Koniec zbiórki
Dziękuję wszystkim za okazane zaufanie i wsparcie :)
Nigdy w życiu bym nie przypuszczał, że mój projekt spotka się z takim oddźwiękiem! W niecałe 3 dni udało mi się zdobyć od Was łącznie 10 tysięcy złotych - co oznacza, że będę mógł wykonać już dwa godzinne loty - dzienny, oraz nocny.
Będąc jednak na pokładzie helikoptera można zrobić dużo więcej rzeczy niż same zdjęcia! Jeśli uda nam się uzbierać na kolejny cel, to poza możliwością wykonania wyjątkowych zdjęć i wydruków będę mógł polecieć trochę dłużej i wykonać też ujęcia filmowe - pokazujące Warszawę, making of całej akcji, a także... wideo 360 stopni!
Wesprzyjcie mnie, a materiał, który powstanie będzie jeszcze bardziej unikatowy i efektowny, film z lotu będzie funkcjonował w Internecie pokazując światu Warszawę jakiej jeszcze nie było, a video 360 będzie można oglądać wielokrotnie, za każdym razem patrząc w inną stronę :) Dzięki!
Nazywam się Maciej Margas, mam 22 lata i od urodzenia mieszkam w Warszawie. Kończę studia na wydziale operatorskim w Warszawskiej Szkole Filmowej.
Od 6 lat portretuję Warszawę z jej najwyższych punktów, byłem na każdym warszawskim wieżowcu. Z dumą i wzruszeniem obserwuję zmiany zachodzące w mieście, które 70 lat temu miało przestać istnieć.
Do moich klientów należą m.in. Kancelaria Prezydenta RP, Radio Zet, Stołeczna Estrada, Miasto Stołeczne Warszawa, Echo Investment, Agora.
Fascynuje mnie Droga Mleczna, uspokaja jazda samochodem, lubię adrenalinę. Przebiegłem Półmaraton (1'50":)) Kocham to co robię.
Półtora roku temu miała miejsce premiera mojego filmu Warsaw 24H timelapse, który w samym internecie obejrzało ponad pół miliona ludzi. Był on wyświetlany przez cały sezon 2014 na kurtynie wodnej w Multimedialnym Parku Fontann (ponad 800 tys. odwiedzających), na specjalnym pokazie na 25-lecie wolności w Polsce (kiedy do Warszawy przyjechał Barrack Obama), przed Królową Brytyjską w University of Future Cities w Glasgow, na Polskiej Jesieni Filmowej w Belgradzie oraz na Federation Square w australijskim Melbourne.
Film pojawił się w większości polskich mediów, m.in. TVN 24, TVP Warszawa (gdzie był emitowany w całości), TVP Polonia, Radio Dla Ciebie, Radiowa Czwórka, Dzień Dobry TVN, Onet, Gazeta.pl, Wyborcza.pl, Spiderweb.pl. Pojawił się także na Mashable.com, gdzie został wybrany jako jeden z 14 timelapsów na świecie 2014 roku, oraz w filmie nt. Warszawy realizowanym przez BBC.
Moje wcześniejsze prace możesz obejrzeć tutaj. Zapraszam Cię również na mojego bloga.
Przeglądając internet zauważyłem, jak mało można znaleźć lotniczych zdjęć Warszawy, i że prawie wogóle nie ma tych wykonanych z lewego brzegu Wisły. Większość wykonanych zostało ponad Stadionem Narodowym, czyli tam, gdzie bez specjalnych pozwoleń mogą latać samoloty lub śmigłowce wycieczkowe. Nad centrum jednak nie wykonano żadnych zdjęć, nigdzie też nie funkcjonowały dobrej jakości fotografie nocne. Postanowiłem to zmienić.
Wykonałem próbne loty nad Warszawą - za dnia z motoparalotni, w nocy z awionetki - i zdjęcia wyszły rewelacyjne. Ilustruję nimi moją zbiórkę.
Wyruszymy z lotniska na Bemowie i polecimy na zachód. Przelecimy nad rondem Babka, na wschodzie najdalej polecimy nad rondo Wiatraczna, na południu nad most Siekierkowski, a na zachodzie nad Plac Narutowicza i Zawiszy. Najwięcej czasu spędzimy fotografując ze wszystkich stron Plac Defilad, ale przelecimy też nad innymi charakterystycznymi dla Warszawy punktami.
Będziemy lecieć na wysokości od 500m do 2000m.
Jeszcze do niedawna wykonanie nocnych fotografii lotniczych w dobrej jakości było niemożliwe, dzisiejszy sprzęt oferuje jednak dobrą jakość obrazu nawet przy dużych czułościach matrycy.
Nikt wcześniej nie wykonywał ani takich lotów, ani takich zdjęć nad Warszawą, a ja chcę być pierwszy :)
Lot helikopterem nad centrum Warszawy wiąże się z wieloma utrudnieniami. Trzeba uzyskać specjalne zgody od Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz od Prezydent m.st. Warszawy, a w okolicach Pałacu Prezydenckiego oraz Belwederu także Biura Ochrony Rządu. Dodatkowo polecieć w taki sposób można jedynie pojazdem dwusilnikowym.
Nawiązałem współpracę z firmą, która pomoże mi uzyskać wszystkie pozwolenia oraz zorganizuje lot.
Godzina lotu takim helikopterem to koszt ok. 10.000 tys. złotych netto.
Głównym partnerem mojego projektu jest Coca Cola Polska. To dzięki nim lot nad Warszawą będzie możliwy. Drugim z moich partnerów jest Grupa Wsparcia Marketingowego InterLeones, a partonat medialny nad akcją obejmie Gazeta.pl, to tam zdjęcia pojawią się dzień po locie.
Godzina lotu to bardzo mało czasu. Gdyby udało mi się uzyskać więcej pieniędzy, mógłbym polecieć dłużej i dalej, a gdy uzbieram wszystkie potrzebne środki - będę mógł wykonać dwa loty - nocny, oraz dla porównania dzienny.
Wszystkie pieniądze umożliwią mi bycie w powietrzu jeszcze dłużej, aby uchwycić jeszcze więcej zdjęć stolicy, jakie nigdy wcześniej nie powstały.
Z powstałych w ten sposób unikatowych zdjęć Warszawy chciałbym stworzyć wystawę fotograficzną. Jestem pewien, że o projekcie będzie bardzo głośno w mediach, a zdjęcia zyskają ogromną popularność.
Warszawa to niesamowite miasto.
71 lat temu w miejscach, po których codziennie chodzimy, były ruiny, a cała ludność została wypędzona. Czy 70 lat to dużo czasu?
Warszawy miało nie być... A jednak.
Obecnie Warszawa jest wielką metropolią, w której jak na drożdżach rosną kolejne inwestycje i wieżowce, a codziennie przejeżdżają przez nią i do niej tysiące ludzi. Posiadamy dwie linie metra, bulwary, nowe autobusy i tramwaje, budowane są nowe drogi. Mieszkańcy angażują się w sprawy miasta i chcą decydować o jego przyszłości. Doganiamy zachód w zawrotnym tempie, a stolica jest większa i piękniejsza niż kiedykolwiek.
Mamy powody do dumy.
Pokażmy to światu.
Zobaczmy to sami.
MM
Dziękuję wszystkim za okazane zaufanie i wsparcie :)
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Filip
Dowiedziałem się o tym zupełnie, ale jak przeczytałem o co chodzi to uznałem, że naprawdę warto wesprzeć ten projekt :)
Maciej Margas - Organizator zbiórki
Dziękuję serdecznie! Oczywiście, że warto :)
Katarzyna
Działaj i nigdy nie przestawaj! :)
Maciej Margas - Organizator zbiórki
Dzięki, nie przestanę!
Bożena
Piękny projekt, powodzenia!
Maciej Margas - Organizator zbiórki
Dziękuję bardzo :)
L
\m/ Powodzenia \m/
Maciej Margas - Organizator zbiórki
THX!
Kordian
Trzymam kciuki #maciejmargas :D
Maciej Margas - Organizator zbiórki
Dzięki :)