Jesteśmy wolontariuszami w schronisku Sonieczkowo w Żarnowie Pierwszym koło Augustowa. Działamy  jako Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Suwałkach.

Schronisko Sonieczkowo powstało w 2014 roku,  aby miasto i gmina Augustów mogły odebrać swoje psy ze schroniska w Radysach. Walka wolontariuszy o psy trwała kilka lat. Jest schronisko i są ogromne potrzeby między innymi potrzeby inwestycyjne.Podlaskie to zagłębie bezdomności, a walka z nią to droga bez końca. Brakuje wszystkiego: dobrej woli, serca, świadomości i przede wszystkim pieniędzy.

Zimny, ciemny, mokry kojec wewnątrz zaadoptowane hali - a w nim w jednej budzie gromadka bezradnych, skrzywdzonych przez los psów... Bez gryzaków, za to z rozmazanymi odchodami dookoła. To jest schroniskowa rzeczywistość. Nie do ogarnięcia. Piszemy to w poczuciu ogromnego żalu do całego świata.

Naszym pragnieniem jest, aby te psy mieszkały w suchych kojcach z budami ze słomą. Żeby miały jasne, przestronne kojce z piskiem a nie zimny ,mokry beton pod łapkami .

Ze zbiórki pieniędzy chcemy stworzyć im lepsze  warunki w schronisku. Chcemy pobudować wygodne, jasne, suche i ciepłe kojce. Potrzebujemy  kojca,  w którym zgodnie zamieszka 4 steranych życiem psów,aby chociaż część psów najpilniejszych w najsłabszym zdrowiu  opuściła halę.   Koszt takiego kojca to 3000zł , na jednego psa 750zł 

1.Luigi 

Myśląc czy mówiąc Luigi od razu na twarzy pojawia się uśmiech, a serce się raduje, bo to pies tak pozytywny, że mógłby być terapeutą dla depresantów. Luigi nie wie co to agresja, złość, czy smutek - to pies mega, mega pozytywny i zawsze szczęśliwy. Ludzi kocha najbardziej na świecie i gdyby mógł zalizałby na śmierć, kocha się przytulać i spędzać każdą chwilę w towarzystwie człowieka. To anioł, nie pies. Ma ok 4 lat jest duży, wykastrowany, zaczipowany i zaszczepiony. Przyjechał do Sonieczkowa w 2016 z Radys

2.Mario

Spokojny, stonowany i ułożony pies to Mario. Ma ok 5-6 lat i jest już poważnym psem, który jest rozsądny i poukładany. Jednak każdy kontakt z człowiekeim sprawia mu taką radość, że można by pomyśleć o nim jak o bardzo młodym psie. Jest łagodny i kompletnie pozbawiony agresji. Inne psy toleruje bez wyjątku, no nic tylko się zakochać i brać. Wykastrowany, zaczipowany i zaszczepiony. Podonie jak Luigi przyjechał w 2016 z Radys.

3.Gryzia 

Gryzelda nazwijmy ją tak, gdyż jak wchodzi się do kojca to ciągnie za rękawy, żeby ją wypuścić. :)
Jest wesoła i odważna. W stosunku do psów jest w porządku choć nie da sobie w kaszę dmuchać. Do ludzi przyjazna i bardzo upomina się o wyjście na spacer i uwagę. Gryzia przyjechała w 2016 z Radys.


4.Kenzo

Ok 6 letni mały piesek z charakterem. W stosunku do ludzi zachowuje sie bardzo dobrze, lubi kontakt i pieszczoty z człowiekiem. Z psami właściciwie się dogaduje, choć czasami lubi być górą i pokazać, że on ma swoje zdanie (zachowuje się jak większość małych psów). Lubi dzieci i spacery. Wykastrowany, zaczipowany i zaszczepiony. Przyjechał w 2016 z Radys

Ta czwórka już ponad 2 lata siedzi na hali w Sonieczkowie. Nie wiemy ile lat spędziły te psy w Radysach. Jedno jest pewno, nowy kojec zdecydowani poprawi ich warunki oczekiwania na dom stały. Bardzo prosze o pomoc z zakupie kojca <3 

Wołamy o pomoc!


Aktualności

 • Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Suwałkach - awatar

  Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Suwałkach

  17.02.18
  17.02.18

  Własnie na takie kojce z wybiegami zbieramy dla nasze czwórki. Pomóz prosze , już jesteśmy blisko .

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.01.18
  21.01.18

  Sie pomaga

Wpłaty - 19

Elżbieta Abłamowicz - awatar
10
Elżbieta Abłamowicz
Renia Maria Kremza - awatar
10
Renia Maria Kremza
Rampan Casia - awatar
20
Rampan Casia
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
55
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Daga - awatar
20
Daga
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.