TORBY EDUKACYJNE dla KIRGISTANU

2 860 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób

W 2021r. po raz trzeci nasi wolontariusze polecą do Kirgistanu. Po raz drugi będziemy pracować z dzieciakami i uczyć je jak się chronić przed echinokokozą*. Będziemy prowadzić także badania przesiewowe (USG), które pozwolą na skierowanie na szczegółową diagnostykę i leczenie osób, u których wykryte zostaną objawy wskazujące na potencjalne zachorowanie. 

Kirgistan to państwo w Azji Środkowej, graniczy z Chinami, Kazachstanem, Tadżykistanem i Uzbekistanem. Kirgistan jest jednym z najuboższych krajów byłego Związku Radzieckiego. Republika Kirgiska jest drugim z najbiedniejszych krajów w Azji Centralnej.

W Kirgistanie, liczącym 6 mln mieszkańców, każdego roku ponad  1000 osób trafia do szpitala z powodu echinokokozy*. Najwięcej zachorowań notuje się u dzieci. Niestety, wielu z nich nie udaje się uratować…

W samym ubiegłym roku, podczas dwudniowych spotkań w szkołach w At-Bashy, w wyniku przeprowadzonych przez nas 442 badań USG, jedna osoba została skierowana bezpośrednio na leczenie, a dwoje dzieci na obserwację :-(

Podstawą w zwalczaniu echinokokozy jest PROFILAKTYKA, a zatem edukacja!

Od 2019r. wspieramy Kirgistan w edukacji oraz badaniach przesiewowych dzieci. Podczas naszych wizyt spotykamy się z dzieciakami w szkołach, opowiadamy o chorobie, przeprowadzamy badania USG, rozdajemy TORBY EDUKACYJNE, na których nadrukowane są podstawowe zasady ochrony przed zachorowaniem.

To, co dla nas jest tak oczywiste, dla wielu kirgiskich dzieci jest zupełnie nowe - jak zakaz picia nieprzegotowanej wody z rzeki czy konieczność mycia owoców i warzyw przed jedzeniem.

TORBY EDUKACYJNE rozdajemy w szkołach, na ulicy, wszędzie tam, gdzie spotykamy dzieciaki

Fundusze zebrane na zbiórce przeznaczymy na produkcję i transport do Kirgistanu TOREB EDUKACYJNYCH w ramach Veterinary Expeditions - Kyrgyzstan 2021

Im więcej funduszy zbierzemy, tym więcej TOREB EDUKACYJNYCH rozdamy dzieciakom! Torba taka do doskonałe medium informacji, zdecydowanie bardziej trwałe niż ulotka czy broszurka. Nie zniszczy się tak szybko, nie zgubi tak łatwo.

Wylot naszych wolontariuszy do Kirgistanu zaplanowany jest na 16 maja 2020r. Im szybciej uzbieramy niezbędną, minimalną kwotę na produkcję toreb, tym szybciej je wyślemy do Kirgistanu. 

7000 zł to koszt produkcji 1000 toreb. To jest minimalna ilość, jaką chcielibyśmy zabrać. 

Jeśli zbierzemy więcej funduszy, wyprodukujemy więcej TOREB! 

7 zł, tak niewiele, a może ocalić dziecko - dziecko, które przeczyta ostrzeżenia i zastosuje się do nich, w wyniku czego nie zachoruje na echinokokozę. 

W imieniu kirgiskich dzieciaków prosimy WAS o wsparcie! Każda złotówka się liczy! 

Więcej zdjęć z naszej działalności w Kirgistanie znajdziecie na naszej stronie internetowej w dziale GALERIA 2019


* Echinokokoza (bąblowica) to choroba pasożytnicza wywoływana u człowieka przez larwalną postać tasiemca wieńcogłowego (bąblowca) Echinococcus granulosus lub rzadziej E. multilocularis. Rezerwuarem pasożyta i źródłem zarażenia są zwierzęta domowe (psy, koty) i dzikie (lisy, wilki) wydalające jaja pasożyta z kałem do środowiska.

Larwa tasiemca jednojamowego osadza się w wątrobie, płucach lub innym narządzie. Wokół niej wytwarza się torbiel wypełniona płynem, która rośnie powoli, osiągając niekiedy nawet 30 cm średnicy. Bąblowica wielojamowa to groźniejsza postać choroby. W wątrobie nie powstaje torbiel; pasożyt szybko się rozrasta, niszcząc miąższ tego narządu – w efekcie wątroba przypomina dziurawy ser. Bąblowiec wędruje z krwią do płuc, oka, a nawet do mózgu. 90% nieleczonych przypadków kończy się śmiercią. Zastosowanie odpowiedniego leczenia zmniejsza śmiertelność do 10–14%, należy się jednak liczyć z dużym prawdopodobieństwem nawrotu choroby.


Aktualizacje


  • VETERINARY FOUNDATION POLAND - awatar

    VETERINARY FOUNDATION POLAND

    16.12.2021
    16.12.2021

    Dziękujemy za wszystkie dokonane wpłaty. Kirgistan odwiedziliśmy w dniach 17-24 września 2021r. Tym razem covid nie pokrzyżował nam planów. Pełną relację znajdziecie na naszej stronie internetowej www.veterinaryfoundation.eu
    krótka relacja w mediach kirgiskich: https://www.youtube.com/watch?v=D7Vz76KjFAg

    Zdjęcie aktualizacji 84 065

2 860 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób

Wpłaty: 37

Suto i Muszka - awatar
Suto i Muszka
200
LILU - awatar
LILU
300
Gucci - awatar
Gucci
100
Magdalena Turłaj - awatar
Magdalena Turłaj
100
Magdalena Turłaj - awatar
Magdalena Turłaj
200
Powodzenia! Kawcia i Dyzio - awatar
Powodzenia! Kawcia i Dyzio
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
tomek g - awatar
tomek g
100
Lilu Luk Rozalka - awatar
Lilu Luk Rozalka
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij