Zbiórka Walczymy o KACPERKA - zdjęcie główne

Walczymy o KACPERKA

53 016 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 629 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Wojciech Laskowski - awatar

Wojciech Laskowski

Organizator zbiórki

Jesteśmy rodzicami super chłopaków Kacper lat 10 i Filip lat 5.

W kwietniu 2022 roku nasz starszy syn Kacper zaczął skarżyć się na dziwne bóle kości ogonowej oraz w obu udach, wtedy jeszcze nie mieliśmy pojęcia jaka czeka nas wojna o naszego kochanego syna.

Kolejne symptomy pojawiały się w szybkim tempie,  brak możliwości wygodnego siedzenia, tylko w pozycji wymuszonej ograniczającej ból, spanie w pozycji bocznej, utrudnione chodzenie, mrowienie w lewej nodze, przykurcz mieśni nóg.

Zaczęły się wizyty u lekarzy oraz podstawowe badani. Morfologia nie wykazała niczego niepokojącego, RTG kości ogonowej jak też kregoslupa nie wykazało żadnych zmian onkologicznych, jedynie skrzywienie kregoslupa, co tłumaczyliśmy Kacprowi jego pozycją przy stole, biurku, postawą podczas chodzenia itp.

Bóle nóg oraz kości ogonowej nasilały się, do tego doszło brak możliwość wykonania prostego skłonu z dotykiem palców do podłogi, nie mógł biegać, jeździć na rowerze, dziecko zaczęło coraz bardziej cierpieć a my nie potrafiliśmy Mu pomóc, oprócz ciągłego chodzenia od lekarza do lekarza.

Lekarz rodzinna podjęła decyzję że nie będzie podejmować się dalszej diagnozy i leczenia, wystawiła nam skierowanie do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Tam mądry lekarz ortopeda zbadał Kacpra ortopedycznie i stwierdził że dziecko ma blokadę psychiczną a ogólnie jest zdrowe.  Gdyby wtedy ten mądry lekarz zlecił dodatkowe badani, tomograf, rezonans, dzisiaj pewnie już byśmy kończyli leczenie, jednak brak kompetencji, może zbytnia pewność siebie zabrała nam czas niezbędny do szybkiego wdrożenia leczenia.

Przez cały czas chodziliśmy z Kacprem od lekarza do lekarza, rehabilitant, ortopeda, lekarz rodzinny, psychoterapeuta, jednak nikt nie skierował naszego syna na konkretne badania, każdy mówił że mogą być to bóle wzrostowe.

W końcu kolejny lekarz ortopeda skierował nas w trybie pilnym do neurologa, gdzie dostaliśmy skierowanie na rezonans kregoslupa na cito.

Oczywiście czas leciał, specjalistyczne badania zostały przeprowadzone dopiero 21 maca 2023 czyli prawie rok od pojawienia się pierwszych objawów choroby.

W tym samym dniu otrzymaliśmy miażdżącą wiadomość nowotwór kręgosłupa co zwaliło nas z nóg. Pierwsze było niedowierzanie za chwilę płacz, pytania dlaczego nasze dziecko, co dalej.

Kolejne skierownie do szpitala dziecięcego w Lublinie gdzie stawiliśmy się  23 marca. Dodatkowe badania i 26 marca na cito transport do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

W dniu 27 marca całe życie staneło nam przed oczami, operacja wycięcia guza na kręgosłupie.  Operacja trwała ponad 6 godzin,  czekanie na bloku operacyjnym jest wiecznością którą do tej pory znaliśmy tylko z filmów.

Trzy dni po operacji Kacper został przeniesiony na oddział onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka i otrzymaliśmy diagnozę która zmieniła nasze życie o 180 stopni. MIĘSAK EWINGA TKANEK ŁĄCZNYCH , dwa ogniska na kręgosłupie, jedno wycięte drugie na chwilę obecną zostało ponieważ jest zbyt duże ryzyko że dziecko po operacji będzie niepełnosprawne, niedowład kończyn dolnych. Została wdrożona chemioterapia, Kacperek obecnie jest w trakcie 4 cyklu a ma być ich łącznie 9. 

Kacper ma niedowład lewej kończyny dolnej, przykurcz mięśni nóg, porusza się na wózku inwalidzkim jednak większość czasu leży. Żeby było więcej zmartwień Kacper dostał zakrzepicy co było w pewnym momencie bardzo dużym zagrożeniem życia, jednak najgorsze związane z tym schorzeniem już za nami.

Potrzebujemy Waszej pomocy, ponieważ koszty związane z leczeniem już przewyższają nasze możliwości. Od 21.03.2023 wydaliśmy około 20000 zł. Koszty dojazdu do Warszawy, rehabilitacja, dieta, noclegi przy CZD, leki i wiele innych wydatków  które nie sposób zliczyć. 


Obecnie prowadzimy dwie bitwy, przywrócić dziecku jak największą sprawność fizyczną, oraz poprzez bitwę wygrać wojnę z najgorszym co może spotkać każdego z nas, nowotworem a dokładnie MIĘSAKIEM EWINGA .

BARDZO PROSIMY W IMIENIU NASZEGO SYNA KACPRA O WSPARCIE FINANSOWE, MODLITWĘ, WSPARCIE DUCHOWE ZA CO BRADZO DZIĘKUJEMY I WIERZYMY ŻE WYGRANA BEDZIE PO NASZEJ STRONIE.

Aktualizacje


 • Wojciech Laskowski - awatar

  Wojciech Laskowski

  04.07.2023
  04.07.2023

  W imieniu Kacpra i całej nasz rodziny Wszystkim serdecznie dziękujemy. Kwota którą w tak szybkim czasie zebraliśmy jest przeznaczona na koszty związane z leczeniem np dojazdy do CZD, dieta, leki, rehabilitacja itp.
  Zakładając zbiórkę obawialiśmy się że zbierzemy max 10000, jednak wiara w ludzi o dobrym sercu wraca.
  Kacper obecnie dostaje siódmą chemię, zostały jeszcze dwie i będzie dopiero wiadomo co dalej czyli kolejny etap leczenia.
  Przypadek Kacpra w onkologii nazywany jest rzutem kością czyli każdy z nas może to mieć jednak nikomu dosłownie nikomu nie życzymy. Leczenie w przypadku Kacpra jest długie, tylko że na tą chwilę nikt nie jest w stanie nam powiedzieć kiedy się zakończy.
  Jak nasz syn się zachowuje jakie są postępy udostępniamy na FB, nie chcemy informować i udostępniać wszystkiego, chcemy dzielić się dobrymi informacjami i uwaga odkąd jest dużo lepiej z zakrzepicą, złych wieści nie ma i tak ma zostać.
  Po najnowszym rezonansie już wiadomo że to badziewie maleje i innej opcji nie ma.
  Obecną zbiórkę zamykamy i wierzymy, że to leczenie przyniesie zamierzony cel.
  JESZCZE RAZ WSZYSTKIM WAM LUDZIOM O DOBRYM SERCU BARDZO DZIĘKUJEMY.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Jerzy - awatar

  Jerzy

  14.06.2023
  14.06.2023

  Dużo zdrowia:)

 • Michał Miścior - awatar

  Michał Miścior

  10.06.2023
  10.06.2023

  Zdrówka

 • Michał Dorota Anka Grzesiek Andrzej - awatar

  Michał Dorota Anka Grzesiek Andrzej

  09.06.2023
  09.06.2023

  Trzymajcie się jesteśmy z Wami

 • Pani Bern. - awatar

  Pani Bern.

  07.06.2023
  07.06.2023

  Kacperku walcz uda się WAM na pewno.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.06.2023
  05.06.2023

  Wracaj szybko do zdrowia.

53 016 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 629 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Wojciech Laskowski - awatar

Wojciech Laskowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 629

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Andzia - awatar
Andzia
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ewa Skierska - awatar
Ewa Skierska
20
Urszula Wójtowicz - awatar
Urszula Wójtowicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij