owner

MaciejMargas.pl

Organizator zbiórki

Zbiórka

Photo

Kolejny cel!

Nigdy w życiu bym nie przypuszczał, że mój projekt spotka się z takim oddźwiękiem! W niecałe 3 dni udało mi się zdobyć od Was łącznie 10 tysięcy złotych - co oznacza, że będę mógł wykonać już dwa godzinne loty - dzienny, oraz nocny.

Będąc jednak na pokładzie helikoptera można zrobić dużo więcej rzeczy niż same zdjęcia! Jeśli uda nam się uzbierać na kolejny cel, to poza możliwością wykonania wyjątkowych zdjęć i wydruków będę mógł polecieć trochę dłużej i wykonać też ujęcia filmowe - pokazujące Warszawę, making of całej akcji, a także... wideo 360 stopni!

Wesprzyjcie mnie, a materiał, który powstanie będzie jeszcze bardziej unikatowy i efektowny, film z lotu będzie funkcjonował w Internecie pokazując światu Warszawę jakiej jeszcze nie było, a video 360 będzie można oglądać wielokrotnie, za każdym razem patrząc w inną stronę :) Dzięki!

Kim jestem?

Nazywam się Maciej Margas, mam 22 lata i od urodzenia mieszkam w Warszawie. Kończę studia na wydziale operatorskim w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Od 6 lat portretuję Warszawę z jej najwyższych punktów, byłem na każdym warszawskim wieżowcu. Z dumą i wzruszeniem obserwuję zmiany zachodzące w mieście, które 70 lat temu miało przestać istnieć.

Do moich klientów należą m.in. Kancelaria Prezydenta RP, Radio Zet, Stołeczna Estrada, Miasto Stołeczne Warszawa, Echo Investment, Agora.

Fascynuje mnie Droga Mleczna, uspokaja jazda samochodem, lubię adrenalinę. Przebiegłem Półmaraton (1'50":)) Kocham to co robię.

Photo

Warsaw 24H i wcześniejsze projekty

Półtora roku temu miała miejsce premiera mojego filmu Warsaw 24H timelapse, który w samym internecie obejrzało ponad pół miliona ludzi. Był on wyświetlany przez cały sezon 2014 na kurtynie wodnej w Multimedialnym Parku Fontann (ponad 800 tys. odwiedzających), na specjalnym pokazie na 25-lecie wolności w Polsce (kiedy do Warszawy przyjechał Barrack Obama), przed Królową Brytyjską w University of Future Cities w Glasgow, na Polskiej Jesieni Filmowej w Belgradzie oraz na Federation Square w australijskim Melbourne.

Film pojawił się w większości polskich mediów, m.in. TVN 24, TVP Warszawa (gdzie był emitowany w całości), TVP Polonia, Radio Dla Ciebie, Radiowa Czwórka, Dzień Dobry TVN, Onet, Gazeta.pl, Wyborcza.pl, Spiderweb.pl. Pojawił się także na Mashable.com, gdzie został wybrany jako jeden z 14 timelapsów na świecie 2014 roku, oraz w filmie nt. Warszawy realizowanym przez BBC.

Moje wcześniejsze prace możesz obejrzeć tutaj. Zapraszam Cię również na mojego bloga.

Warszawa z lotu ptaka

Przeglądając internet zauważyłem, jak mało można znaleźć lotniczych zdjęć Warszawy, i że prawie wogóle nie ma tych wykonanych z lewego brzegu Wisły. Większość wykonanych zostało ponad Stadionem Narodowym, czyli  tam, gdzie bez specjalnych pozwoleń mogą latać samoloty lub śmigłowce wycieczkowe. Nad centrum jednak nie wykonano żadnych zdjęć, nigdzie też nie funkcjonowały dobrej jakości fotografie nocne. Postanowiłem to zmienić.

Wykonałem próbne loty nad Warszawą - za dnia z motoparalotni, w nocy z awionetki - i zdjęcia wyszły rewelacyjne. Ilustruję nimi moją zbiórkę.

PhotoPhoto

Co chcę uchwycić?

Wyruszymy z lotniska na Bemowie i polecimy na zachód. Przelecimy nad rondem Babka, na wschodzie najdalej polecimy nad rondo Wiatraczna, na południu nad most Siekierkowski, a na zachodzie nad Plac Narutowicza i Zawiszy. Najwięcej czasu spędzimy fotografując ze wszystkich stron Plac Defilad, ale przelecimy też nad innymi charakterystycznymi dla Warszawy punktami.

Będziemy lecieć na wysokości od 500m do 2000m.

Jeszcze do niedawna wykonanie nocnych fotografii lotniczych w dobrej jakości było niemożliwe, dzisiejszy sprzęt oferuje jednak dobrą jakość obrazu nawet przy dużych czułościach matrycy.

Nikt wcześniej nie wykonywał ani takich lotów, ani takich zdjęć nad Warszawą, a ja chcę być pierwszy :)

Photo

It's not that simple

Lot helikopterem nad centrum Warszawy wiąże się z wieloma utrudnieniami. Trzeba uzyskać specjalne zgody od Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz od Prezydent m.st. Warszawy, a w okolicach Pałacu Prezydenckiego oraz Belwederu także Biura Ochrony Rządu. Dodatkowo polecieć w taki sposób można jedynie pojazdem dwusilnikowym.

Nawiązałem współpracę z firmą, która pomoże mi uzyskać wszystkie pozwolenia oraz zorganizuje lot.

Godzina lotu takim helikopterem to koszt ok. 10.000 tys. złotych netto.

Photo

Na co zbieram środki?

Głównym partnerem mojego projektu jest Coca Cola Polska. To dzięki nim lot nad Warszawą będzie możliwy. Drugim z moich partnerów jest Grupa Wsparcia Marketingowego InterLeones, a partonat medialny nad akcją obejmie Gazeta.pl, to tam zdjęcia pojawią się dzień po locie.

Godzina lotu to bardzo mało czasu. Gdyby udało mi się uzyskać więcej pieniędzy, mógłbym polecieć dłużej i dalej, a gdy uzbieram wszystkie potrzebne środki - będę mógł wykonać dwa loty - nocny, oraz dla porównania dzienny.

Wszystkie pieniądze umożliwią mi bycie w powietrzu jeszcze dłużej, aby uchwycić jeszcze więcej zdjęć stolicy, jakie nigdy wcześniej nie powstały. 

Z powstałych w ten sposób unikatowych zdjęć Warszawy chciałbym stworzyć wystawę fotograficzną. Jestem pewien, że o projekcie będzie bardzo głośno w mediach, a zdjęcia zyskają ogromną popularność.

Photo

Proszę Was o wsparcie.

Warszawa to niesamowite miasto.

71 lat temu w miejscach, po których codziennie chodzimy, były ruiny, a cała ludność została wypędzona. Czy 70 lat to dużo czasu?

Warszawy miało nie być... A jednak.

Obecnie Warszawa jest wielką metropolią, w której jak na drożdżach rosną kolejne inwestycje i wieżowce, a codziennie przejeżdżają przez nią i do niej tysiące ludzi. Posiadamy dwie linie metra, bulwary, nowe autobusy i tramwaje, budowane są nowe drogi.  Mieszkańcy angażują się w sprawy miasta i chcą decydować o jego przyszłości. Doganiamy zachód w zawrotnym tempie, a stolica jest większa i piękniejsza niż kiedykolwiek.

Mamy powody do dumy.

Pokażmy to światu.

Zobaczmy to sami.

 

MM

Photo

Aktualności

 • MaciejMargas.pl

  Koniec zbiórki

  23.09.15
  23.09.15

  Dziękuję wszystkim za okazane zaufanie i wsparcie :)

Komentarze

 • Filip

  23.09.15
  23.09.15

  Dowiedziałem się o tym zupełnie, ale jak przeczytałem o co chodzi to uznałem, że naprawdę warto wesprzeć ten projekt :)

  • MaciejMargas.pl

   MaciejMargas.pl - Organizator zbiórki

   23.09.15
   23.09.15

   Dziękuję serdecznie! Oczywiście, że warto :)

 • Katarzyna

  23.09.15
  23.09.15

  Działaj i nigdy nie przestawaj! :)

  • MaciejMargas.pl

   MaciejMargas.pl - Organizator zbiórki

   23.09.15
   23.09.15

   Dzięki, nie przestanę!

 • Bożena

  22.09.15
  22.09.15

  Piękny projekt, powodzenia!

  • MaciejMargas.pl

   MaciejMargas.pl - Organizator zbiórki

   22.09.15
   22.09.15

   Dziękuję bardzo :)

 • L

  22.09.15
  22.09.15

  \m/ Powodzenia \m/

  • MaciejMargas.pl

   MaciejMargas.pl - Organizator zbiórki

   22.09.15
   22.09.15

   THX!

 • Kordian

  22.09.15
  22.09.15

  Trzymam kciuki #maciejmargas :D

  • MaciejMargas.pl

   MaciejMargas.pl - Organizator zbiórki

   22.09.15
   22.09.15

   Dzięki :)

owner

MaciejMargas.pl

Organizator zbiórki

Wpłaty - 66

 • Avatar Kazimierz
  500
  Kazimierz
 • Avatar Filip
  1 500
  Filip
 • Avatar Arek
  50
  Arek
 • Avatar Anna
  10
  Anna
 • Avatar Grzegorz
  500
  Grzegorz
 • Avatar Katarzyna
  50
  Katarzyna
 • Avatar Marcin
  49
  Marcin
 • Avatar Aleksander
  50
  Aleksander
 • Avatar Paweł
  10
  Paweł
 • Avatar Anna
  100
  Anna

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę