EDIT 2: Załączamy dokumenty z klinik
oraz jeden z rachunków, resztę otrzymamy pod koniec miesiąca:
______________________________
EDIT 1: Nie udało się, Ptasiek odszedł mimo całonocnej walki w klinice i reanimacji... Śpij, kochany, już nic nie boli...
Wczoraj brałyśmy udział w akcji ratunkowej potrąconego kocura. Informacja o nim dotarła do nas z posta Zuzanny Banach, która prosiła o wsparcie - była świadkiem zdarzenia i zatrzymała się by udzielić mu pomocy.
Kocur w szoku przeczołgał się do najbliższego, w jego odczuciu bezpiecznego miejsca... rury łączącej rów biegnący wzdłuż ulicy. Jej długość wynosiła przynajmniej 20 metrów, z żadnej strony nie mogliśmy go dosięgnąć (a pomysłów na to mieliśmy tysiące!)
Wyciągnięcie go stamtąd trwało 4 godziny - tyle czasu spędziliśmy leżąc na zmianę na ziemi po dwóch końcach rury, nasłuchując jęków bólu kota i szalejąc z niepokoju - czas uciekał, kociak słabł...
Udało się tylko dzięki współpracy z wolontariuszami Animal Security, zaangażowaniu okolicznych mieszkańców, naszej niezawodnej Hani i... bohaterki całego zdarzenia: Joli Długaj, która wczołgała się do otworu o średnicy ok. 30cm i wyciągnęła z niej konającego zwierzaka (co sama przypłaciła wizytą na SORze!)
Prosto z miejsca zdarzenia przyjęła nas dr Patrycja z Weterynaryjnego Centrum Garfild, która po wstępnych oględzinach przerażonego, obolałego zwierzaka zadecydowała o przewiezieniu go do całodobowej kliniki celem hospitacji i poszerzonej diagnostyki.
Ogromny, futrzasty kocur dostał imię Ptasiek (wiecie, jak to jest, jak patrzycie na takiego biedaka i nagle po prostu serducho Wam podpowiada?)
Rokowania są ostrożne - był potwornie wychłodzony (temperatura niemierzalna), pokryty kleszczami, stracił kilka zębów, na głowie ma kilka otarć ale co martwi nas najbardziej to duża ilość skrzepów krwi w pęcherzu (możliwy wylew jego zawartości do jam ciała) oraz bezwładny ogon świadczący o urazie miednicy lub kręgosłupa...
Czekamy na informacje z kliniki, wiemy jednak że nie możemy zakładać żadnego dobrego scenariusza - to będzie dłuuuuuuuuuga droga do zdrowia, byle Ptaśkowi starczyło sił, to obiecujemy towarzyszyć mu przy każdym kroku.
Na ten moment wiemy że koszty ratowania jego życia do rana wynoszą nas około 1200zł, a to dopiero sam początek...
Błagamy, z całego serca błagamy o pomoc, żebyśmy niczego nie musiały mu odmawiać - całe grono ludzi zaangażowało się by dać tej historii happy end ale wyciągnięcie go z potrzasku jest połową sukcesu - reszta zależy od jego woli walki!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!