Jesteś zalatany. Masz przyjaciół, pracę, obowiązki, hobby i rozrywki. Twój pies ma tylko Ciebie. Jesteś dla niego całym życiem, miłością, wszystkim. W zamian okaż mu swoją miłość, regularnie rezerwując specjalnie dla niego czas, w którym obdarujesz go niepodzielną uwagą i dasz mu szansę na rozwój! (K. Sundance)

Marzenie niejednego człowieka – mieć pięknego, rasowego yorka, cudnie zadbanego psiaka z kolorową kokardką na głowie. Czasami ubranego w śliczne psie ubranka, przyjaciela, z którym będziemy się dobrze prezentować.  Tak było w przypadku Toli i Loli, a przynajmniej do pewnego momentu.


W jednej chwili życie psiaków obróciło się o 180 stopni. Kiedyś były piękne, zadbane i rozpieszczane przez swojego Pana. Nadszedł jednak moment, że zostały od niego odebrane, by stoczyć trudną walkę o przetrwanie.

Z Legnicy odebraliśmy dwa przerażone, schorowane, skrajnie zaniedbane yorki.

Tola miała 9 lat, Lola ma 7. Zostały odebrane od właściciela w bardzo złym stanie. Walkę o życie Toli przegraliśmy, jednak wciąż walczymy o Lolę. Diagnoza weterynarza jedynie potwierdziła to, co podejrzewaliśmy w chwili odbioru: oba psiaki były skrajnie niedożywione, zapchlone i zarobaczone. W dziąsłach i uszach rozwinął się stan zapalny. Tola cierpiała na ropomacicze, miała poważne problemy z oczami: nukleoskleroza soczewki oraz zaćma kwalifikowały ją do zabiegu usunięcia oka. Zęby Toli również wymagały usunięcia, badania wykryły szmery w sercu. Jej płuca były w bardzo złym stanie, to właśnie guzy na nich sprawiły, że została podjęta decyzja o eutanazji – to jedyne, co mogliśmy zrobić, aby ulżyć jej w cierpieniu. W tej chwili walczymy o życie Loli. Cały czas trwa diagnostyka, a rokowania są bardzo ostrożne. Lola, choć jest w nieco lepszym stanie, to boryka się z zapaleniem dziąseł, co w połączeniu z brakiem zębów i lizą lewej strony żuchwy utrudnia jej przyjmowanie pokarmu: musimy karmić ją specjalistycznymi papkami (karmami uzupełniającymi).

Przez wieloletni okres naszej działalności nie spotkaliśmy się jeszcze z tak strasznie zaniedbanymi yorkami. Trudno uwierzyć w to, że można doprowadzić do takiego stanu żywe, czujące stworzenie. Chociaż Tola odeszła za Tęczowy Most, to jednak wierzymy, że uda nam się zyskać zaufanie Loli i przekonać ją, że nie wszyscy ludzie są źli: prosimy, pomóżcie nam obudzić w niej nadzieję na lepsze jutro.

Prosimy o pomoc i wsparcie w pokryciu kosztów diagnostyki i leczenia oraz hotelowania Loli.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Aktualności

 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  20.03.19
  20.03.19

  Lola dziękuje! Potrzebowała w sumie kilku operacji, rekonwalescencję przechodziła w Domu Tymczasowym - który jest obecnie jej domem adopcyjnym! Dziękujemy!

  Zdjęcie aktualności 28 311

Komentarze

 • Dorota M. - awatar

  Dorota M.

  12.02.19
  12.02.19

  Tak mi przykro, że nie Możesz wyzdrowieć Lolutko, ale mocno trzymam kciuki za Twoje Zdrówko. Musi być już dobrze. Pozdrawiam serdecznie :*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.01.19
  29.01.19

  Trzymaj się maleńka.

 • Dorota M. - awatar

  Dorota M.

  18.01.19
  18.01.19

  Buziaki Lolutko :*

 • Dorota M. - awatar

  Dorota M.

  03.01.19
  03.01.19

  Bidulko Kochana zdrowiej :*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.11.18
  27.11.18

  Kochane pyszczki. Mam yorka, który jest dla mnie jak dziecko. Nie wiem, jak można zrobić coś takiego takim kochanym pieskom. Mam nadzieję, że malutka wyzdrowieje.

Wpłaty - 92

Edyta Bukiel - awatar
20
Edyta Bukiel
Dorota M. - awatar
20
Dorota M.
EwaL - awatar
20
EwaL
kasia - awatar
20
kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Dorota M. - awatar
50
Dorota M.
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Dorota M. - awatar
20
Dorota M.
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij