Zbiórka Porzucony Tycjan prosi o pomoc - zdjęcie główne

Porzucony Tycjan prosi o pomoc

920 zł  z 700 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób

Jak to się dzieje, że pro ludzki, cudny kocurek staje się bezdomnym? Jak to się staje, że kot, który do tej pory miał ciepły kąt i opiekę nagle błąka się w kilkunastostopniowe mrozy po ulicach? Jak to się dzieje, że są tacy "ludzie", którzy potrafią porzucić swojego zwierzęcego członka rodziny, bo zmieniają mu się plany życiowe? Wyprowadzka - to słowo w jeden dzień zrujnowało życie Tycjanowi. Bo Tycjan jest jednym z kilku kotów, pozostawionych na posesji przez „opiekuna” gdy ten wyprowadził się. Nie wiemy, jak długo się błąkał po okolicznych domach prosząc o jedzenie i odrobinę zainteresowania. Jedno jest pewne – jest kotem lgnącym do człowieka, uwielbiającym głaskanie i przytulanie. Tycjan w swoim nieszczęściu miał odrobinę farta, bo trafił pod dom wolontariuszki Fundacji Miasto Kotów. Gdy zaczął się pojawiać regularnie na karmienie, ta podjęła działanie. Tycjan trafił do klatki w szpitaliku, gdzie czeka go leczenie i kastracja. Później będziemy szukać dla niego dobrego domu. Co jest wyjątkowego w tym przepięknym, choć lekko przybrudzonym, rudym kocurku? Tycjan nie ma jednego oka. Co przeszedł ten kotek nie wiemy, czy stracił oko w wyniku choroby, wypadku, walki z innym kotem, czy z winy człowieka?  Możemy sobie jedynie wyobrazić, jak był przepędzany z podwórek,  jak cierpiał z bólu, głodu i wychłodzenia. A za tą smutną, zranioną mordką kryje się cudowny, przyjazny kot, który swoim płaczem i wołaniem w końcu osiągnął cel – jest bezpieczny, ma ciepło i troskliwą opiekę. Tycjan ma koci katar, świerzbowca i stan zapalny oczodołu. Prosimy o wsparcie w opłaceniu jego pobytu w szpitaliku, leczenia, kastracji i zabiegu chirurgicznego polegającego na usunięciu pozostałości oka. Za zebrane fundusze kupimy także dla Tycjana wysokogatunkowa karmę i suplementy diety.


Gdy Tycjan zostanie wyleczony, będzie już tylko lepiej :) Znajdziemy mu dom, w którym będzie pełnoprawnym członkiem kocio-ludzkiej rodziny!Kim jesteśmy  ?

Fundacja Miasto Kotów powstała w celu niesienia pomocy zwierzętom, poprawy warunków ich bytowania oraz walki z bezdomnością. Kochamy koty, pomagamy im, dlatego powstanie FMK jest naturalną konsekwencją działań, którymi zajmujemy się prywatnie od wielu lat. Przede wszystkim skupiamy się na tych najbardziej skrzywdzonych, porzuconych i niechcianych oraz szukaniu im dobrych, odpowiedzialnych opiekunów.


Aktualizacje


 • Miasto Kotów - awatar

  Miasto Kotów

  12.07.2017
  12.07.2017

  Tycjan pozdrawia z nowego domku i dziękuje wszystkim za okazaną pomoc :)))

  Zdjęcie aktualizacji 6 257

Komentarze


 • Luc_Arcane(Justyna) - awatar

  Luc_Arcane(Justyna)

  28.01.2017
  28.01.2017

  Gdyby nie przepełnienie mieszkania to bym go przygarnłęła ..ale 2 koty i pies n trzecim piętrze.... :( (to takie dziwne...jedni ludzie biorą po kilka zwierzów a inni żadnego tylko się mądrzą.. uprzedzajac krtykę, sama jestem alergikiem) , szkoda ze nie mam domku na wsi..ale jakie mogła takie wsparcie wysłałam

  • Miasto Kotów - awatar

   Miasto Kotów - Organizator zbiórki

   06.03.2017
   06.03.2017

   Dziękujemy za pomoc :) Ważne żeby robić tyle ile kto może i to się liczy :)

 • Marcin Romiński - awatar

  Marcin Romiński

  26.01.2017
  26.01.2017

  Tycjan twardziel!

  • Miasto Kotów - awatar

   Miasto Kotów - Organizator zbiórki

   27.01.2017
   27.01.2017

   Tak, Tycjan to dzielny koci facet :) Dziękujemy za wpłatę,

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.01.2017
  23.01.2017

  Powodzenia !

  • Miasto Kotów - awatar

   Miasto Kotów - Organizator zbiórki

   25.01.2017
   25.01.2017

   Dziękujemy !

920 zł  z 700 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób

Wpłaty: 35

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Bożena Bakiera - awatar
Bożena Bakiera
30
Góral Świętokrzyski - awatar
Góral Świętokrzyski
10
Luc_Arcane(Justyna) - awatar
Luc_Arcane(Justyna)
30
Magda - awatar
Magda
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
iwona - awatar
iwona
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
105
Marcin Romiński - awatar
Marcin Romiński
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij