Zbiórka Uratowana Balbinka - zdjęcie główne

Uratowana Balbinka

3 880 zł  z 8 500 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób

Aktualizacja 26.06.2023

Balbina - nasz ochwatowy kucyk jest po zabiegu na pierwszą nóżkę.  Wszystko tak dobrze się goi, a efekty są tak dobre, że już niedługo zabiegowi zostanie poddana druga nóżka. Balbina w klinice jest otoczona fachową opieką. To kucyk o ogromnej woli życia. Przed nią szansa na wiele lat w zdrowiu. Prosimy o wspomożenie naszej zbiórki. Koszty leczenia koni są ogromne. Balbina jest jednym z wielu potrzebujących naszej pomocy.

Aktualizacja 06.04.2023

Otrzymaliśmy informację od lekarza weterynarii, że Balbinka niestety będzie musiała zostać poddana operacji:

Zalecenia dalszego postępowania z kucem Balbiną:

"W związku z co najmniej kilkuletnim ochwatem przewlekłym doszło do utraty i przebudowy kości kopytowej w obydwu przednich kończynach. Zachowawcze prowadzenie kopyt nie da efektów zmniejszonego bólu (taka próba odbyła się miesiąc temu) stąd konieczna jest jak najszybsza operacja przecięcia ścięgien mieśni zginaczy głębokich palców w obu przednich kończynach (do rozważenia przez lekarza operującego przecięcie ścięgien mięśni zginaczy powierzchownych palców) oraz założenia odpowiednich podków pod kontrolą RTG w dniu operacji i w kolejnych miesiącach (czego podejmę się w klinice oraz po powrocie do stajni)."

Balbina porusza się z trudem stępem, operacja jest jej jedyną szansą na normalne życie.

Całkowity koszt operacji, łącznie z pobytem w klinice wynosi około 7 tysięcy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Z pamiętnika inspektora relacjonują Marzena i Beata. Kucyki mają w swoim życiu "pod górkę" - zazwyczaj kupowane dla zachcianki. A potem to dziecko wyrosło, to czasu za mało, to tylko kucyk... Wbrew powszechnej opinii kucyki nie wymagają mniej uwagi, mniej nakładów, mniej troski. I również chorują - zwłaszcza przez niewłaściwą dietę bardzo łatwo może pojawić się u nich ochwat - ostre zapalenie tworzywa kopytowego.

I tak było tym razem - enigmatyczne zgłoszenie dotyczyło kucyka w niewłaściwych warunkach. Pojawiamy się na miejscu - właściciele w zasadzie nie robią problemów, od razu prowadzą nas do stajenki, gdzie mieszka kucynka. Na pierwszy rzut oka wszystko na właściwym miejscu - stajnia jest, kucyk jest, słoma jest. Nawet okno czyste i jest widno. Widzimy jednak, że klaczka stoi spięta. Macamy kopytka - ciepłe. Pytamy o kowala, ano był - 2 tygodnie temu, dostajemy do niego dane kontaktowe, możemy sobie zadzwonić. Ano ochwat ma, ale cóż zrobić, tak nas wrobiono 4 lata temu - tłumaczy właściciel, któremu sprzedano chorego konia. Pytamy między słowami, czy właściciel nie chciałby nam Balbinki (tak ma na imię kucyk) przekazać, zrzec się. Odpowiedź jest dla nas oczywista - nie, za darmo nie. Pan kupił konia, zapłacił, stratny być nie chce. Uśpić też nie uśpi, bo za to trzeba płacić. Bo kupić konia i jeszcze do niego dokładać, to się nie opłaca. W takich sytuacjach część koni z tego świata dostaje bilet w jedną stronę. Pan nie ukrywał, że konie, które chorują, które nie nadają się do pracy, czeka jedno miejsce - rzeźnicki hak. Paradoksalnie w jego wypowiedzi nie było szantażu - tylko skostniałe myślenie o zwierzęciu, które do żadnej roboty już nie nie nada. W dodatku w takiej sytuacji można jeszcze zarobić! Pozbyć się zwierzęcia, pozbyć się problemu, a kilka złotówek więcej w portfelu.

I o ile wiemy, że zwierzęta umierają, o tyle jesteśmy zdania, że ich życie, jak i śmierć powinny być godne. 

Od słowa do słowa właściciel twierdzi, że możemy sobie kucynkę jeszcze dziś zabierać - po cenie skupu. Chwila dyskusji, zastanowienia - mamy wybór, którego Balbinka nie ma. Decydujemy odkupić kucynkę, za tzw. "psi grosz". Upewniamy się, czy właściciel na pewno jest zdecydowany - bo przecież nie załadujemy klaczki do naszego samochodu na miejscu. Musimy zorganizować koniowóz. A do jutra właściciel może rozmyślić się ze 100 razy. Pan odpowiada, że jest zdecydowany - w końcu wszystko mu jedno, komu konia sprzeda (i co z nim będzie) byle rachunek się zgadzał.  

W piątek rano pojechaliśmy po Balbinkę, z nadzieją, że oto nadeszło dla niej "lepsze jutro" i życie bez bólu. Klaczka została przewieziona do naszej stajni, gdzie już czekał umówiony lekarz weterynarii. Diagnoza ochwatu nie była dla nikogo zaskoczeniem - jednak fakt, że cierpią wszystkie 4 nogi kucynki już tak. Balbinka została zabezpieczona przeciwbólowo i przeciwzapalnie, założone jej zostały okłady chłodzące, pobrano krew do badań. 

Kucynka będzie wymagała dalszej diagnostyki, by stwierdzić w jakim stanie są jej kopyta i jakie są rokowania jeśli chodzi o powrót do zdrowia. Chcemy dać jej tą szansę. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie naszej zbiórki. 

Pod opieką KTOZ znajduje się dość pokaźne stado koni, w dużej części chorych, nie mających szansy na adopcję.

 Wszystkie otaczamy opieką i leczeniem - a to ogromne koszty! Balbinka zasiliła szeregi naszych koni wymagających specjalnej troski. 

Dzięki Państwa pomocy ma szansę zostać zaopiekowana i żyć bez bólu.

Aktualizacje


  • Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - awatar

    Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

    26.06.2023
    26.06.2023

    Balbina - nasz ochwatowy kucyk jest po zabiegu na pierwszą nóżkę. Wszystko tak dobrze się goi, a efekty są tak dobre, że już niedługo zabiegowi zostanie poddana druga nóżka. Balbina w klinice jest otoczona fachową opieką. To kucyk o ogromnej woli życia. Przed nią szansa na wiele lat w zdrowiu. Prosimy o wspomożenie naszej zbiórki. Koszty leczenia koni są ogromne. Balbina jest jednym z wielu potrzebujących naszej pomocy.

    Zdjęcie aktualizacji 123 493

3 880 zł  z 8 500 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób

Wpłaty: 57

od Borysa - awatar
od Borysa
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Mania dla Konia - awatar
Mania dla Konia
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mauszki - awatar
Mauszki
50
Dotota K. - awatar
Dotota K.
20
Monika - awatar
Monika
50
Weronika - awatar
Weronika
50
Dotota K - awatar
Dotota K
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij