Zbiórka Sterylizacja Tosi i Rudej - zdjęcie główne

Sterylizacja Tosi i Rudej

520 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Weronika Branny - awatar

Weronika Branny

Organizator zbiórki

Zbiórka na sterylizację Tosi i Rudej - dwóch malutkich suczek pod opieką fundacji Głos Psa - Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt, zabranych z wielkiego stada starszej pani.

Około miesiąc temu dowiedzieliśmy się o starszej kobiecie z Nowego Targu, która ma u siebie kilkanaście psów, nie zapewnia im właściwej opieki, sama żyje w bardzo kiepskich warunkach, do tego stopnia, ze nie ma prądu, ale odrzuca proponowaną pomoc. Po dwóch wizytach okazało się jednak, że nie jest to osoba, która zbiera psy i wyrządza im krzywdę, tylko taka, która próbuje się nimi opiekować, ale ze względu na bardzo zaawansowany wiek i trudne warunki mieszkaniowo finansowe nie daje sobie rady. 

Część psów przybłąkała się, część została jej podrzuconych kiedy w okolicy zauważono, że nie odmawia im pomocy, a ponieważ nie były wysterylizowane, pojawiły się też szczeniaki. I tak stadko urosło do kilkunastu i coraz trudniej było o nie zadbać. 

Trzeba było działać. Pani Jasia przyjęła naszą pomoc i zgodziła się oddać nam 11 szczeniaków byśmy mogli odchować je i poszukać im domów. Przy okazji okazało się, że są wychudzone i mają nużycę, którą w dalszym ciągu leczymy. 

Starsza pani oddała nam również dwie malutkie, młodziutkie suczki do sterylizacji, Tosię, która jest mamą części naszych szczeniaków 

oraz Rudą.

Tosia musiała przejść przyspieszony zabieg sterylizacji, ponieważ to co było uznawane początkowo za zapalenie macicy, okazało się niewydalonym łożyskiem. Mimo młodego wieku, który szacownay jest na ok. 1,5-2 lat, już zdążyła zostać mamą. 

Po zabiegu malutka Tosia czuje się dobrze i dochodzi do siebie pod troskliwą opieką w domu tymczasowym. Jednak dłuższe przebywanie w dużym stadzie psów, gdzie musiała radzić sobie sama, spowodowało, że kiepsko się z nimi dogaduje, dlatego pracujemy też nad jej socjalizacją.

Ruda to około 2-letnia kilkukilogramowa sunia, która również została wysterylizowana w trybie przyspieszonym i przebywa teraz w domu tymczasowym. 

Ona również dopiero uczy się normalnego życia, ponieważ przebywanie w dużym stadzie i ograniczony kontakt z człowiekiem spowodowały, że jest lękliwa i wycofana w stosunku do ludzi.

Obie sunie pomału przygotowujemy do adopcji i będziemy szukać im odpowiedzialnych domów, które zrozumieją ich historię, lęki i potrzeby.

Nie mogliśmy nie pomóc tym psiakom i pozwolić by dalej rozmnażały się i pozostawały bez odpowiedniego żywienia i opieki weterynaryjnej, zwłaszcza w obliczu nadchodzącej zimy. 

Niestety za wszystko trzeba zapłacić. Koszt sterylizacji to 250 zł za jedną sunię, w sumie jesteśmy winni lecznicy 500 zł. Już jesteśmy zadłużeni i nie mamy skąd wziąć pieniędzy, tylko dzieki Waszej pomocy będziemy w stanie opłacić te zabiegi. 

Serdecznie dziękujemy za kazdą pomoc!


https://www.facebook.com/pg/Glos.Psa/

520 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Weronika Branny - awatar

Weronika Branny

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 19

Mirella Machnikowska - awatar
Mirella Machnikowska
20
Mario Regola - awatar
Mario Regola
69
Mario Regola - awatar
Mario Regola
20
Sylwester - awatar
Sylwester
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Od pysi - awatar
Od pysi
10
Jadwiga Otrząsek - awatar
Jadwiga Otrząsek
10
Daria Ślusarczyk - awatar
Daria Ślusarczyk
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij