13.02.2019

Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że Tycjan odszedł za Tęczowy Most. Do ostatniej chwili mieliśmy nadzieję, że w dzielnym, kocim ciałku znajdą się siły do walki z chorobą. Niestety. Zmiany w serduszku były zbyt duże.

Koteczku, mamy nadzieję, że za Tęczowym Mostem jesteś wolny od cierpienia i trosk. Że zaznajesz takiej miłości, na jaką zasłużyłeś i jakiej nie doświadczyłeś będąc wśród nas. Żałujemy, że nasze drogi nie skrzyżowały się wcześniej - że nie miałeś szansy doczekać własnej rodziny i nie zaznałeś ciepła domowego ogniska.

Śpij spokojnie, Maleńki. W naszych sercach zostaniesz na zawsze.


Bardzo dziękujemy Wam za wsparcie - finansowe i dobrym słowem. Środki zebrane na zbiórce pomogą nam sfinansować leczenie i badania kocurka.

----------------------------------------------------------------

Jeszcze kilka dni temu Tycjan miał wszystko… Swoje małe, kocie królestwo. Ogródek w centrum Łodzi. Wypielęgnowane grządki, gdzie latem leżał w promieniach słońca. Koci domek, w którym mógł się ukryć przed deszczem czy chłodem. Pełne miseczki ze świeżą wodą i karmą. Granice królestwa do patrolowania. Opiekunkę, która doglądała, dbała i nie szczędziła czułości. Czegóż więcej może chcieć wolno żyjący kot?

Tycjan kilka dni temu przestał wychodzić ze swojej budki, nie chciał jeść. Pojawił się kaszel, dziwne odruchy. Opiekunka przywiozła go do lecznicy. Z uwagi na aurę można było przypuszczać, że złapał infekcję. Infekcję, którą uda się szybko wyleczyć.

Niestety… Stan Tycjana okazał się poważniejszy. Duże problemy z oddychaniem, spowodowane były obecnością płynu w klatce piersiowej. Ciecz natychmiast odciągnięto, by odciążyć płuca oraz zbadać substancję uniemożliwiającą Tycjanowi swobodne oddychanie.  Wdrożone leczenie przyniosło kocurkowi ulgę, ale konieczna jest konsultacja kardiologiczna.

Świat Tycjana się zawalił, runął jak domek z kart. Kocie królestwo zastąpiła lecznicowa klatka. Domek wyłożony ciepłym polarem, zimne płytki ścian. Codzienne porcje głaskania – ukłucia igieł. Smaczki podrzucane przez opiekunkę – gorzki smak tabletek. 

Tycjan jest bardzo dzielnym pacjentem. Ze spokojem i pokorą znosi wszystkie zabiegi. Nie przejawia cienia agresji. Prosimy o pomoc w zebraniu środków na jego leczenie i diagnostykę. Chcemy wierzyć, że Tycjan w pełni zdrowy będzie mógł wrócić do swojego królestwa.

Komentarze

  • Iza z Bogusiem - awatar

    Iza z Bogusiem

    10.02.19
    10.02.19

    Trzymamy za ciebie kciuki Tycjanku😻😽

Wpłaty - 7

pawel - awatar
50
pawel
Wiola - awatar
100
Wiola
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Alina - awatar
10
Alina
Mara - awatar
50
Mara
Szymon - awatar
10
Szymon
Iza z Bogusiem - awatar
50
Iza z Bogusiem

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij