Patryk Skrocki - awatar

Patryk Skrocki

Organizator zbiórki

Tosia jest 14 miesięczną suczką. Nadzwyczaj kochającą swoich właścicieli i ich dziecko (a swoją siostrę). Trafiła do nich jak miała zaledwie kilka tygodni, została po prostu przekazana z rąk do rąk, a poprzedni właściciel się odwrócił i poszedł bez słowa, bez żadnej książeczki zdrowia, ani żadnych informacji na jej temat. 

W ten dzień trafiliśmy pierwszy raz do weterynarza - na wizytę kontrolną, i tak zaczęła się ta niezbyt przyjemna przygoda. Tosia została stałym bywalcem gabinetów i klinik weterynaryjnych. Początkowo miała co chwilę zatrucie, była wyczerpana, wymiotowała, więc nie można było jej zaszczepić, trwało to przez 4 pierwsze miesiące życia. Przez ten czas nie mogła wychodzić z domu, aby nie złapać żadnej choroby. Z tego powodu nauczyła się załatwiać swoje potrzeby w mieszkaniu na podkłady higieniczne. Po sprawdzaniu kilku karm postanowiliśmy jej gotować. Była karmiona mięsem z indyka, ryżem i marchewką. 

Przynajmniej raz w miesiącu odwiedzała weterynarza na kroplówkę, zatrzyki i antybiotyki, gdyż bardzo często miała zatrucie, ale nikt nie wiedział z jakiego powodu. 

Jakieś pół roku temu dostała ogromnego ataku-zatrucia. Po zjedzeniu porcji jedzenia (takiego samego jak zawsze) zaczęła w panice chodzić po całym mieszkaniu, obijać się o ściany i wszystko dookoła ślinić.
Z racji, że objawy pojawiły się w nocy zdecydowaliśmy jechać do kliniki InterWet we Wrocławiu.

Po kilku zastrzykach, szeregu badań i kroplówce wyszło, że wątroba jest niewydolna i mózg został na tyle zatruty, że traciła wzrok na  kilka godzin po zjedzeniu czegokolwiek. Została skierowana na badania na Uniwerytecie.Po badaniu diagnoza - zespolenie wrotno-obocze.
W dużym uproszczeniu wytłumaczenie dla "zielonych": składniki pokarmu, który zjada omijają wątrobę, która powinna oczyścić je z toksyn i wtedy wszystkie toksyny trafiają do całego organizmu i mózgu zatruwając go, przez co traciła wzrok, chodziła strasznie osowiała, śliniła się, piła bardzo dużo wody i wpadała w panikę.

Od tej pory Tosia je tylko karmę weterynaryjną nieobciążającą wątroby, czasem nawet i po tej karmie robi się osowiała i przestraszona. 


Psy z zespoleniem wrotno-obocznym żyją dużo, dużo krócej niż te zdrowe. Jednak Tosia ma zewnętrzne zespolenie, które może być operowane. Po operacji w kilka tygodni pies wraca do normalnego życia. 


Z każdą wizytą u weterynarza jesteśmy informowani, że operację powinno się zrobić, bo na chwilę obecną w każdym momencie choroba może się nasilić i z godziny na godzinę pies może zdechnąć. 


Tosia jest z nami od samego początku, już ponad rok, bardzo się do nas przywiązała, jest bardzo strachliwa i ufa tylko nam oraz może trzem osobom z najbliższej rodziny. 

Pół roku temu urodziła nam się córeczka, którą Tosia zaakceptowała od razu. Mała odwzajemnia uczucie i nawet już można zauważyć, że tęsknią za sobą jak nie widzą się kilka godzin. 

Sama operacja to koszt 1500zł. Wykonywana jest w Klinice Weterynaryjnej w Warszawie

Przed samą operacją należy zrobić badanie tomografii wraz z wpuszczanym kontrastem, aby było wiadomo jak przeprowadzić operację. Koszt badania to 500zł

Po samej operacji należy podać leki oraz doba hospitalizacji psa co wynosi 300zl


Wybierz kwotę

Komentarze

 • PozdroWypok.peel - awatar

  PozdroWypok.peel

  16.03.17
  16.03.17

  Życzę powodzenia :)

  • Patryk Skrocki - awatar

   Patryk Skrocki - Organizator zbiórki

   17.03.17
   17.03.17

   Dziękujemy bardzo :)

Patryk Skrocki - awatar

Patryk Skrocki

Organizator zbiórki

Wpłaty - 24

Dawid - awatar
20
Dawid
Marzena - awatar
20
Marzena
Karolina Operchalska - awatar
20
Karolina Operchalska
Sylwia - awatar
5
Sylwia
Marlena - awatar
20
Marlena
budgie - awatar
45
budgie
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Dariusz Zawadzki - awatar
20
Dariusz Zawadzki
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij