Zbiórka Obudź się Miki - zdjęcie główne

Obudź się Miki

318 505 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciły 5 164 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Malwina Agila - awatar

Malwina Agila

Organizator zbiórki

02.06.2021 na jakim etapie jesteśmy teraz? 

Od 25 marca jesteśmy w klinice Budzik przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jesteśmy tutaj cały czas. Z powodu covid możliwość wyjść i odwiedzin została mocno ograniczona. Nie ma w tym w sumie nic dziwnego....dzieci które tu przebywają od dawna spędzają czas tylko w szpitalu i ich układ odpornościowy trochę osłabł. Mikołaj nadal pozostaje w śpiączce, nie ma z nim kontaktu, nie rusza sie. W badaniach w mózgu widoczne są liczne zaniki korowo-podkorowe czyli uszkodzenie centralnego układu nerwowego, ponadto do wszystkiego co zdiagnozowano do tej pory dopisano do listy jeszcze niedowład spastyczny czterokończynowy. Zakupiliśmy już trochę sprzętu do rehabilitacji który mamy na miejscu w pokoju. W ciągu dnia Mikołaj ma godzinę, czasem dwie godziny fizjoterapii więc musimy popołudniami sami trochę poćwiczyć. Daleka droga przed nami... A niżej przeczytasz od czego się zaczęło ☹️

_____________________

Lubię pomagać i zawsze wolałam pomóc potrzebującym, bo sama potrafiłam sobie poradzić. Broniłam się bardzo przed proszeniem o jakiekolwiek wsparcie dla siebie ale chyba nadszedł dzień kiedy muszę to zmienić. Opowiem Wam dlaczego.  

Przedstawiam Wam Mikołaja. Zdjęcie wykonane 7 lutego. Tego uśmiechu nie widzieliśmy już dawno...

Dokładnie miesiąc temu, 9 lutego we wtorek, mój wtedy jeszcze 3 letni synuś Mikołaj wstał rano, bez większego narzekania, mimo mroźnego i ponurego poranka jak zwykle przygotował się do przedszkola. Ciężko mi o tym pisać bo łzy same zbierają się do oczu ale niestety....był to ostatni poranek kiedy Mikołaj był z nami w domu. W przedszkolu zdarzył się nieszczęśliwy wypadek. Podczas drugiego śniadania Mikołaj zaksztusil się winogronem. Doszło do zatrzymania akcji serca. Kiedy dobiegłam do przedszkola widziałam jak mój syn umiera. Karetka dotarła na miejsce po 7 minutach ale dopiero po około 20 udało się udrożnić górne drogi oddechowe. Reanimacja trwała długo... Mikołaj został przewieziony do szpitala w którym niestety nie było oddziału i lekarzy którzy mogli mu pomóc, więc kiedy tylko został zabezpieczony do transportu, wyjechał do innego oddalonego o 60km gdzie czekała na niego fachowa pomoc.
Niestety....zarówno w pierwszym szpitalu jak i w drugim lekarze byli zgodni tylko co do jednego... "Proszę przygotować się na najgorsze" albo "niestety optymistyczne scenariusze wydają się coraz mniej prawdopodobne" aż po "on może już nigdy nie wrócić" słyszeliśmy codziennie przez kolejne dni.
Tymczasem Mikołaj odpoczywał, podłączony do aparatury podtrzymującej go przy życiu. 

Badania wykazały wielonarządowe uszkodzenia wywołane niedotlenieniem, czym lekarze nie martwili się tak bardzo jak uszkodzeniem najważniejszego organu w ciele małego Mikołaja. Pojawił się uogólniony obrzęk mózgu. To sprawiło że walka o jego życie na oddziale intensywnej terapii stała się jeszcze trudniejsza. A Mikołaj odpoczywał sobie dalej i postanowił podjąć walkę. Zawsze mówił o sobie "Miki mały ale silny".
Po kilku dniach kontrolny tomograf wykazał że obrzęk ustępuje i można było podjąć decyzję o odłączeniu Mikołaja od leków utrzymujących go w śpiączce farmakologicznej po to by sprawdzić czy mózg podejmie swoje funkcje.

Swoje 4 urodziny, 21 lutego niestety przespał sam na Oddziale Intensywnej Terapii, mogliśmy tylko zaśpiewać mu Sto lat i życzyć dużo zdrowia.
I tak po kilku dniach Mikołaj nieporadnie ale zaczął próbować samodzielnie inicjować swój oddech chociaż lekarze powtarzali że podchodzą do tego bardzo sceptycznie i wisi nad nim widmo tracheostomii. Miki znowu pokazał że jeśli ktoś ma sobie poradzić, to właśnie on! Po 2 tygodniach utrzymywał własny oddech i krążenie bez wspomagania. Nie wszystko jednak szło dobrze. Jego żołądek w ogóle nie chciał podjąć swojej funkcji, no i mózg....
Po miesiącu walki nadal nie wiemy co przyniesie każdy kolejny dzień. Jesteśmy tu i teraz. I na tu i teraz gastroenterologom udało się rozruszać żołądek Mikołaja. To o tyle ważne że jedzenie pozwala mu regenerować siły. Ale neurologicznie...nie ma takich czarów które na pstryknięcie palcem poprawią jego stan. Mimo odstawienia leków Mikołaj się nie obudził, pozostaje w śpiączce ale już nie farmakologicznej, tylko takiej którą spowodowało uszkodzenie mózgu przez jego niedotlenienie. Nie ma z nim kontaktu, nie patrzy nam w oczy, nie reaguje na polecenia, nie mówi, nie uśmiecha się...

Taki jest nasz stan na ten moment.
Nie potrafię teraz powiedzieć co przyniesie każdy kolejny dzień i na co będziemy potrzebowali pieniędzy ale pewne jest że Mikołaj będzie wymagał wiele specjalistycznej pomocy, sprzętu, może też dostosowania domu do jego potrzeb. Dlatego właśnie teraz to ja proszę o pomoc, każdą, nawet najdrobniejszą która na pewno wróci do Was, bo każde dobro wraca ❤️

Aktualizacje


 • Malwina Agila - awatar

  Malwina Agila

  03.12.2021
  03.12.2021

  Mikołaj nadal walczy. Okazuje się jednak że walka nie będzie taka krótka jakbyśmy tego chcieli ☹️ do dziś czekamy na świadomy kontakt z tego strony ❤️ naszą historię znajdziecie na fb.pl/obudzsiemiki

  Zdjęcie aktualizacji 83 182

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Justyna Malefane - awatar

  Justyna Malefane

  14.12.2021
  14.12.2021

  Trzymam kciuki !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.12.2021
  14.12.2021

  Trzymaj się Mikuś! Malwina dacie rade! Jesteście superbohaterami!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.12.2021
  13.12.2021

  Walcz!

 • Ewa Ławrynowicz - awatar

  Ewa Ławrynowicz

  29.11.2021
  29.11.2021

  Wpłacone

 • PAHODZINA TAMARA - awatar

  PAHODZINA TAMARA

  28.11.2021
  28.11.2021

  Wracaj do zdrowia!

318 505 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciły 5 164 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Malwina Agila - awatar

Malwina Agila

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 5 164

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marzena Matusiak - awatar
Marzena Matusiak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Konrad - awatar
Konrad
35
JACEK LEWANDOWSKI - awatar
JACEK LEWANDOWSKI
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Maja Woźny - awatar
Maja Woźny
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Olaf Pliszka - awatar
Olaf Pliszka
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij