W dniu 03.06.18 do schroniska w Oświęcimiu podeszła woda. Zalane zostały pomieszczenia socjalne, kuchnia oraz biuro. Żadne ze zwierzaków nie ucierpiało, ale nie obyło się bez strat.
Zostały zniszczone meble kuchenne, regały. Meble nasiąkły śmierdzącą wodą wymieszaną z szambem. Zostaliśmy również bez lodówki, która w schronisku jest niezbędna. Oprócz tego straciliśmy duży zapas rękawiczek jednorazowych, ręczników papierowych oraz podkładów dla zwierząt - podmokły i nie nadają się do użytku. Kupujemy  je w hurtowo ,żeby zaoszczędzić, ponieważ zużywamy ich mnóstwo, kiedy w schronisku pojawiają się kocięta. Musimy dbać o higienę oraz o nierozprzestrzenianie się wirusów, bakteri i innych patogenów wśród zwierząt.

Jakby tego było mało nasz jedyny służbowy samochód popsuł się i niestety silnika nie da się już naprawić ;-( Faktura od mechanika na pewno przyprawi nas o zawrót głowy, a bez auta nie jesteśmy w stanie dojechać do potrzebujących zwierząt. W zeszłym roku naprawa, a raczej reanimacja naszego auta, kosztowała nas 6 tysięcy złotych.

Co chwilę trafiają nowe zwierzaki. Czasami bardzo trudne przypadki, o które walczymy do samego końca - wystarczy wspomnieć:  Helenka, Hera, Misia oraz połamańce : Frania, Marysia, Maska, Wawel, Władek żuchwa, Juruś itd. A dopiero minęło kilka miesięcy od początu roku.

Tradycyjnie w okresie letnim trafia do nas mnóstwo kociąt - zwykle skrajnie zaniedbane, odwodnione, chore, zarobaczone i zapchlone. Niejednokrotnie maluszki zabieramy do własnych domów, aby je odkarmić i zaopiekować się nimi najlepiej jak potrafimy. Niestety mleko zastępcze, które do najtańszych nie należy starcza nam na bardzo krótko. 

Dlatego bardzo prosimy Was o wsparcie. Wiecie, ile robimy , jak działamy. Każdej istocie dajemy szansę, ale bez Was, bez Waszej pomocy nie damy rady. Z góry dziękujemy za pomoc, za najdrobniejszą wpłatę, dzięki której będziemy mieć możliwość uratowania każdej potrzebującej istoty. 

"


Komentarze

  • Gosia Baczynska - awatar

    Gosia Baczynska

    27.06.18
    27.06.18

    Walcz i zdrowiej piękna ❤️

Wpłaty - 111

Paulina Najman - awatar
10
Paulina Najman
Paulina Woźniak - awatar
20
Paulina Woźniak
Jowita Michalczyk - awatar
50
Jowita Michalczyk
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Monika Osierda - awatar
20
Monika Osierda
Monika - awatar
20
Monika
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Katarzyna Kępczyńska - awatar
30
Katarzyna Kępczyńska
Olka - awatar
10
Olka

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij