Zbiórka Dla ukraińskich zwierzaków - zdjęcie główne

Dla ukraińskich zwierzaków

1 246 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób

Tu, na granicy plany zmieniają się błyskawicznie. Tuż po podjęciu decyzji o wjeździe na teren Ukrainy zamknięto przejście w Korczowej, wiec nawiązując kontakt z Martą Rudyk udaliśmy się na przejście graniczne w Zosinie. Granice udało się przejechać bez większych problemów, choć punktów kontrolnych było aż 6. Młoda ukraińska celniczka podziękowała nam, Polakom za to co robimy dla jej rodaków. Udaliśmy się do Włodzimierza Wołyńskiego, na ulicach co kawałek widziałyśmy barykady pilnowane przez żołnierzy oraz cywili z bronią. Udało nam się zabrać 13 zwierząt, które zabezpieczyła Natalka wraz z mężem i parą przyjaciół. 5 psów oraz 8 kotów. Trzy z kotów są niewidome, a dwa psy kuleją na tylne łapki. Zostawiliśmy spory zapas karmy dla zwierząt. W drodze powrotnej przed granicą czekało dziesiątki uciekających cywili, rozdałyśmy dzieciom dwie reklamówki batonów oraz różnych słodyczy. Innych darów nie potrzebowali. Jest bardzo dużo punktów z ciepłymi napojami, wodą i posiłkami, nasi rodacy pomagają po obu stronach granicy. Powrót zajął nam znacznie więcej czasu, zwierzęta były spokojne jakby wiedziały, ze jadą po lepsze życie. Uratowane zwierzaki rozdysponowaliśmy do fundacji, które czekały pod granicą na nasz przyjazd. Do Oświęcimia wracają z nami trzy pieski (oba kulejące) oraz dwa koty. Wrócimy tam jeszcze, jak tylko odpoczniemy… dziękujemy za liczne słowa wsparcia. Wszystkie zwierzaki są pod troskliwą opieką weterynaryjną.

Teraz mamy w końcu chwile czasu aby przedstawić Wam wszystkie zwierzaki z Ukrainy, które są pod opieką OTOZ Animals Oświęcim. 


  1. Barsik był wycofany gdy przyjechaliśmy, nieśmiało się chował za swoją psią koleżanką z którą został znaleziony na parkingu dla TIRów. Oba kulały na tylne łapki, najprawdopodobniej zostały potrącone przez samochody. Po chwili piesek się do nas przekonał i nadstawiał pyszczek do głaskania. To typ delikatny i spokojny, nie jest nachalny ale zapewne gdy pokocha to na całe życie.

  1. Alma to wesoła i figlarna młoda dama. Przywitała nas jako pierwsza i po dokładnym obwąchaniu już byliśmy przyjaciółmi. Suczka pomimo urazu tylnej łapki i zapewne bólu, który ten wywołuje nie ma w sobie żadnych oporów przed człowiekiem. Przytula się i nadstawia do głaskania całym ciałem. To typ pieszczocha choć jeszcze boi się wielu rzeczy to dobrze prowadzona i socjalizowana będzie wiernym towarzyszem na lata. Nowy właściciel będzie musiał jej pokazać cały świat: nowe psy, rowerzystów, samochody, dzieci, wiec czeka was mnóstwo wspólnych przygód.

  1. Ludmiła - to najbardziej wystraszony zwierzak z tych, które przywieźliśmy z Ukrainy. Jest wycofany, bardzo wychudzony i boi się ludzi. Przez jego krótkie, czarne, matowe i zakurzone futerko prześwitują wszystkie zebra i kręgosłup. Została złapana na wsi, była psem zapewne przeganianym od szczeniaka, nie ma w niej za grosz agresji, ona chciałaby być po prostu niewidzialna, potrzebuje tylko ciut więcej czasu i cierpliwości aby zrozumieć, ze i ją ktoś może pokochać…

  1. Pavlo - Wszystkie zwierzęta, które udało nam się przywieść z Ukrainy są chore ale Pavlo miał najmniej szczęścia. Jako kociak przeszedł koci katar, który nieleczony spowodował u niego ślepotę. Kotek najprawdopodobniej widzi tylko cienie, potrzebna jest specjalistyczna diagnostyka aby to potwierdzić. Pavlo błąkał się po ulicach, jest chudziutki a jego futerko bardzo skołtunione, gdy trafi pod troskliwą opiekę nowego opiekuna na pewno będzie pięknym kotem kanapowym. Jest lekko wycofany, jeszcze nie wie co się stało, a jako kotek niewidzący ma utrudnione zrozumienie nowej sytuacji, jego życie wywróciło się do góry nogami, nie zna tego świata, tych zapachów i dźwięków. Nowy właściciel będzie musiał wykazać się cierpliwością a nowy dom powinien być spokojny i cichy.

  1. Wołodia - błąkał się po ulicach Włodzimierza Wołyńskiego, ma urwany ogon. Nie wiemy w jakich okolicznościach go stracił ale nie był to zabieg chirurgiczny a wypadek. Kocurka na dniach zobaczy chirurg aby ocenić czy kikut po ogonie wymaga operacji. Kotek jest bardzo miziasty. Jego futerko jest bardzo zaniedbane i najprawdopodobniej będzie trzeba je częściowo wygolić żeby zapobiec wystąpieniu odparzeń na skórze. Kotek ma już wstępnie dom do którego pojedzie jak tylko przejdzie kwarantannę, diagnostykę, szczepienia i zostanie zachipowany.

Wszystkie zwierzęta są pod stałąm opieką weterynarza i po głębszej diagnostyce, będzie zapadać decyzja jakie zabiegi trzeba wykonać u zwierzaków z powodu ich schorzeń. 

Ich diagnostyka, leczenie oraz utrzymanie będzie kosztowne dlatego prosimy o wsparcie. Nie chcemy tych pieniędzy jako koszt zwrotu za paliwo, to pokryły Nasze inspektorki, które wybrały się taki kawał drogi aby je uratować.


Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie i każde miłe słowo! 

Edit: 24.03

Ludmiła pojechała na kolejną wizytę u weterynarza, ze względu na zauważenie zgrubienie z boku ciała. Okazało się, że powstał tam spory ropień z powodu ciała obcego (nici do szycia) niestety nie wiemy czy miała wykonywany kiedyś jakiś zabieg chirurgiczny i nić nie została wyciągnięta w odpowiednim czasie. Niestety tego już się nie dowiemy. Jednak suczka czuje się dobrze, został wszyscy dren za pomocą, którego czyścimy jej ranę.  

Edit 24.04 

Nasze pierwsze Ukraińskie zwierzaki mają się świetnie, Ludmiła, Barsik oraz oba kotki znaleźli już swoje nowe domy. Na adopcje czeka jeszcze Ludmiła, jednak wierzymy że w końcu ktoś pokocha tą cudowną sunie.


POD NASZĄ OPIEKĘ TRAFIŁY KOLEJNE 4 PSY, KTÓRE PRZYJECHAŁY Z SCHRONISKA Z ODESSY 

Pokonały bardzo długą drogę po lepszy życie, ale są już bezpieczne. Oto one:

Lalunia, której kostki wszystkie są na wierzchu.

Dina, która kocha człowieka ponad życie 

Cyryl, większość czasu spędza na naszych kolanach

Jest jeszcze Timon, który na ten moment jeszcze nie przekonał się do nas przez co potrzebuje więcej czasu aby oswoić się z nową sytuacja. 

Aktualizacje


  • OTOZ Animals Oddział Oświęcim - awatar

    OTOZ Animals Oddział Oświęcim

    06.07.2022
    06.07.2022

    Kochające domy wciąż szukają: Cyryl, Dina i Laleczka! Reszta zwierzaków znalazła cudowne domki!
    Dziękujemy z całego serca za wsparcie :)

    Zdjęcie aktualizacji 97 779

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Marzena KiBi - awatar

    Marzena KiBi

    03.04.2022
    03.04.2022

    Książka dla miłośników psów

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    31.03.2022
    31.03.2022

    NIE MAMY NAWET ZŁOTÓWKI .MÓJ CZESIU UMIERA NA RAKA. A JA NIE MAM ZA CO GO LECZYĆ. PRZEZE MNIE ZAMIAST CIESZYĆ SIĘ DALEJ ŻYCIEM ODEJDZIE W MĘCZARNIACH. PROSZĘ POMÓŻCIE. https://www.pomagamyzwierzakom.pl/ce868mhpr5

  • Gosia Kot - awatar

    Gosia Kot

    05.03.2022
    05.03.2022

    Bo każda istota zasługuje na spokojne życie. 💕

1 246 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób

Wpłaty: 38

Halina i Basia - awatar
Halina i Basia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marzena KiBi - awatar
Marzena KiBi
25
Angelika Żurek - awatar
Angelika Żurek
25
Ulka - awatar
Ulka
10
Ulka - awatar
Ulka
32
Ulka - awatar
Ulka
20
Iwona - awatar
Iwona
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Ulka - awatar
Ulka
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij