Czy do jej pyska wlano płyn do udrażniania rur? BŁAGAMY O POMOC W RATUNKU! 🆘
Nie może jeść. Nie może pić. Każdy ruch to krzyk bólu. Jej pysk to jedna, rozkładająca się rana. Z pyska kapie gęsta, cuchnąca ropa. Każda próba dotyku kończy się przerażającym, przeszywającym wrzaskiem – jakby ktoś obdzierał ją żywcem ze skóry. Ten ból trudno opisać. Ten widok trudno znieść. Ten zapach… nie da się go zapomnieć.
Ktoś zgłosił sprawę, pisząc: „Na klatce schodowej śmierdzi tak, że szczypie w oczy. Z pyska leje się ślina i ropa. Właściciel – alkoholik – wypuszcza psa samego. Pies wygląda na bardzo chorego.”Pojechaliśmy. I tego, co zobaczyliśmy, nie zapomnimy nigdy.
W pysku tej suczki nie ma zdrowej tkanki. Nie jest w stanie otworzyć szczęk. Każdy mięsień drży z bólu. Nie je. Nie pije. Głoduje i kona. I nikt z jej otoczenia nie zrobił nic, kompletnie nic. Gnijąca rana w pysku – i żadnej wizyty u lekarza, żadnego telefonu po pomoc, żadnego pytania: „czy to boli?”.
Dziś walczymy o jej życie, ale stan jest dramatyczny. Diagnostyka trwa. Najbardziej prawdopodobne przyczyny są dwie:
🔥 Poparzenie chemiczne – możliwe, że wlano jej do pyska żrącą substancję. W przeszłości ratowaliśmy psa, który został potraktowany płynem do udrażniania rur. Jego język odpadł częściowo, przełyk się zwęził, a ból był tak potężny, że wył z cierpienia. Dzięki naszej interwencji od dawna jest kochany w nowym domu, a jego właściciel został skazany za znęcanie się nad nim.
🦠 Zaawansowane zakażenie i choroba autozapalna – inna nasza podopieczna, Fanta, cierpiała na autoimmunologiczne schorzenie jamy ustnej. Rana obejmowała cały pysk. Zakażenie rozprzestrzeniło się tak bardzo o tak szybko, że konieczna była amputacja zębów, ogona i jedynek łapy. Jej hospitalizacja trwała kilkanaście tygodni, wymagała transfuzji krwi i żywienia dojelitowego. Dziś żyje, ma dom, ale ta walka kosztowała nas wszystko – emocje, czas, ogromne środki finansowe.
I znów stoimy w tym samym miejscu. Z żywą istotą, która dosłownie się rozpada. Ale teraz… nie damy rady bez Was. Musimy przeprowadzić badania, pobrać próbki, wykluczyć infekcje, zbadać krew, zapewnić leki przeciwbólowe, a może również żywienie sondą. Nie wykluczamy konieczności usunięcia wszystkich zębów.
To nie są drobne koszty – to ogromna walka o życie, którą możemy wygrać tylko wspólnie.
Ona ma tylko nas. I Was. Błagamy – pomóżcie ją ratować. Niech ten potworny ból nie będzie jej ostatnim doświadczeniem z ludźmi. Niech nie umrze z bólu.
WESPRZYJ RATUNEK!
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Natalia
❤️
Sandra
Nie daj sie psinko!
Sabina
Trzymaj się maleństwo, jesteś teraz w dobrych rękach! ❤️
Agnieszka
💔💔😥trzymaj się piesku
Magda
Zdrowiej Maluszku 🥹