Idzia Czapek
Inhalator weterynaryjny dla Elvisa.
15.11.2023 r.
Elvis po konsultacji wyników zdjęcia RTG z wet prowadzącym. Zostały przypisane leki na astmę.13.11.2023 r.
Elvis jest już po wykonanym zdjęciu RTG klatki piersiowej. Wszystko wskazuje na to, że Elvis ma początkowe stadium astmy albo rozsiane zapalenie oskrzeli (przy czym jeśli chodzi zapalenie oskrzeli to jeśli Elvis, by tak długo z tym chodził to już by nie żył). Niestety zdjęcie dodatkowo wykazało zwichnięcie mostka - istnieje ryzyko penetracji opłucnej.
W środę jedziemy do weterynarza, który prowadzi Elvisa. Nie wiemy czy nie będzie konieczności konsultacji tego zwichnięcia.
03.11.2023 r.
Elvis dzisiaj był na echo serca (wyszło w porządku). Dodatkowo weterynarz obejrzał jego płuca pod kątem astmy (nie została wykluczona). Jednak stwierdził, że spróbujemy mimo badań kału podać odrobaczanie (badania kału wykrywają tylko dorosłe larwy pasożytów). Będziemy teraz sprawdzać jak reaguje na odrobaczanie (kaszle mniej czy więcej).
Ewentualnie jak się nic nie zmieni to można jeszcze mu pobrać wymaz z nosa do badań, bo może mieć w tchawicy bakterie odporne na dotychczasowe leczenie antybiotykami. I to RTG, aby 100% wykluczyć astmę.
30.10.2023 r.
Elvis
W badaniach kału nic nie wyszło. Musimy wykonać mu RTG klatki piersiowej (podejrzenia astmy), jednak przed tym robimy echo serca (RTG jest wykonywane w narkozie).
19.10.2023 r.
Do zbiórki dodaje Amora - 14-letni kocurek przetrzymywany przez lata w klatce po króliku. Leżał we własnych odchodach i wymiocinach. Od paru dni odmawiał pokarmu. Trafił do nas z hipotermią, niedożywiony i odwodniony.
Obecnie zalękniony, wycofany, unikający kontaktu z człowiekiem. Niedoborowy, z problemami skórnymi. Wyniki badań są w normie.
Musieliśmy zacząć pracę z behawiorystką. Gdyż nie umiałam sama pracować z tym kociakiem.
18.10.2023 r.
Wyniki Elvisa są zaskakująco dobrem. Ciągle jednak eozynofile są wysoko co może świadczyć o astmie albo pasożytach (Elvis po każdych badaniach krwi miał robione badania kału, nigdy nic nie wyszło, a eozynofile ciągle były wysoko). Teraz również wykonamy badania kału. Jednak jeśli znów nic nie wyjdzie będzie konieczne zrobienia zdjęcia RTG klatki piersiowej.
Badania krwi:
Badania moczu:
___________________________________________________
Elvis pochodzi ze stada ośmiu kotów, którym umarł właściciel. W poszukiwaniu jedzenia przeniosły się na sąsiednie posesję. Jedna z rodzin, która nie przeszła obojętnie zgłosiła nam te kociaki. Niestety większość stada była zdziczała i musiała wrócić w miejsce bytowania po kastracji i leczeniu. Domki udało nam się znaleźć dla dwóch kotów - Elviska i Malinki.
Elvis trafił do nas w okropnym stanie:
Pierwsze wyniki krwi:
Elvis musiał spędzić trochę czasu na szpitaliku. Dochodził do siebie. Przeszedł zabieg kastracji.
Znalazł dom tymczasowy u mojej przyjaciółki. Elvis niestety ciągle zmagał się z problemami - kaszlał, nie chciał jeść, dużo pił, dużo sikał. Walczyliśmy również z grzybicą skórną u niego. Postanowiliśmy powtórzyć badania krwi:
Dalej nie były one zachwycające jednak nie były one tragiczne. Dalej nie tłumaczyło nam to stanu Elvisa.
Przechodzimy do dzisiejszej wizyty (tj. 16.10). Elvis nie chce jeść, dużo pije, wymiotuje. Została mu pobrana krew do badań, wykonano USG, które pokazało obraz bardzo brzydkich nerek oraz osadu w pęcherzu. Pobraliśmy więc też mocz do badań. Elvis ma również podejrzenie astmy.
Bardzo prosimy o wsparcie 🙏
______________________________________________
Wszystkie paragony i faktury będą wstawiane w zakładce "aktualizacje". Wyniki badań, opis wizyt będą wstawiane w opisie zbiórki.
Pieniądze zebrane ze zbiórki zostaną przeznaczone na diagnostykę oraz ewentualne leczenie Elvisa.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!