Zbiórka Toja zbiera na dentystę - zdjęcie główne

Toja zbiera na dentystę

601 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób

Edit czerwiec 2020

W maju Marinka została adoptowana. Pozostałe środki przeznaczamy zatem na kolejne psiaki. W moczu Turbo, nowego podopiecznego schroniska, zauważyliśmy krew. Pojechaliśmy z nim do weterynarza na badanie krwi, test na babeszjozę (choroba odkleszczowa) oraz kroplówkę. Wynik testu był negatywny, ale wyniki badań naprawdę złe. Psiak jest leczony oraz dalej diagnozowany. Za badania zapłaciliśmy 90 zł, zostaje zatem 64,40 zł. 

Edit 4.03.2020
Marinka miała w zeszłym tygodniu badanie moczu pod kontrolą USG, kupiliśmy dla niej również nieco puszek specjalistycznej karmy. Wydaliśmy 129,60 zł. Zostały zatem 154,40 gr. 

Edit 23.01.2020Ponieważ Tojka została adoptowana, a opiekunowie sami zapłacili za usunięcie jej zębów i prosili, aby przeznaczyć te pieniądze na leczenie innego psa, część zebranych środków przeznaczyliśmy na diagnozowanie podopiecznej schroniska - Marinki. Pod koniec grudnia pracownik schroniska zauważył, dziewczyna bardzo dużo pije. Badanie krwi pokazało podwyższony mocznik oraz niskie leukocyty. Weterynarz zalecił USG (koszt: 120, zapłacił za nie darczyńca Adam M.). Po USG zalecono rozszerzone badanie moczu (wykazało białkomocz) oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi (koszt wizyty i badań: 137 zł). Zanim wprowadzimy leki na białkomocz, musieliśmy zbadać serduszko (koszt echa serca: 180 zł). Zostały nam zatem 284 zł. Póki co wyniki Marinki i jej stan są na tyle dobre, że konieczne jest jedynie podawanie karmy dla psów z problemami nerek. 


Edit 13.09.2019 r.

Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty! Udało się zebrać całą kwotę. Plan, skonsultowany z weterynarzem, jest taki: najpierw sterylizacja dziewczyny, a po minimum dwóch tygodniach usuwanie zębów :)

Toja to podopieczna schroniska w Milanówku, psia seniorka ma ok. 12 lat. Gdy przyjechała do schroniska, jej futerko było niezwykle zaniedbane, a sama suczka bardzo zmęczona. Na pierwszy rzut oka wydawała się starowinką. Kiedy jednak jej sierść została doprowadzona do porządku i temperatury stały się nieco niższe, dziewczyna pokazała swoje prawdziwe oblicze - wesołej starszej pani o niezwykłej pogodzie ducha. Ubyło jej latek, przybyło energii. Udało nam się zrobić Toi badania krwi (wszystko w normie), USG i echo serca (nie wykazały niczego niepokojącego). Tym, co nas martwi, są zęby dziewczyny. Już na pierwszy rzut oka widać w nich braki i martwicę. Toja odwiedziła psiego stomatologa. Górne zęby raczej wszystkie do usunięcia,  dolne trudno powiedzieć,  wszystko okaże się dopiero w trakcie zabiegu. Trudno też stwierdzić, na czym się trzymają - może dziąseł, a może tylko kamienia, generalnie większość jest raczej martwa. USG i echo serca kosztowały 270 zł, 170 zł już zebraliśmy, brakuje nam zatem 100 zł do opłacenia faktury. Koszt usuwania zębów weterynarz ocenia na ok. 500 zł. Potrzebujemy zatem 600 zł na leczenie Tojeczki. Bardzo prosimy o wsparcie, liczy się każda złotówka!  

Aktualizacje


 • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Milanówku - Wolontariat - awatar

  Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Milanówku - Wolontariat

  23.01.2020
  23.01.2020

  Ponieważ Tojka została adoptowana, a opiekunowie sami zapłacili za usunięcie jej zębów i prosili, aby przeznaczyć te pieniądze na leczenie innego psa, część zebranych środków przeznaczyliśmy na diagnozowanie podopiecznej schroniska - Marinki.
  Pod koniec grudnia pracownik schroniska zauważył, dziewczyna bardzo dużo pije. Badanie krwi pokazało podwyższony mocznik oraz niskie leukocyty. Weterynarz zalecił USG (koszt: 120, zapłacił za nie darczyńca Adam M.). Po USG zalecono rozszerzone badanie moczu (wykazało białkomocz) oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi (koszt wizyty i badań: 137 zł). Zanim wprowadzimy leki na białkomocz, musieliśmy zbadać serduszko (koszt echa serca: 180 zł). Zostały nam zatem 284 zł.
  Póki co wyniki Marinki i jej stan są na tyle dobre, że konieczne jest jedynie podawanie karmy dla psów z problemami nerek. Na szczęście w schronisku znalazł się mały zapas takich puszek. Gdy będzie się kończył, pozostałe środki przeznaczymy właśnie na zakup specjalistycznej karmy.

  Zdjęcie aktualizacji 43 287

601 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób

Wpłaty: 12

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Kama Jaskolska - awatar
Kama Jaskolska
20
Dorota Mazurek - awatar
Dorota Mazurek
90
Agnieszka Paluchowska - awatar
Agnieszka Paluchowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Kasia i Gabrysia, dochód ze sprzedaży lemoniady - awatar
Kasia i Gabrysia, dochód ze sprzedaży lemoniady
146
Bożena Nowakowska - awatar
Bożena Nowakowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij