W ostatnim czasie do naszego Stowarzyszenia przyjęliśmy kilka nowych uszaków. Historia jest taka jak zawsze - poprzedni właściciele twierdzą, że uszaki są i zawsze były zdrowe (kiedy ostatni raz były u lekarza? Nigdy, no przecież po co, skoro zawsze były zdrowe), a u nas okazuje się, że jeden kicha, drugi prycha, a trzeci powinien ważyć dwa razy więcej. Pierwsza wizyta nowego podopiecznego u lekarza jest dla nas zawsze bardzo stresujące, ponieważ nigdy nie wiemy ile chorób i zaburzeń zostanie zdiagnozowanych u tych „zdrowych królików”. I tym razem było oczywiście tak samo…
Bułka, która okazała się chłopcem, już od samego początku wzbudziła w naszej wolontariuszce niepokój. Królinka jest kilkumiesięcznym maluchem, który bardzo brzydko kicha… Załamaliśmy ręce, kiedy okazało się, że bardzo długo nieleczony katar spowodował u niej rozległe uszkodzenia w obrębie trzewioczaszki. Takich rzeczy jeszcze nie widzieliśmy u tak młodego królika. Ile czasu maluch męczył się z tą przypadłością? Możemy się tylko domyślać. Przed nami długa i ciężka droga, żeby wyprowadzić to wszystko na prostą…
Oslo to królik, który jest w czepku urodzony. Jakimś cudem uniknął zarażenia kokcydiami, które miała jego towarzyszka i innymi pasożytami, a także zakażenia chorobami przenoszonymi między osobnikami. Czeka go na szczęście (tfu, tfu) tylko tak zwany pakiet podstawowy: odrobaczanie, szczepienie, chipowanie, kastracja. Miejmy nadzieję, że niczym więcej nas nie zaskoczy…
Set to nieco inny przypadek. Został nam przekazany z chorobą stomatologiczną ale i pełną historią leczenia z Przychodni specjalizującej się w zwierzętach egzotycznych. Był więc zaopiekowany. A jednak po obszerniejszych badaniach okazało się, że serduszko Secika jest obarczone niewielką wadą zastawki a w jego wątrobie… przy badaniu USG znaleziono cysty wskazujące na tasiemca. Chłopak otrzymał odpowiednie leczenie i będziemy robić wszystko, by wyzdrowiał na 100%. Jest to ważna lekcja dla nas wszystkich - króliki są świetne w ukrywaniu dyskomfortu i bólu, a wiele schorzeń nie daje żadnych oczywistych objawów klinicznych. Dlatego tak ważne są okresowe badania profilaktyczne!
Powtarzamy, jak za każdym razem - bez Was nie ma nas. Prosimy Was bardzo o pomoc finansową w celu doprowadzenia naszych nowych uszaków do pełni zdrowia i szczęścia. Niestety, przed nami sporo roboty…
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Anonimowy Darczyńca
Wesołych Świąt Maluszki!!!
Agata i Janek
Życzymy dużo zdrówka króliczkom 😊
Anonimowy Darczyńca
Bardzo się cieszę i dziękuję, że działacie🩷💕 jesteście super!!!