Jesteś zalatany. Masz przyjaciół, pracę, obowiązki, hobby i rozrywki. Twój pies ma tylko Ciebie. Jesteś dla niego całym życiem, miłością, wszystkim. W zamian okaż mu swoją miłość, regularnie rezerwując specjalnie dla niego czas, w którym obdarujesz go niepodzielną uwagą i dasz mu szansę na rozwój! (K. Sundance)

Marzenie niejednego człowieka – mieć pięknego, rasowego yorka, cudnie zadbanego psiaka z kolorową kokardką na głowie. Czasami ubranego w śliczne psie ubranka, przyjaciela, z którym będziemy się dobrze prezentować.  Tak było w przypadku Toli i Loli, a przynajmniej do pewnego momentu.


W jednej chwili życie psiaków obróciło się o 180 stopni. Kiedyś były piękne, zadbane i rozpieszczane przez swojego Pana. Nadszedł jednak moment, że zostały od niego odebrane, by stoczyć trudną walkę o przetrwanie.

Z Legnicy odebraliśmy dwa przerażone, schorowane, skrajnie zaniedbane yorki.

Tola miała 9 lat, Lola ma 7. Zostały odebrane od właściciela w bardzo złym stanie. Walkę o życie Toli przegraliśmy, jednak wciąż walczymy o Lolę. Diagnoza weterynarza jedynie potwierdziła to, co podejrzewaliśmy w chwili odbioru: oba psiaki były skrajnie niedożywione, zapchlone i zarobaczone. W dziąsłach i uszach rozwinął się stan zapalny. Tola cierpiała na ropomacicze, miała poważne problemy z oczami: nukleoskleroza soczewki oraz zaćma kwalifikowały ją do zabiegu usunięcia oka. Zęby Toli również wymagały usunięcia, badania wykryły szmery w sercu. Jej płuca były w bardzo złym stanie, to właśnie guzy na nich sprawiły, że została podjęta decyzja o eutanazji – to jedyne, co mogliśmy zrobić, aby ulżyć jej w cierpieniu. W tej chwili walczymy o życie Loli. Cały czas trwa diagnostyka, a rokowania są bardzo ostrożne. Lola, choć jest w nieco lepszym stanie, to boryka się z zapaleniem dziąseł, co w połączeniu z brakiem zębów i lizą lewej strony żuchwy utrudnia jej przyjmowanie pokarmu: musimy karmić ją specjalistycznymi papkami (karmami uzupełniającymi).

Przez wieloletni okres naszej działalności nie spotkaliśmy się jeszcze z tak strasznie zaniedbanymi yorkami. Trudno uwierzyć w to, że można doprowadzić do takiego stanu żywe, czujące stworzenie. Chociaż Tola odeszła za Tęczowy Most, to jednak wierzymy, że uda nam się zyskać zaufanie Loli i przekonać ją, że nie wszyscy ludzie są źli: prosimy, pomóżcie nam obudzić w niej nadzieję na lepsze jutro.

Prosimy o pomoc i wsparcie w pokryciu kosztów diagnostyki i leczenia oraz hotelowania Loli.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  19.11.18
  19.11.18

  Ten poniedziałek jest dla nas bardzo trudnym dniem. Rano pożegnaliśmy chorego Kostiego. Teraz śmierć ponownie zapukała do drzwi kliniki. Tola - starsza sunia borykała się nie tylko ze skrajnym wychudzeniem oraz urazem oka. Miała również guzy na płucach. Piszemy w czasie przeszłym o Toli, ponieważ choroba płuc zabrała ją za Tęczowy Most. Jej psia towarzyszka - Lola boryka się ze stanem zapalnym dziąseł, ale leczenie przebiega pomyślnie i w jej przypadku rokowania są dobre. Dzięki Wam mogliśmy zawalczyć o życie Toli. Przegraliśmy tę bitwę, ale nie opuszczamy broni. Lola czeka na Waszą pomoc.

  Zdjęcie aktualności 22 077

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.11.18
  27.11.18

  Kochane pyszczki. Mam yorka, który jest dla mnie jak dziecko. Nie wiem, jak można zrobić coś takiego takim kochanym pieskom. Mam nadzieję, że malutka wyzdrowieje.

 • Dorota M. - awatar

  Dorota M.

  19.11.18
  19.11.18

  Całuję Was Dziewczynki w mokre noski :* Mam nadzieję, że Znajdziecie dobrych ludzi, którzy będą Was prawdziwie kochać i dbać o Was.

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  18.11.18
  18.11.18

  też mam Yorka , to mój kochany przyjaciel (synek) szkoda ,że właściciel tych sunieczek miał zdrowie tych piękności głęboko w ... kochane trzymajcie się a będzie dobrze <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.11.18
  16.11.18

  Biedne pieski. Nie wyobrażam sobie takiego potraktowania zwierzaka. STRASZNE.

 • Aldona Wianecka - awatar

  Aldona Wianecka

  16.11.18
  16.11.18

  Myślę, że sprawiedliwie będzie po równo, chociaż szanse psinek wydaja mi się niejednakowe.

Wpłaty - 68

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
RENATA ŻERKOWSKA - awatar
20
RENATA ŻERKOWSKA
Beata Drukalska - awatar
20
Beata Drukalska
Lidia Jakubowska - awatar
20
Lidia Jakubowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Dorota M. - awatar
20
Dorota M.
Ewa Poradecka - awatar
20
Ewa Poradecka
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.