387

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Janina K. - awatar
15
Janina K.
Goska - awatar
100
Goska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Olga - awatar
30
Olga
Marta N - awatar
30
Marta N

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.