Zbiórka K(u)lawe życie bez barier - zdjęcie główne

K(u)lawe życie bez barier

15 880 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 173 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Jarosław Giers - awatar

Jarosław Giers

Organizator zbiórki

Moją historię poznaliście podczas akcji "Pomóżmy Jarkowi stanąć na nogi!" (link: https://pomagam.pl/jv1omhy1), którą zorganizowali dla mnie moi przyjaciele.
Chciałbym raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tamtej zbiórce i przyczynili się do zebrania zaplanowanej kwoty. W sumie do mojej dyspozycji była niebagatelna kwota ponad 77 tysięcy złotych.

Na co zostały spożytkowane te pieniądze?
Po pierwsze na opłacenie przedłużonego pobytu w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornej, gdzie w sumie spędziłem ostatnie pół roku. Dwa dodatkowe turnusy rehabilitacyjne po 30 dni, badania kontrolne oraz lekarstwa, które w trakcie tego pobytu przyjmowałem dały kwotę około 21.000 PLN.

Po drugie na zakup wózka aktywnego Panthera U3 Light, który to przez najbliższe miesiące będzie moim podstawowym środkiem poruszania się w po mieście i nie tylko. Jest to sprzęt z najwyższej półki gwarantujący wieloletnią (gdyby zaszła taka potrzeba) eksploatację. Wraz z dodatkowym wyposażeniem podnoszącym komfort użytkowania, wydałem nań około 17.000 PLN.

Po trzecie w momencie kiedy zakładam tę zbiórkę trwa remont adaptacyjny mojego lokum mieszkalnego w warszawskiej wielkiej płycie. Dostosowanie lokalu do standardów przyjaznych osobie niepełnosprawnej pochłonie prawie 50% zebranej kwoty.

Szczegółowe rozliczenie pierwszej zbiórki pojawi się za kilka, kilkanaście dni, jak spłynie do mnie komplet faktur, dokumentujących wydatki.

Dlaczego zdecydowałem się na kolejną?
Powód jest prozaiczny - bariery architektoniczne w moim miejscu zamieszkania . Bloki z wielkiej płyty, zdecydowanie nie są przyjazne osobom niepełnosprawnym. Stopień natarcia podjazdów znajdujących się na klatce schodowej, czyni je niemożliwymi do samodzielnego sforsowania przez osobę poruszającą się na wózku. Każde wejście lub wyjście z domu wymaga asysty osób trzecich. W moim przypadku, ze względu na sytuację rodzinną i konieczność dalszej rehabilitacji stacjonarnej, wymagałoby całodobowej obecności osobistego asystenta. Rozwiązaniem tego palącego problemu, który umożliwi mi normalny kontakt ze światem zewnętrznym, jest instalacja specjalnej platformy lub windy, która umożliwi w miarę swobodne wchodzenie/wychodzenie z budynku.
To jest właśnie podstawowy cel niniejszej zbiórki. Powód dla którego zdecydowałem się ponownie (tym razem osobiście) poprosić Was o pomoc.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Jarosław Giers - awatar

  Jarosław Giers

  20.08.2019
  20.08.2019

  Kilka dni temu dostałem od dystrybutora wycenę urządzenia (na które zbieram). Koszt wraz z montażem oraz 5-letnim okresem gwarancyjnym to 43.000 PLN + VAT (8% tak zwany medyczny).
  Jak widzicie jesteśmy w 1/4 drogi do celu.
  Link do filmu przedstawiającego urządzenie:
  https://www.facebook.com/windy.schodowe.warszawa/videos/409800476320859/

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.11.2019
  14.11.2019

  kciuki trzymam!

 • Andy - awatar

  Andy

  13.11.2019
  13.11.2019

  Trzymam kciuki za pełen sukces! Pozdrówka serdeczne....

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.09.2019
  22.09.2019

  Zdrowia

 • Michał - awatar

  Michał

  20.08.2019
  20.08.2019

  Tak jak pan jezus powiedział.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.08.2019
  14.08.2019

  Powodzenia!

15 880 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 173 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Jarosław Giers - awatar

Jarosław Giers

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 173

Łukasz - awatar
Łukasz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Krzysiek - awatar
Krzysiek
30
BigFatMari0 - awatar
BigFatMari0
20
Krzysztof DOWGIRD - awatar
Krzysztof DOWGIRD
300
Sopel - awatar
Sopel
100
Bartek (Krakow) - awatar
Bartek (Krakow)
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Olaa - awatar
Olaa
20
Wiesia i Agania z pozdrowieniami - awatar
Wiesia i Agania z pozdrowieniami
400

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij