Zbiórka Uratowane przed ciężkim schronem - miniaturka zdjęcia

Uratowane przed ciężkim schronem

Zbiórka Uratowane przed ciężkim schronem - zdjęcie główne

Uratowane przed ciężkim schronem

215 zł z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać teraz
 

- To już po nas - powiedział Supełek spuszczając głowę - nie mamy szans.

- Ale że co? - zapytał Morisek. Był najmłodszy z całej trójki i najmniej rozumiał sytuację w której się znaleźli.

- Jak to co?! - parsknął Supełek - Wywożą nas, rozumiesz? Wywożą!!! Nasz czas tu, w przechowalni się kończy. Minęło tyle miesięcy i nikt, nawet raz, o nas nie zapytał. Teraz czeka nas podróż do schroniska. Mówią, że to bilet tylko w jedną stronę....

- Ale...., ale przecież nasz Pan nie da nas skrzywdzić. Zawsze nas chronił przed złem, tak będzie przecież i teraz. Na pewno się po nas niebawem pojawi. Rubinku, no powiedz, że tak będzie - rzekł Morisek spoglądając na swojego drugiego kolegę.

- Morisku, naszego Pana już nie ma. Nie przyjdzie do nas już nigdy. Nigdy nie  przytuli i nie podrapie za uchem. Zrozum to wreszcie, On nie żyje. Teraz już nikt nas nie obroni - odrzekł Rubinek spuszczając wzrok.

Cała trójka zrezygnowana i niepewna jutra, wtuliła się w siebie, bo mroźnie się zrobiło i zasnęła.

Rankiem Morisek robiąc niebywale dużo hałasu budzi Supełka i Rubinka.

- Chłopaki, jesteśmy uratowani! Słyszałem jak człowieki mówili, że jest dom. Dom, dom, dom!!!

Cała trójka stanęła w kojcu, wciskając swoje główki jak najmocniej między kraty, aby jak najwięcej usłyszeć. Po chwili Supełek a za nim Rubinek, ze spuszczonymi głowami wrócili do budy.

- Chłopaki, co jest? Jesteśmy uratowani. Przecież słyszałem jak mówili - krzyczał Morisek.

- Ty jesteś, nie my - zrezygnowanym głosem odparł Supełek - dla Ciebie mają dom. Ty jesteś młodszy, Ciebie chcą. A takich jak jak ja i Rubinek już nikt nigdy nie pokocha. Wywiozą nas do schronu. Wiesz, ile tam jest pięknych i młodych psów? Nie mamy szans na to, że ktoś nas wypatrzy wśród ich setek - odparł. Nie miał ochoty na dalszą rozmowę z młodszym kolegą. Cieszył się oczywiście z jego szczęścia, ale jednocześnie martwił o siebie i Rubinka.

Morisek zrozumiał sytuację, usiadł przed budą, spuścił głowę i zaczął cichutko płakać. Uczucie, które przed chwilą wprowadziło go w taką euforię, teraz przemieniło się w bezsilność i ogromny żal. Żal do losu, żal do... w sumie to nie wiedział do czego jeszcze. Trwał w tej pozycji kilka godzin, zastygły jak kamień. I nagle, zerwał się na równe nogi i wrzasnął:

- Chłopaki Wy też, Wy też!!! Słyszałem jak przed chwilą mówili, że Wy też. Że, że, że... - wyjąkał.

- No co że? Wyduś to z siebie wreszcie!!! -  nie wytrzymał Rubinek.

- Że przyjeżdżają i po Was. Jutro. I Was zabiorą. Nie do schronu. Do lepszego życia. Zabiorą Was i mnie i znajdą Nam domy. I człowieków do kochania. Słyszałem, słyszałem, jak bum cyk cyk - Morisek nie mógł ustać w miejscu. - Jesteśmy uratowani!!! - wykrzyczał i wpadł w objęcia kolegów.

Tak się też stało :) Po Supełka, Moriska i Rubinka przyjechały dwie wolontariuszki naszej Fundacji. Psiaki są już pod naszymi skrzydłami.

Rubinek ma ok. 8 lat, 

Supełek ok. 5 

a Morisek ok. 3. 

Przebywają w Markach k/Warszawy. Poszukujemy dla dzielnych chłopaków domów tymczasowych i stałych. Kontakt - Magda 666345888. Tymczasem zbieramy środki na ich utrzymanie i profilaktykę.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
215 zł z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 6

Adam Klosowski - awatar
Adam Klosowski
20
Bożena Szybiak - awatar
Bożena Szybiak
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Małgorzata Kotlenga - awatar
Małgorzata Kotlenga
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Beata - awatar
Beata
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij