Tomasz Fic - awatar

Tomasz Fic

Organizator zbiórki

BARDZO PROSIMY PAŃSTWA O POMOC,  ABY RATOWAĆ LEWĄ NOGĘ

Mam na imię TOMEK, lat 36. mąż, ojciec dwóch wspaniałych chłopców, główny żywiciel rodziny .  

Zwracam się do Państwa o pomoc dopiero teraz, ponieważ przez przewlekłą chorobę cierpi cała moja rodzina .  Cierpię z powodu bólu nie do zniesienia.  Nie wychodzę z domu, tylko do lekarzy z pomocą innych osób. Do gabinetów wjeżdżam na wózku inwalidzkim.  Brakuje nam środków własnych na dalsze leczenie, które okazało się dłuższe niż przewidywaliśmy.  Na początku sierpnia 2018r. na lewej stopie pojawiła się mała ranka o nieznajej przyczynie powstania - owrzodzenie. Pomimo smarowania i opatrywania nie chciała się goić, poszerzała się.  Szukaliśmy pomocy lekarzy. Okazało się, że chirurg, który w 2015 roku wyleczył podobną ranę na prawej nodze  przeszedł na emeryturę i nie przyjmuje prywatnie.  Czekaliśmy w kolejkach do lekarzy, leczyliśmy zgodnie z zaleceniami, ponosiliśmy kolejne koszty. Chirurg zapowiedział długotrwałe leczenie, przyczyny choroby nie są do końca znane.

Obecnie mamy listopad,  choroba utrzymuje się dalej. Dzięki Pani Dorocie, która przeczytała mój apel udało się znaleźć lekarza angiologa (Poradnia Chorób Naczyń) poza Bielskiem, który specjalizuje się w leczeniu tego schorzenia. Lekarze dziwią się, że tak młody człowiek ma tak zaawansowaną chorobę.  Zasypiałem po silnych środkach przeciwbólowych, przebywałem na zwolnieniu lekarskim.

Jeden z lekarzy powiedział, że mogę nawet stracić nogę, że w takich wypadkach może dojść do amputacji. Nie wyobrażam sobie takiej przyszłości. 

Obecnie wymagam dalszej diagnostyki, intensywnego, stałego leczenia oraz rehabilitacji.  Przebyłem 4 poważne operacje na lewej nodze. Miałem skrót kończyny 11 cm. W lewej nodze znajduje się endoproteza stawu biodrowego AVANTAGE.


Już w  grudniu 2018r. będziemy obchodzić roczek Naszego Synka. Do tego czasu muszę na tyle wyzdrowieć, aby nie być na wózku inwalidzkim. 

Aby móc chodzić chociaż o dwóch kulach potrzebuję Waszej pomocy. Czasu jest tak mało. Proszę, pomóżcie mi!

Dalsze leczenie umożliwiło by mi powrót do normalnego życia, przeżycie pierwszych urodzin synka bez bólu i bez wózka inwalidzkiego. 

 W 2015  roku pierwszy  raz pojawiło się owrzodzenie - na prawej stopie,  PODEJRZEWANO NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY , wykryto osteoporozę, hipoglikemię reaktywną, 


 

OD SIERPNIA 2018R.  - NAWRACAJĄCE OWRZODZENIE TROFICZNE STOPY LEWEJ, 

 RANA OTWARTA STOPY, ZAKAŻENIE TKANKI PODSKÓRNEJ, 

WALKA Z TKANKAMI MARTWICZYMI ORAZ BARDZO SILNYM BÓLEM NIE DO ZNIESIENIA

Początki choroby sierpień 2018 rok,  mała ranka na stopie lewej.

Dalszy przebieg choroby, pomimo leczenia. Opatrunki Aquacel kosztowały 19,99 zł/sztukę. Stosowano antyseptyki, maści, antybiotyki.

Dalszych zdjęć nie będę załączał ponieważ są zbyt drastyczne.

DLATEGO PROSIMY O POMOC LUDZI DOBREJ WOLI, ABY RATOWAĆ NOGĘ

STOSUJEMY LEKI I OPATRUNKI ZE SREBREM ,  

NOGA NADAL BARDZO BOLI, POMIMO PRZEBYCIA ANTYBIOTYKOTERAPII, CODZIENNEGO STOSOWANIA KOMPRESOTERAPII, 

DLATEGO ZEBRANE ŚRODKI BĘDĄ PRZEZNACZONE NA DALSZE, DŁUGOTRWAŁE LECZENIE I WYDATKI Z NIM ZWIĄZANE, REHABILITACJĘ I WYDATKI Z NIĄ ZWIĄZANE, DOSTOSOWANIE WARUNKÓW MIESZKANIOWYCH DO POTRZEB NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI, NA POPRAWĘ BYTU RODZINY.

KAŻDA, NAWET MAŁA KWOTA MOŻE POMÓC RATOWAĆ  MOJE ZDROWIE, A W SZCZEGÓLNOŚCI NOGĘ

AKTUALIZACJA Z DNIA 15.11.2018r. 

Kochani, to dzięki Wam udało się dotrzeć do Dr nauk medycznych, angiologa (Poradnia Chorób Naczyń ). Dzięki Waszym wpłatom sfinansowaliśmy wyjazd do Poręby. Podróż przebiegła z przygodami. Były spore korki . 

Diagnoza - owrzodzenie neuropatyczne stopy lewej.  

Lekarz stwierdził zaburzenia architektoniki stopy. Nadal należy odciążać chorą nogę,  prawie nie chodzić, rana zagrożona infekcją. Nadal leczymy opatrunkami, zgodnie z wytycznymi .  Dziękujemy,  czekamy na dalsze konsultacje i  zbieramy środki na dalsze  leczenie, rehabilitację, dostosowanie warunków mieszkaniowych do potrzeb niepełnosprawności, na poprawę bytu.

Artykuły na mój temat zamieszczone są tutaj:

http://komorowice.pl/568-tomasz-fic-chcialby-znow-chodzic-mozemy-mu-pomoc

http://wiadomosci.bielsko.info/18179-bielszczanin-moze-stracic-stope-czeka-na-nasza-pomoc-bielsko-biala


Moja historia: 

Jako dziecko miałem niewielki skrót lewej kończyny dolnej. Lekarze i rehabilitanci zapewniali mnie, że wystarczy rehabilitacja, aby kończyny się wyrównały.

W 1996 roku rozpoczął się mój koszmar. W wyniku błędnej rehabilitacji trafiłem do gipsu na 10 tygodni.  Uszkodzeniu uległ staw kolanowy oraz staw biodrowy. 

Przykurcz pod kolanem oraz uszkodzenie rzepki uniemożliwały mi chodzenie. Wtedy trafiłem na wózek inwalidzki. 

6 - miesięczny Pobyt w  Instytucie Pediatrii w Krakowie i kolejne rehabilitacje  nie przyniósły pozytywnych efektów. Konieczna była operacja. Dopiero 20. 11. 2000 roku w Szpitalu  w Busku - Zdroju odbyła się pierwsza operacja stawu kolanowego. Rekonstrukcja rzepki, zmiejszenie przykurczu. Pobyt do marca 2001 częściowo naprawił poprzednie błędy. Jednak nadal wymagałem leczenia. Kolejne operacje: 2002 rok - Sosnowiec - tenotomia przywodzicieli lewego stawu biodrowego, kolejne pobyty w szpitalach, żmudna rehabilitacja, ciężka praca...Skrót kończyny 11 cm.

2008 rok - szansa na powrót do normalnego życia,  09 października 2008 r. Łódź  - wszczepienie endoportezy lewego stawu biodrowego - proteza AVANTAGE. Ostatnia operacja 01 września 2009 rok - wydłużanie zginaczy stawów kolanowych.  

Po leczeniu uwolniłem się od wózka inwalidzkiego, chodziłem o dwóch kulach, zaczynałem chodzić z jedną kulą. 

Nie sposób opisać lata cierpienia, pobyty w szpitalach,  stracone dzieciństwo. Lata wyjęte z życia. 

Obecnie ból niszczy moje zdrowie.  

Dwa razy dziennie żona zmienia mi opatrunki. 

Są jednak sposoby,aby wyleczyć nogę i zdiagnozować przyczyny powstania owrzodzenia, by żyć bez bólu. Móc chodzić.  Aby leczenie było skuteczne, za niektóre badania, wizyty lekarskie, leki, opatrunki ,dojazdy trzeba zapłacić.  Na chwilę obecną trzeba również dostosować warunki mieszkaniowe do potrzeb niepełnosprawności. 

Konieczne są dalsze konsultacje chirurgiczne, diabetologiczne,dalsze opatrunki. Rana ma charakter przewlekły i powstała samoistnie,nie było wcześniej urazu śródstopia. 

Dalsze leczenie umożliwiło by mi powrót do normalnego życia, przeżycie pierwszych urodzin synka bez bólu i bez wózka inwalidzkiego. 

Skończyłem studia jeżdźąc na wózku , od którego udało mi się uwolnić,  ma wspaniałą rodzinę, pracuję zdalnie, interesuję się elektroniką,  Nie chciałbym znowu trafić na wózek, nie chciałbym mieć martwicy stopy. 

Nigdy nie prosiliśmy o pomoc, teraz nie mamy wyjścia. Chciałbym znów chodzić, chociaż bezpiecznie o kulach. Chciałbym  być zdrowy na urodziny synka. 

Dlatego bardzo proszę o pomoc.

Dziękujemy WSZYSTKIM za POMOC ❤Brakuje jeszcze sporo do zakończenia zbiórki , wierzymy ze  dzięki WAM się uda. Dzięki WAM możemy realizować dalsze leczenie i odpowiednią opiekę dla Tomka ❤ Nie musimy przekładać wizyt. Podnieśliśmy kwotę zbiórki z uwagi na nawracający charakter owrzodzeń,  inne przewlekłe schorzenia, wymagające stałego leczenia i rehabilitacji. 

Również w sprawie dostosowania warunków mieszkaniowych do potrzeb niepełnosprawności potrzeba dużo pracy jak i środków ... W mieszkaniu znajduje się wanna,  do kąpieli nie wystarcza sam uchwyt zamontowany na ścianie. Nie możemy zamontować kabiny, gdyż mieszkanie jest wynajmowane. Jeśli ktoś zechciałby  doradzić jak rozwiązać ten problem, co zakupić będziemy wdzięczni.  Każda pomoc jest ważna i wszystko, co może poprawić stan zdrowia Tomka  się przyda.  Nie stać nas na szukanie nowego mieszkania do wynajęcia, ani obecny stan zdrowia na to nie pozwala. Prosimy ludzi dobrego serca o pomoc. W razie pytań i propozycji  proszę się kontaktować przez pomagam.pl

Jestem podopiecznym Fundacji Avalon. 


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Tomasz Fic - awatar

  Tomasz Fic

  30.10.18
  30.10.18

  Dziękuję za Wasze Wielkie Serca

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.10.18
  30.10.18

  powodzenia!

Tomasz Fic - awatar

Tomasz Fic

Organizator zbiórki

Wpłaty - 37

Natalia ka - awatar
20
Natalia ka
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
7
Anonimowy Darczyńca
Maksymilian - awatar
25
Maksymilian
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Barbara Gabryel-Żbel - awatar
50
Barbara Gabryel-Żbel
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.