Zbiórka ATTT + Hoke Tenotomy w Wiedniu - miniaturka zdjęcia

ATTT + Hoke Tenotomy w Wiedniu

Małgorzata Dziuba - awatar

Małgorzata Dziuba

Organizator zbiórki

Witam, nazywam się Małgorzata Dziuba i jestem mamą 3 letniego Wiktora. Wiktorek urodził się 20 lipca 2015 roku z wrodzoną wadą końsko - szpotawą prawej stopy. 

Niedługo po urodzeniu przeszedł serię gipsów zmienianych co tydzień. Później zabieg tenotomii ścięgna Achillesa i znów gips tym razem założony na cztery tygodnie. 

Po całym tym procesie leczenia zaczęła się nasza przygoda z szyną derotacyjną Denis - Browna. Na początku syn nosił ją 24 godziny na dobę, zdejmowana była tylko do kąpieli.  Później ten czas ulegał skróceniu. Problemy zaczęły się, gdy szyna była zakłada tylko 'na noc'.  U nas to określenie niestety okazało się nietrafionym. Nigdy nie zostaliśmy poinformowani o protokole szynowania.

 W wieku około 2 lat usłyszeliśmy od lekarza prowadzącego, że nastąpił nawrót, a stopę 'trzeba poprawić'. Przerażeni wizją rozległej operacji z zastosowaniem drutów Kirschnera szukaliśmy pomocy u innych lekarzy w Polsce - bezskutecznie.  Operacje przeprowadzone w Polsce oprócz tego, że są inwazyjne to jeszcze niosą wysokie ryzyko nawrotu, bo aż 40%.  Szukaliśmy dalej. Pewnego dnia natrafiliśmy na stronę clubfoot.pl i pojawiło się światełko, że można wyleczyć nasze dziecko mniej inwazyjną metodą. W kwietniu tego roku odbyliśmy konsultację u dr Radlera w Wiedniu. Dr Radler zaproponował nam transfer ścięgna mięśnia piszczelowego przedniego na trzecią kość klinowatą (ATTT) oraz zabieg korygujący zgięcie grzbietowe poprzez przezskórne nacięcie ścięgna Achillesa (Hoke Tenotomię). Co najważniejsze zabiegi te są mało inwazyjne i niosą za sobą tylko 2% ryzyka nawrotu.  Metoda ta niestety nie jest stosowana w Polsce. Termin wyznaczony został na 31 października 2018 roku. Przed zabiegiem czekają nas ponowne gipsy zmieniane co tydzień (2, 9, 16, 23 października) oraz dwa gipsy po operacji (jeden założony na cztery tygodnie, drugi na dwa tygodnie). Wierzymy, że jest to wielka szansa dla naszego dziecka w drodze do prostej stópki. Koszt operacji oszacowany został na kwotę 4 484,84 EUR. Do tego dochodzi koszt pobytu w Wiedniu w okresie okołooperacyjnym (5 dni) oraz wielokrotne koszty dojazdów na zmiany gipsów w krótkim okresie czasu (minimum 7). Niestety powyższe koszty przekraczają nasze możliwości w związku z czym prosimy Państwa o pomoc.

Wybierz kwotę

Komentarze

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    12.08.18
    12.08.18

    powodzenia! @ pzdr dla Pauliny :)

Małgorzata Dziuba - awatar

Małgorzata Dziuba

Organizator zbiórki

Wpłaty - 51

Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Gosia - awatar
20
Gosia
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Małgorzata i Maciej Kołodziej - awatar
100
Małgorzata i Maciej Kołodziej
Lidia Gryżewska - awatar
100
Lidia Gryżewska
Michał Stalij - awatar
50
Michał Stalij
Małgorzata Zielonko - awatar
50
Małgorzata Zielonko
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.