Zbiórka Wyrwane z biedy. Profilaktykaka - miniaturka zdjęcia

Wyrwane z biedy. Profilaktykaka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wyrwane z biedy. Profilaktykaka - zdjęcie główne

Wyrwane z biedy. Profilaktykaka

790 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Dodatkowe koszty. Ostre krwotoczne zapalenie jelit i guz listwy mlecznej u Pyzy :( 

Potrzebujemy Waszego wsparcia. W tej chwili mamy pierwsze 3 psy. Niebawem dołączą kolejne.  Bieżące info na naszym profilu Facebookowym. 


A to ich historia:

Otrzymaliśmy zgłoszenie o gromadzie małych piesków w potrzebie. Sarenek. Inspektorzy pojechali na miejsce. 

Wiedzieliśmy, że gospodarze są ubodzy. Spotkało ich ostatnio kilka nieszczęść.
Sami żyją w urągających warunkach. W zimnie i ubóstwie. 

 Zabraliśmy karmę, by zwierzęta nie głodowały. Z relacji świadków na 12 sztuk podawane było 400 gram płatków owsianych gotowanych w wodzie... nie każdego dnia. 

To co spotkali na miejscu inspektorzy, to tragedia ludzi i zwierząt 😭

Duży dom, zdewastowany, szyby w oknach pokryte lodem. Posesja nie ogrodzona. Z domu dobiegało szczekanie wielu psów. Z kojca patrzył piesek w typie beagla. Na wycieraczce kulił się kot. 

Gospodyni około 60 lat. Przyznała, że nie stać ją właściwie na nic. Że syn chory(wypadek przy żniwach, przebywa w szpitalu). Drugi pracuje dorywczo. Że nikt im nie pomaga. Psów dużo, bo syn łapie i przynosi. 

Żaden zwierzak nie zaszczepiony. Żaden nie kastrowany. Minimum 2 psy odseparowane na nie ogrzewanym piętrze. Wszędzie bałagan, odchody, fetor mimo ujemnych temperatur. Zwierzęta zaniedbane i chude. Koty z biegunką, infekcjami, kocim katarem. 

Początkowo o oddaniu zwierząt nie było mowy. Bo dziecko będzie płakać, przeżywać. Bo kocha. Bo jej nie wybaczy.
Dziecko, o którym mowa ma 41lat. 

Pani zgodziła się finalnie zrzec zwierząt. Zabraliśmy dwa wychudzone psy z pietra. Niestety tylko tyle wolnego miejsca w domach tymczasowych. A schroniska nie mamy. 

 Przemarznięte i przerażone.  Po oględzinach w gabinecie weterynaryjnym okazało się, że suczka niedawno rodziła. Ma mleko. Ma również liczne guzki i zgrubienia na listwie mlecznej. Zabierano jej szczenięta i nie pozwalano karmić. Stan zapalny, ból. Cierpienie matki, której odbiera się dzieci... rodziła wiele razy. Trzymana była stale z samcem. Nikt nie zapobiegał, ale pozbywał się maluszków. Inspektorzy próbowali się dowiedzieć co dzieje się ze szczeniętami. Usłyszeli:" no trzeba sobie radzić. Normalnie. Bo po co tyle..." . 

W kolejnych dniach wróciliśmy po kolejne zwierzaki. Po najbardziej potrzebujące. Po kociaka i psa z kojca. 

Niestety. Tego dnia inspektorzy spotkali się z wrogością i agresją. Na miejsce przyjechali pracownicy urzędu gminy i opieki społecznej oraz funkcjonariusze policji. Byli dużym wsparciem. Zaangażowali się w ratowanie zwierząt. 

Okazało się, że rodzina wielokrotnie otrzymywała pomoc. Że często ją odrzuca lub marnotrawi. W domu jest problem z nadużywaniem alkoholu. Brakuje już pomysłów jak wesprzeć tę rodzinę. 

Po długich negocjacjach. Gospodyni otworzyła kojec i przegoniła psa. Byle nie został zabrany... Pies siedział w zamarzniętych odchodach. Bez wody i jedzenia ( w pojemniku zamarznięte płatki owsiane). Mimo naszej pomocy w postaci zapasu karmy, zwierzęta jej nie dostały... posiadał budę z pustaków, w niej odchody i brak jakiejkolwiek izolacji czy wyścielenia. Trząsł się z zimna. Tego dnia było -11'C‼️ pies bez podszerstka, wygłodzony, bez możliwości ogrzania się. 

Pies poszedł w pola... W całym tym zamieszaniu nie udało się go schwytać. Wrzaski, przepychanki itp. Udało się go namierzyć po dłuższym czasie. 

Do domu nikt nie został wpuszczony. Mimo upomnień i rozmowy, starań ze strony urzędników i funkcjonariuszy. 

Inspektorzy byli zdeterminowani by zabezpieczyć kociaka w tragicznym stanie. Czekało na niego miejsce i opieka w innej fundacji. Po długich negocjacjach przez okno kotek został podany przez jednego z dorosłych synów kobiety. Właścicielka nie zważając na kruchość małego kociego ciałka próbowała go wyrwać i wypuścić. By uciekł jak pies. Drugi raz ten manewr się nie udał. Kocie dziecko osłonił inspekter i nie pozwolił go sobie odebrać. Kotek bez oka i z wrzodem na drugiej gałce ocznej szczęśliwie został zabezpieczony. Jest już w bezpiecznym miejscu, otoczony bardzo staranną opieką. 

Syn przekonał matkę żeby oddała wszystkie zwierzęta. Umówiliśmy się na dzień i godzinę. Zabezpieczyliśmy miejsca. Wsparcie i inicjatywę wykazali również urzędnicy. Masa ludzi i dobrej woli. Mimo wszystko chęć pomocy.  

Niestety. Kiedy pojechaliśmy zgodnie z umową przewieść zwierzaki zastaliśmy zamknięte drzwi, a przed nimi list na taczce z podarowaną karmą... 

W tym momencie wyczerpaliśmy wszystkie drogi polubownego dojścia do kompromisu. Wkraczamy na ścieżkę formalną.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Dajankaa - awatar

    Dajankaa

    27.01.2024
    27.01.2024

    ♡♡♡

790 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 20

Kasia - awatar
Kasia
20
Bartosz Kuligowski - awatar
Bartosz Kuligowski
35
Joanna H - awatar
Joanna H
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Pola - awatar
Pola
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Aska - awatar
Aska
15
Kasia Kowalska - awatar
Kasia Kowalska
10
Ewa B - awatar
Ewa B
100
Lalunia - awatar
Lalunia
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij