Zbiórka Podarujmy Madzi więcej zdrowia! - zdjęcie główne

Podarujmy Madzi więcej zdrowia!

80 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby

Podarujmy Magdzie turnus, a przy tym więcej zdrowia

Magda ma 19 lat. Nie mówi. W diagnozie medycznej stwierdzono mózgowe porażenie dziecięce, obustronną szczelinę siatkówki i naczyniówki obu oczu, upośledzenie umysłowe, niedowład czterokończynowy. Mimo to Magda potrafi okazywać radość i często się śmieje. Aby ta radość trwała, Magda potrzebuje nieustannej opieki i pomocy.

Z uwagi na stopień upośledzenia naszej córki zaburzone są jej zdolności poznawcze, komunikacyjne, społeczne i ruchowe, co uniemożliwia jej samodzielne funkcjonowanie w środowisku. Magda jest całkowicie uzależniona od osoby dorosłej przy poruszaniu się na wózku. Samodzielnie nie potrafi wykonać żadnych czynności podstawowych, takich jak: jedzenie, picie, ubieranie się, mycie, zmiana pieluch. Jest osobą leżącą, nie siedzi, nie stoi,  nie chodzi. Nie zgłasza potrzeb fizjologicznych. Jest pieluchowana.

Świat Madzi nie jest jednak pusty czy zdominowany nieszczęściem, które ją dotknęło. Jej świat zawsze taki był i takim go kocha. Poznaje go za pomocą zmysłów - lubi dźwięki instrumentów muzycznych, próbuje dotykać przedmioty lub osoby w zasięgu ręki. W szkole jest rehabilitowana raz w tygodniu, co piątek uczęszcza na specjalne zajęcia na basenie. Wykupiłam jej dodatkowe zajęcia z dogoterapii i hipoterapii. Jak widać, chcemy zapewnić Magdzie wszystko, co mogłoby ułatwić jej funkcjonowanie. To wszystko to jednak nadal za mało.

Zdjęcie opisu zbiórki Podarujmy Madzi więcej zdrowia!

Rodzice Magdy borykają się z wieloma problemami

Pierwszym z nich jest zorganizowanie regularnej rehabilitacji w domu. Magda musi mieć zapewnioną rehabilitację dwa razy w tygodniu, ponieważ pogorszył się jej stan zdrowia: pogorszyło się biodro, noga się wykrzywia, kręgosłup się wykrzywił (skolioza). Mama Magdy rehabilituję ją sama niefachowo – na tyle na ile starcza jej sił. Madzia często choruje, leczenie domowe kończy się z reguły pobytem w szpitalu. Rehabilitant zgodził się na cenę między 40 zł a 50 zł za jeden zabieg (tylko wtedy jak będzie ich więcej). Zakładając 2 razy w tygodniu tj. 1 lekcja 50 zł, miesięczny koszt rehabilitacji to 400 zł. Roczny koszt rehabilitacji wyniesie 4 800 zł. Rodziny Madzi nie stać na taki koszt. Rehabilitant oczekuje na telefon od kiedy rehabilitacja ma się rozpocząć. Rodzina Magdy pragnie, aby ta mogła ćwiczyć pod okiem prawdziwych fachowców i dzięki temu utrzymywać stabilny stan zdrowia.

Drugim problemem jest nieposiadanie odpowiedniego wózka inwalidzkiego głębokiego. Magda urosła i wykrzywił się jej kręgosłup. Niedawno został dla Madzi zakupiony wózek z dofinansowania NFZ i został przekazany szkole – bo szkoła nie posiada wózka dla Magdy. Potrzebny jest zatem drugi wózek inwalidzki głęboki, aby Magda mogła mieć go w domu i nie dzielić się ze szkołą jednym, jedynym wózkiem. Koszt wózka wynosi 3 000 zł.

Trzecim problemem jest nieposiadanie funduszy na turnus rehabilitacyjny. Czas wyjazdu na turnus do Świnoujścia zbliża się wielkimi krokami. To byłby jedyny wyjazd Magdy. Koszt turnusu dla Magdy i opiekuna wynosi 3 500 zł.

Sytuacja mojej rodziny nie jest najlepsza. Jak do tej pory ze wszystkim sobie radziłam, ale to mnie przerosło. Za wszelkie wpłaty z całego serca dziękujemy w imieniu Madzi i naszym - mówi Jolanta Muszyńska, mama Magdy

Zdjęcie opisu zbiórki Podarujmy Madzi więcej zdrowia!

Magda bardzo potrzebuje naszej pomocy!

Fundacja Pomocna Mama prosi o wsparcie dla Magdy, która, pomimo swoich schorzeń, potrafi czerpać radość z życia i pokazywać nam, że żadna z przeciwności losu nie powinna w tym przeszkodzić. W tej zbiórce chcemy prosić o pomoc w zebraniu środków na, tak potrzebny Magdzie, turnus rehabilitacyjny. 

Pomóżmy Magdzie jeszcze bardziej się uśmiechać i wspólnie podarujmy jej szczęście!

80 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Maciej - awatar
Maciej
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij