Zbiórka Uratujmy mojego Tatę! - zdjęcie główne

Uratujmy mojego Tatę!

37 822 zł  z 130 000 zł (Cel)
Wpłaciły 384 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Patrycja Haussa - awatar

Patrycja Haussa

Organizator zbiórki

                              „ Mojego Tatę zabija rak, a mnie strach, że go stracę..”

Wszystko zaczęło się 22 czerwca 2016 roku, kiedy tata wrócił z pracy..wydawałoby się, że to po prostu kolejne mijające czerwcowe popołudnie.. dzień jak co dzień.. jednak zauważyłam, że taty skóra i białka oczu uległy zażółceniu. Tata czuł się dobrze,nie odczuwał żadnych dolegliwości, więc bagatelizował moje prośby o to by pojechać na badania. Martwiłyśmy się z Mamą i młodszą siostrą,  która ma obecnie 12 lat. W końcu wieczorem uległ  naszym prośbom i pojechał do szpitala. Wówczas już zniego nie wrócił. Lekarze zatrzymali Tatę na badaniach w celu zdiagnozowania. Minęły dwa dni i otrzymaliśmy wyniki, których nikt z nas się nie spodziewał! To rak trzustki…  w dodatku złośliwy.. Choroba, której nazwa przyprawia o dreszcze. Choroba, której istnienia jesteśmy świadomi, ale nigdy nie dopuszczamy do siebie myśli, że to my lub ktoś z naszych bliskich mógłby staćsię jej ofiarą. Choroba, której największym sprzymierzeńcem jest strach! Tata nie bał się walki- przecież ma po co i dla kogo żyć,poza tym jest przecież młodym, silnym mężczyzną, przed którymjeszcze całe życie.. Tata ma dopiero 47 lat, to nie wiek na choroby, a tym bardziej na raka.. Mamy wspólne pasje i mnóstwo planów, z których nie mamy zamiarów rezygnować. Walczymy! nie poddajemy się! To przecież nie nasza domena, by odpuszczać coś bez walki, a zwłaszcza coś tak ważnego- ŻYCIE MOJEGO TATY! Na ile wycenilibyście życie swoich Rodziców? Dla mnie jest ono bezcenne! Jednak lekarze wycenili je na około 30 tys euro- właśnie tyle kosztuje samo leczenie protonowe (a czeka nas jeszcze chemioterapia prowadzona rónocześnie z protonoterapią- której koszty nie są nam jeszcze znane) w klinice Rinecker Proton Therapy Center-w Monachium.  Prawdziwą i dosłowną walkę o życie Tata rozpoczął 30 czerwca o godz. 7.00, wtedy lekarze zaczęli operować Tatę, operacja ta, była najbardziej skomplikowaną z przeprowadzonych w tym szpitalu od 1991r.- lekarze skończyli ją po 8 godzinach- operacja udana! Nasze szczęście jednak nie trwało długo... po kilku godzinach od zakończenia operacji Tata doznał wstrząsu krwotocznego i jego stan był krytyczny. Jeszcze w tej samej dobie po operacji, w nocy lekarze przeprowadzili reoperacje.. powiodła się- jednak krytyczny stan utrzymywał się nadal. Tata spędził na OIOM’ie 3miesiące z czego 2 leżał w śpiączce. Lekarze podczas Taty śpiączki operowali go jeszcze 2 razy i przeprowadzili 3 ciężkie zabiegi- w tym nakłuwanie wątroby.
Wybudzili tatę 2 września- to dzień rocznicy ślubu moich Rodziców, tym razem świętowaliśmy wszyscy, Tata zawsze lubił nas zaskakiwać, ale takiej niespodzianki, żadna z nas się nie spodziewała. Byliśmy bardzo szczęśliwi!
Później czekała nas zmiana oddziału z OIOM’u na chirurgie. To kolejna radość, bo to ogromny krok w przód. Jednak nie było łatwo, codziennie kilka godzin rehabilitacji by Tata znów samodzielnie zaczął się poruszać. Faktem było, że Taty determinacja  i chęci by stanąć na nogi i opuścić mury szpitala bardzo ułatwiało i przyspieszyło jego powrót do nas, do domu.
13 października wypisali Tatę ze szpitala. Wydawało nam się, że to co najgorsze jest już za nami. Przyszedł czas na chemioterapię 10 cykli i… przestaliśmy cieszyć się z rzekomego zwycięstwa- pojawiły się komórki rakowe w otrzewnej.
Lekarze mówią wprost chemioterapia nie działa, a żadna z dostępnych metod leczenia w Polsce również nie będzie skuteczna. Dziś obok raka, który chce wykończyć Tatę, to właśnie czas jest naszym największym wrogiem. Jest nim, ponieważ się kończy... Każda godzina zmniejsza szanse na wygraną! Każdy upływający dzień, godzina, minuta, sekunda zmniejsza szanse na życie. Lekarze nie karmią złudną nadzieją- Monachium to jedyna szansa na uratowanie Taty..
Tata spełniał wszystkie moje marzenia i zawsze dotrzymywał słowa, które mi powierzał..
Dziś to ja staram się spełnić nasze wspólne marzenie-by znów był blisko, był zdrowy, uśmiechał się i cieszył się życiem! Was kochani bardzo proszę o pomoc w spełnieniu tego marzenia- jakim jest życie mojego Taty. 

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Trzymam kciuki xx - awatar

  Trzymam kciuki xx

  03.06.2017
  03.06.2017

  Udostepnione na Facebooku!! xxx

 • Tomasz Zagajewski - awatar

  Tomasz Zagajewski

  21.05.2017
  21.05.2017

  Patrycjo Trzymam kciuki będzie dobrze !!!!! trzymaj się !! Pozdrawiam Ciebie i życzenia zdrowia dla Taty Tomek

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.04.2017
  29.04.2017

  Iwona

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.04.2017
  18.04.2017

  JK

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.04.2017
  16.04.2017

  Szybkiego powrotu do zdrowia !!

37 822 zł  z 130 000 zł (Cel)
Wpłaciły 384 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Patrycja Haussa - awatar

Patrycja Haussa

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 384

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magdalena - awatar
Magdalena
50
Anonim - awatar
Anonim
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Michał Starosta - awatar
Michał Starosta
100
Trzymam kciuki xx - awatar
Trzymam kciuki xx
50
Marcin - awatar
Marcin
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Tomasz Zagajewski - awatar
Tomasz Zagajewski
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij