[Polish]
Fundacja Cicha Tęcza działa na rzecz osób Głuchych głównie LGBT+ od 2018 roku. Zdecydowaliśmy się uruchomić pilną zbiórkę na program „Tęcza psychiczna” dla Głuchych LGBT+. Program obejmuje wsparcie psychologiczne w Polskim Języku Migowym świadczone przez głuchych psychologów.
Co to jest Tęcza psychiczna?
Program „Tęcza psychiczna” jest formą pomocy psychologicznej dla Głuchych LGBT+, prezes Fundacji Cicha Tęcza zaproponował nazwę programu, nawiązującej do grupy programów wsparcia skierowanych do osób Głuchych LGBT+.
W chwili obecnej coraz więcej złych rzeczy dzieje się przeciwko osobom LGBT+ i ich sojusznikom, sytuacja w Polsce się pogarsza, wszyscy widzieliśmy co działo się 7 sierpnia w Warszawie – to wstrząsnęło całą społecznością. Osoby LGBT+ w obecnej sytuacji mogą odczuwać niebezpieczeństwo, niepewność co dalej, lęki. Z tolerancją w Polsce jest coraz gorzej, rządzący mówią, że nie jesteśmy ludźmi, że nie należą nam się żadne prawa, podczas gdy samochody zrównujące ludzi LGBT+ z pedofilami jeżdżą bezkarnie po ulicach i sieją nienawiść. Już są przypadki pobić gejów na ulicach, Policja bezprawnie spisuje osoby po zakończeniu pokojowej manifestacji itp.
Wśród osób Głuchych LGBT+ występują te same obawy, lęki co u osób słyszących, jednak te osoby są w chwili obecnej pozostawione same sobie. Nie mając zapewnionej pomocy psychologa mogą odczuwać kryzys tożsamości, lęk przed wyjściem na ulicę, bezsilność na to co widzą, bo władza, która powinna czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich Polaków czuwa nad bezpieczeństwem wybranych.
Fundacja Cicha Tęcza w trybie pilnym postanowiła uruchomić program pomocy psychologicznej „Tęcza psychiczna” udzielaną głuchym LGBT+ którzy potrzebują takiej pomocy. Fundacja zmaga się z problemem braku pieniędzy na wsparcie psychologiczne, a w każdej chwili mogą znaleźć się osoby potrzebujące wsparcia.
Ze względu na pandemię ale i dostępności dla jak największej liczby odbiorców osoby Głuche LGBT+ będą mogły korzystać z Tęczy psychicznej kontaktując się online z głuchym psychologiem.
Dlatego Fundacja Cicha Tęcza zdecydowała się poprosić o wsparcie na rzecz programu „Tęcza psychiczna”. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na dostęp do bezpłatnych konsultacji psychologicznych dla Głuchych LGBT+.
Na co zbieramy?
Środki ze zbiórki przeznaczymy na:
- bezpłatną pomoc psychologiczną dla osób Głuchych LGBT+,
- opłatę crossfoundingową.
Co, jeśli zbierzemy więcej?
Jeżeli uda nam się zebrać więcej środków niż planowaliśmy, będziemy mogli zwiększyć liczby dostępnych bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Liczba będzie dostosowana do zapotrzebowania zgłaszanego przez Głuchych LGBT+.
Fundacja Cicha Tęcza
Nr KRS: 0000726474
-----------------------------------------------------------------------------------------
[English]
Tęcza psychiczna (Psychological Rainbow)
The “Cicha Tęcza” (Silent Rainbow) Foundation has been helping Deaf LGBT+ people since 2018. Now, as a matter of urgency, we decided to start a fundraiser for our programme “Tęcza psychiczna” for Deaf LGBT+ people. This programme will provide psychological help from deaf psychologists in Polish Sign Language.
What is “Tęcza psychiczna”?
The programme is a way of providing psychological aid to Deaf LGBT+ people. The president of the Foundation proposed this name in reference to a group of support programmes for the Deaf LGBT+ people.
Right now, there are more and more bad things happening to LGBT+ people and their allies. The situation in Poland is getting worse. We all saw what happened on the 7th of August in Warsaw – this badly affected the whole community. LGBT+ people can now feel unsafe, unsure, anxious. Tolerance in Poland is deteriorating; the ruling party says that we are not humans and we do not deserve any rights, while cars proclaiming that LGBT+ people are pedophiles are driving around our streets and spreading hatred. There have been cases of assaults on gay men, or the Police unlawfully stopping people after peaceful demonstrations.
Deaf LGBT+ people feel the same fears, or anxieties as hearing people, but they are left on their own right now. Nobody provides them with psychological aid while they are going through an identity crisis, are afraid to leave their house, or when they feel helpless and powerless because of what they see. Because the authorities, who should watch over the safety of all Poles are only watching over the safety of the select few.
The Foundation, as a matter of urgency, has started the “Tęcza psychiczna” programme to provide psychological help for all the deaf LGBT+ people who need it. The Foundation is battling against the lack of funds but every minute, someone might ask us for help.
Because of both the pandemic and the question of availability, Deaf LGBT+ people will be able to contact a deaf psychologist on-line, as part of the “Tęcza psychiczna” programme.
Which is why the Foundation has decided to ask for financial aid for the programme. All the money we receive will be spent on providing free psychological consultations for Deaf LGBT+ people.
What is the fundraiser for?
All the money we receive will be spent on:
- providing free psychological consultations for Deaf LBGT+ people
- the crossfunding fee.
What if we collect more?
If we collect more money than we planned, we will be able to provide more free psychological consultations. The number of the consultations will be adapted to the number of Deaf LGBT+ people who need help.
“Cicha Tęcza” Foundation
KRS: 0000726474
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!