Jak to się dzieje, że pro ludzki, cudny kocurek staje się bezdomnym? Jak to się staje, że kot, który do tej pory miał ciepły kąt i opiekę nagle błąka się w kilkunastostopniowe mrozy po ulicach? Jak to się dzieje, że są tacy "ludzie", którzy potrafią porzucić swojego zwierzęcego członka rodziny, bo zmieniają mu się plany życiowe? Wyprowadzka - to słowo w jeden dzień zrujnowało życie Tycjanowi. Bo Tycjan jest jednym z kilku kotów, pozostawionych na posesji przez „opiekuna” gdy ten wyprowadził się. Nie wiemy, jak długo się błąkał po okolicznych domach prosząc o jedzenie i odrobinę zainteresowania. Jedno jest pewne – jest kotem lgnącym do człowieka, uwielbiającym głaskanie i przytulanie. Tycjan w swoim nieszczęściu miał odrobinę farta, bo trafił pod dom wolontariuszki Fundacji Miasto Kotów. Gdy zaczął się pojawiać regularnie na karmienie, ta podjęła działanie. Tycjan trafił do klatki w szpitaliku, gdzie czeka go leczenie i kastracja. Później będziemy szukać dla niego dobrego domu. Co jest wyjątkowego w tym przepięknym, choć lekko przybrudzonym, rudym kocurku? Tycjan nie ma jednego oka. Co przeszedł ten kotek nie wiemy, czy stracił oko w wyniku choroby, wypadku, walki z innym kotem, czy z winy człowieka?  Możemy sobie jedynie wyobrazić, jak był przepędzany z podwórek,  jak cierpiał z bólu, głodu i wychłodzenia. A za tą smutną, zranioną mordką kryje się cudowny, przyjazny kot, który swoim płaczem i wołaniem w końcu osiągnął cel – jest bezpieczny, ma ciepło i troskliwą opiekę. Tycjan ma koci katar, świerzbowca i stan zapalny oczodołu. Prosimy o wsparcie w opłaceniu jego pobytu w szpitaliku, leczenia, kastracji i zabiegu chirurgicznego polegającego na usunięciu pozostałości oka. Za zebrane fundusze kupimy także dla Tycjana wysokogatunkowa karmę i suplementy diety.


Gdy Tycjan zostanie wyleczony, będzie już tylko lepiej :) Znajdziemy mu dom, w którym będzie pełnoprawnym członkiem kocio-ludzkiej rodziny!Kim jesteśmy  ?

Fundacja Miasto Kotów powstała w celu niesienia pomocy zwierzętom, poprawy warunków ich bytowania oraz walki z bezdomnością. Kochamy koty, pomagamy im, dlatego powstanie FMK jest naturalną konsekwencją działań, którymi zajmujemy się prywatnie od wielu lat. Przede wszystkim skupiamy się na tych najbardziej skrzywdzonych, porzuconych i niechcianych oraz szukaniu im dobrych, odpowiedzialnych opiekunów.


Aktualności

 • Miasto Kotów - awatar

  Miasto Kotów

  12.07.17
  12.07.17

  Tycjan pozdrawia z nowego domku i dziękuje wszystkim za okazaną pomoc :)))

  Zdjęcie aktualności 6 257

Komentarze

 • Luc_Arcane(Justyna) - awatar

  Luc_Arcane(Justyna)

  28.01.17
  28.01.17

  Gdyby nie przepełnienie mieszkania to bym go przygarnłęła ..ale 2 koty i pies n trzecim piętrze.... :( (to takie dziwne...jedni ludzie biorą po kilka zwierzów a inni żadnego tylko się mądrzą.. uprzedzajac krtykę, sama jestem alergikiem) , szkoda ze nie mam domku na wsi..ale jakie mogła takie wsparcie wysłałam

  • Miasto Kotów - awatar

   Miasto Kotów - Organizator zbiórki

   06.03.17
   06.03.17

   Dziękujemy za pomoc :) Ważne żeby robić tyle ile kto może i to się liczy :)

 • Marcin Romiński - awatar

  Marcin Romiński

  26.01.17
  26.01.17

  Tycjan twardziel!

  • Miasto Kotów - awatar

   Miasto Kotów - Organizator zbiórki

   27.01.17
   27.01.17

   Tak, Tycjan to dzielny koci facet :) Dziękujemy za wpłatę,

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.01.17
  23.01.17

  Powodzenia !

  • Miasto Kotów - awatar

   Miasto Kotów - Organizator zbiórki

   25.01.17
   25.01.17

   Dziękujemy !

Wpłaty - 35

Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Bożena Bakiera - awatar
30
Bożena Bakiera
Góral Świętokrzyski - awatar
10
Góral Świętokrzyski
Luc_Arcane(Justyna) - awatar
30
Luc_Arcane(Justyna)
Magda - awatar
10
Magda
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
iwona - awatar
15
iwona
Anonimowy Darczyńca - awatar
105
Anonimowy Darczyńca
Marcin Romiński - awatar
10
Marcin Romiński
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij