Kalendarzowa zima się skończyła.
Temperatura powyżej zera ogranicza jeden problem – ogrzewanie mieszkań, domów, szkół, szpitali. Ogranicza, ale nie znosi go całkowicie. Pogoda bywa kapryśna. A nawet jeśli przez kilka kolejnych miesięcy nie trzeba będzie marznąć, to po lecie przychodzi jesień i zima, i widmo mroźnych dni i nocy.
Pani Irena z Odessy, należy do tych osób, które taką jesień i zimę już przeżyły. Jak miliony mieszkańców Ukrainy pani Irena zmaga się z brakiem prądu. Brakiem dostaw spowodowanym wojną.
W najgorsze czasy zimą można było po 24-30 godzin bez prądu doczekać się włączenia go przynajmniej na 2-3 godziny – mówi Irena.
Ataki Rosjan na system energetyczny Ukrainy zmuszają mieszkańców do życia bez prądu, bez ogrzewania, bez ciepłego posiłku, bez kontaktu z bliskimi, w ciemności… Nie wspominając o życiu w nieustannym strachu, niepewności przez działania wojenne.
W zeszłym roku, już w maju, nauczyliśmy się nie zwracać uwagi na częste alarmy, przestaliśmy biegać do schronu, nawet podczas głośnych wybuchów nad morzem. Ale po zimie dla mnie nagle to się zmieniło. Teraz, kiedy słyszę kolejny alarm, zaczynam płakać ze strachu. Trwa to niedługo, ale świadczy o wyczerpaniu.
Takimi przeżyciami podzieliła się z nami pani Irena. Ale podobnych historii są miliony. Nie wyobrażamy sobie, czego rzeczywiście doświadczają ludzie za wschodnią granicą Polski. Ale wyobrażamy sobie, jak możemy im pomóc.
Prąd jest potrzebny mieszkańcom do uruchomienia pieca i ogrzania mieszkania, do chłodzenia w lodówce, do rozgrzania kuchenki pod ciepły posiłek, do doładowania telefonu, żeby móc porozmawiać z bliskimi lub wezwać pomoc, do włączenia światła, żeby nie poruszać się po omacku.
Prąd potrzebny jest szpitalom, szkołom, placówkom pomocowym, organizacjom pozarządowym działającym lokalnie, żołnierzom walczącym o wolność kraju.
Jest potrzebny do wielu codziennych czynności, które dla nas są prozaiczne, a dla naszych sąsiadów stanowią trudność.
Dlatego uruchamiamy zbiórkę na zakup agregatów prądotwórczych i zasilaczy bezprzerwowych (dla osób, które, jak pani Irena, nie mogą korzystać z generatora w mieszkaniu na piętrze).
Wiemy, takiego sprzętu zakupionego ze zbiórek trafiło do Ukrainy już dużo, ale potrzeby są ogromne. Prosimy więc, w imieniu firmy ANEGIS, o dołączenie do akcji i wsparcie zbiórki – cała kwota zostanie przeznaczona na zakup sprzętu dla ukraińskich rodzin.
Do współpracy i dystrybucji agregatów zaprosiliśmy Fundację CHOPS, która od początku wojny organizuje dla mieszkańców wsparcie.
W bazie CHOPS zarejestrowanych jest 800 rodzin, które otrzymały już żywność i produkty codziennego użytku. 50 rodzin dostało wsparcie w postaci wyposażenia mieszkań.
CHOPS regularnie wspomaga żołnierzy ukraińskich walczących na froncie oraz organizacje na terenie Ukrainy – Fundacja zrealizowała dotychczas ponad 20 wypraw z pomocą.
Mamy pewność, że sprzęt trafi do potrzebujących.
Zbiórka potrwa do 31 maja 2023 r.
Konwój z zakupionym ze zbiórki sprzętem i artykułami wyruszy pod koniec maja.
Wspólnie z naszymi partnerami i patronami medialnymi akcji prosimy o wsparcie. A jeśli nie możesz wesprzeć zbiórki finansowo, powiedz o niej w swoich social mediach (Facebook, LinkedIn, Instagram, TikTok). Niech dotrze do jak największej liczby osób, bo każda złotówka się liczy.
Oto kilka zdjęć z naszych obecnych wypraw z pomocą dla Ukrainy:
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!