Zbiórka Pomóż nam pomagać ! - zdjęcie główne

Pomóż nam pomagać !

870 zł  z 16 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby

Przerażenie, panika, zaskoczenie, często nawet ból… To widzimy w oczach psa czy kota, który dopiero co trafił pod naszą opiekę. Porzucone zwierzę nie wie co się dzieje. Nie rozumie zaistniałej sytuacji. Obcy dla niego człowiek prowadzi go do boksu lub klatki. Wchodzi, zauważa legowisko, miskę z wodą i jedzeniem. I odwraca się do wyjścia. Ale nie może wyjść. Musi zostać i z nadzieją wypatrywać swojego właściciela.. Jedne zostają odebrane przez swoich Panów. Inne czekają krótko, wypatrzone w stadzie psów i kotów. Są i takie, które czekają miesiącami a nawet latami.

Naszym zadaniem jest stworzyć dla porzuconych i czekających zwierząt jak najlepsze warunki. Gdy trafia do schroniska bardzo przerażony pies, wkładamy mu do boksu najładniejszy kojec jaki tylko znajdziemy. Gdy z interwencji przyjedzie kot po wypadku, obkładamy go ciepłymi termoforami aby nie spadła jego temperatura. Gdy trafiają do nas szczenięta, które jeszcze powinny być grzane przez matkę, układamy je blisko grzejnika, by dać im namiastkę tego ciepła. Liczymy, że chociaż w ten sposób ich pobyt w schronisku będzie trochę bardziej znośny..

Zima mocno daje się we znaki zwierzętom w schronisku. Ujemne temperatury mrożą wodę w miskach a pracownicy i wolontariusze dolewają wrzątek,  by ten lód roztopić. Wyziębione koty są obkładane termoforami, które opiekunowie wymieniają średnio co godzinę, by tylko tchnąć życie w te małe ciałka. Na kociarniach, w szczeniakarni i budynkach dla psów są ustawiane dodatkowe grzejniki, bo przy drzwiach i oknach widać jak osadza się szron i lód…

W takich momentach nikt nie myśli o tym, że gdy już przyjdą roztopy, gdy zima odejdzie a lód zacznie się topić, przyjdą faktury za te próby radzenia sobie z ujemnymi temperaturami. Bo nie można oszczędzać na cieple, nie można dopuścić aby pies nie miał dostępu do ciepłej wody. Nie można pozwolić by zwierzęta zamarzały. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, co oswoiliśmy..

I przyszło już pierwsze podsumowanie corocznej walki z zimą. Dwie faktury za prąd, na kwotę przeszło 10 tysięcy złotych.. A przed nami kolejne, za miesiąc styczeń i luty –  równie wysokie.

16 tysięcy złotych – tyle nas kosztuje dbanie tylko o to, by zwierzęta nie zamarzły. To jest kropla w morzu potrzeb schroniska ale radzimy sobie jak możemy. Część faktur odkładamy na później ale prąd jest podstawą. Tego nie da się odsunąć, na chwilę zapomnieć.

Wiele razy prosiliśmy o pomoc w ratowaniu podopiecznych schroniska. Wielokrotnie wykazaliście się ogromnym sercem dla porzuconych zwierząt. Możemy śmiało powiedzieć, że część z nich przeżyła dzięki Waszemu zaangażowaniu. Nie odwracacie wzroku, gdy widzicie krzywdę. Działacie razem z nami! Czy pomożecie kolejny raz?


870 zł  z 16 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby

Wpłaty: 23

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Alina Ada Riss - awatar
Alina Ada Riss
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Bogusława Necel - awatar
Bogusława Necel
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
HANNA - awatar
HANNA
50
Justyna - awatar
Justyna
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij