Agnieszka Radkiewicz - awatar

Agnieszka Radkiewicz

Organizator zbiórki

Bezdomny trójłapek

Pierwszy raz ujrzałam go w nocy, zatrzymując się przypadkiem u zbiegu dwóch ruchliwych ulic. Nagle na jezdnie wbiegł kot o ciemnej, półdługiej sierści i w ostatniej chwili zdążył uciec przed rozpędzonym samochodem. Zauważyłam, że nie ma tylnej łapki. Zrobiło mi się szkoda bezdomnego trójłapka i poszłam za nim. Wskoczył na parterowy balkon i zastygł bez ruchu wpatrzony w okno. Ucieszyłam się, że ma dom. Drzwi balkonu otworzyły się i trójłapek dostał posiłek. Bardzo łapczywie jadł. Za pozwoleniem Pani karmicielki weszłam na balkon i pogłaskałam jego mięciutkie, mocno zaniedbane futerko. Miało niespotykany kolor, czarno-grafitowy, a przy skórze beżowy.

Okazało się, że jest to kot bezdomny po wypadku, który przychodzi tu na posiłek. Poprosiłam o kontener, aby go złapać, lecz on wycofywał się coraz bardziej. Nagle jakiś inny kot wszedł do kontenera i nie chciał go opuścić. Trójłapek w tym czasie odszedł. Dowiedziałam się, że od 4 lat przychodzi tu na posiłek i często inne zdrowe koty nie pozwalają mu dojść do balkonu. Trójłapek miał wypadek, stracił tylną nogę. Najpierw długo wlekł ją za sobą krwawiąc, a potem noga uschła i odpadła. Nikt nie udzielił mu pomocy, bo patrol nie umiał go złapać. Postanowiłam pożyczyć klatkę-łapkę i odłowić go. Głodny Trójłapek szybko wszedł do klatki. Nie zachowywał się bardzo gwałtownie, czego się najbardziej bałam.

Noc spędził w klatce, wyjadł całe jedzenie, wypił dużo wody. Rano przewiozłam go do  lecznicy. Dostał narkozę, bo syczał i burczał na personel i podobno bardzo śmierdział. Okazało się, że ma zapalenie oskrzeli, czopy świerzbowe, które zatkały uszy i wyszły na skórę mierzwiąc sierść, ranę z martwicą po utracie łapy. Najpierw został wykąpany, potem wyczyszczono mu uszy, opracowano ranę po utracie nogi. Był w szpitalu ponad 3 tygodnie. Drugi raz uśpiony i wykastrowany, do uszu miał podany lek o działania miejscowym. Stwierdzono brak 4 zębów. Kot został dwukrotnie odrobaczony, powiedziano, że ma ponad 10 lat. Po jakimś uderzeniu w głowę często wystaję mu część języczka. Ma piękne, okrągłe, duże oczy. Jest spokojny, lecz boi się dotyku. Po dwóch dniach nauczył się korzystać z kuwety i wyłącznie tam się załatwia. Cały dzień jest sam. Codziennie dojeżdżam do domu tymczasowego, aby go nakarmić i oczyścić kuwetę.

Obecnie właściciel grozi wyrzuceniem trójłapka. Organizacja ''4 łapy'' nie udzieliła mi żadnego wsparcia finansowego, zadeklarowała jedynie chęć ogłoszenie go do adopcji. Koszty leczenia i pobytu ''Murzynka'' okazały się wysokie. Codzienne utrzymanie: żwirek silikonowy, mokre i suche karmy dobrej marki, surowe mięso wołowe są niezbędne aby wzmocnić wychudzonego trójlapka po chorobie i zabiegach. Razem z  Murzynkiem prosimy o wsparcie!

Komentarze

 • Milosniczka - awatar

  Milosniczka

  08.09.16
  08.09.16

  Trzymam kciuki, sama chce uratowac podobna bide z dworu. Karma wraca, podwojnie. Warto pomagac!!!!

 • Marta - awatar

  Marta

  07.09.16
  07.09.16

  Trzymaj sie kociaku! Mam nadzieje ze znajdziesz wspanialy dom na ktory zaslugujesz!

Agnieszka Radkiewicz - awatar

Agnieszka Radkiewicz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 3

Milosniczka - awatar
100
Milosniczka
Marta - awatar
50
Marta
Iwona - awatar
50
Iwona

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.