Pierwszy raz ujrzałam go w nocy, zatrzymując się przypadkiem u zbiegu dwóch ruchliwych ulic. Nagle na jezdnie wbiegł kot o ciemnej, półdługiej sierści i w ostatniej chwili zdążył uciec przed rozpędzonym samochodem. Zauważyłam, że nie ma tylnej łapki. Zrobiło mi się szkoda bezdomnego trójłapka i poszłam za nim. Wskoczył na parterowy balkon i zastygł bez ruchu wpatrzony w okno. Ucieszyłam się, że ma dom. Drzwi balkonu otworzyły się i trójłapek dostał posiłek. Bardzo łapczywie jadł. Za pozwoleniem Pani karmicielki weszłam na balkon i pogłaskałam jego mięciutkie, mocno zaniedbane futerko. Miało niespotykany kolor, czarno-grafitowy, a przy skórze beżowy.
Okazało się, że jest to kot bezdomny po wypadku, który przychodzi tu na posiłek. Poprosiłam o kontener, aby go złapać, lecz on wycofywał się coraz bardziej. Nagle jakiś inny kot wszedł do kontenera i nie chciał go opuścić. Trójłapek w tym czasie odszedł. Dowiedziałam się, że od 4 lat przychodzi tu na posiłek i często inne zdrowe koty nie pozwalają mu dojść do balkonu. Trójłapek miał wypadek, stracił tylną nogę. Najpierw długo wlekł ją za sobą krwawiąc, a potem noga uschła i odpadła. Nikt nie udzielił mu pomocy, bo patrol nie umiał go złapać. Postanowiłam pożyczyć klatkę-łapkę i odłowić go. Głodny Trójłapek szybko wszedł do klatki. Nie zachowywał się bardzo gwałtownie, czego się najbardziej bałam.
Noc spędził w klatce, wyjadł całe jedzenie, wypił dużo wody. Rano przewiozłam go do lecznicy. Dostał narkozę, bo syczał i burczał na personel i podobno bardzo śmierdział. Okazało się, że ma zapalenie oskrzeli, czopy świerzbowe, które zatkały uszy i wyszły na skórę mierzwiąc sierść, ranę z martwicą po utracie łapy. Najpierw został wykąpany, potem wyczyszczono mu uszy, opracowano ranę po utracie nogi. Był w szpitalu ponad 3 tygodnie. Drugi raz uśpiony i wykastrowany, do uszu miał podany lek o działania miejscowym. Stwierdzono brak 4 zębów. Kot został dwukrotnie odrobaczony, powiedziano, że ma ponad 10 lat. Po jakimś uderzeniu w głowę często wystaję mu część języczka. Ma piękne, okrągłe, duże oczy. Jest spokojny, lecz boi się dotyku. Po dwóch dniach nauczył się korzystać z kuwety i wyłącznie tam się załatwia. Cały dzień jest sam. Codziennie dojeżdżam do domu tymczasowego, aby go nakarmić i oczyścić kuwetę.
Obecnie właściciel grozi wyrzuceniem trójłapka. Organizacja ''4 łapy'' nie udzieliła mi żadnego wsparcia finansowego, zadeklarowała jedynie chęć ogłoszenie go do adopcji. Koszty leczenia i pobytu ''Murzynka'' okazały się wysokie. Codzienne utrzymanie: żwirek silikonowy, mokre i suche karmy dobrej marki, surowe mięso wołowe są niezbędne aby wzmocnić wychudzonego trójlapka po chorobie i zabiegach. Razem z Murzynkiem prosimy o wsparcie!
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Milosniczka
Trzymam kciuki, sama chce uratowac podobna bide z dworu. Karma wraca, podwojnie. Warto pomagac!!!!
Marta
Trzymaj sie kociaku! Mam nadzieje ze znajdziesz wspanialy dom na ktory zaslugujesz!