Zbiórka ATTT + Hoke Tenotomy w Wiedniu - zdjęcie główne

ATTT + Hoke Tenotomy w Wiedniu

12 629 zł  z 39 500 zł (Cel)
Wpłaciło 198 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Małgorzata Dziuba - awatar

Małgorzata Dziuba

Organizator zbiórki

Witam, nazywam się Małgorzata Dziuba i jestem mamą 3 letniego Wiktora. Wiktorek urodził się 20 lipca 2015 roku z wrodzoną wadą końsko - szpotawą prawej stopy. 

Niedługo po urodzeniu przeszedł serię gipsów zmienianych co tydzień. Później zabieg tenotomii ścięgna Achillesa i znów gips tym razem założony na cztery tygodnie. 

Po całym tym procesie leczenia zaczęła się nasza przygoda z szyną derotacyjną Denis - Browna. Na początku syn nosił ją 24 godziny na dobę, zdejmowana była tylko do kąpieli.  Później ten czas ulegał skróceniu. Problemy zaczęły się, gdy szyna była zakłada tylko 'na noc'.  U nas to określenie niestety okazało się nietrafionym. Nigdy nie zostaliśmy poinformowani o protokole szynowania.

 W wieku około 2 lat usłyszeliśmy od lekarza prowadzącego, że nastąpił nawrót, a stopę 'trzeba poprawić'. Przerażeni wizją rozległej operacji z zastosowaniem drutów Kirschnera szukaliśmy pomocy u innych lekarzy w Polsce - bezskutecznie.  Operacje przeprowadzone w Polsce oprócz tego, że są inwazyjne to jeszcze niosą wysokie ryzyko nawrotu, bo aż 40%.  Szukaliśmy dalej. Pewnego dnia natrafiliśmy na stronę clubfoot.pl i pojawiło się światełko, że można wyleczyć nasze dziecko mniej inwazyjną metodą. W kwietniu tego roku odbyliśmy konsultację u dr Radlera w Wiedniu. Dr Radler zaproponował nam transfer ścięgna mięśnia piszczelowego przedniego na trzecią kość klinowatą (ATTT) oraz zabieg korygujący zgięcie grzbietowe poprzez przezskórne nacięcie ścięgna Achillesa (Hoke Tenotomię). Co najważniejsze zabiegi te są mało inwazyjne i niosą za sobą tylko 2% ryzyka nawrotu.  Metoda ta niestety nie jest stosowana w Polsce. Termin wyznaczony został na 31 października 2018 roku. Przed zabiegiem czekają nas ponowne gipsy zmieniane co tydzień (2, 9, 16, 23 października) oraz dwa gipsy po operacji (jeden założony na cztery tygodnie, drugi na dwa tygodnie). Wierzymy, że jest to wielka szansa dla naszego dziecka w drodze do prostej stópki. Koszt operacji oszacowany został na kwotę 4 484,84 EUR. 

Do tego dochodzi koszt pobytu w Wiedniu w okresie okołooperacyjnym (5 dni) oraz wielokrotne koszty dojazdów na zmiany gipsów w krótkim okresie czasu (minimum 7). Niestety powyższe koszty przekraczają nasze możliwości w związku z czym prosimy Państwa o pomoc.


Edit: 04.10.2018

W dniu 2 października odbyliśmy wizytę w Wiedniu, gdzie został założony pierwszy gips na nóżkę naszego Synka. 


Edit: 15.10.2018

Drugi z czterech gipsów przed operacją został założony 9 października, a dziś szykujemy się do kolejnego wyjazdu do Wiednia. 

Edit:09.11.2018

W dniu 16.10.2018 roku został założony kolejny, trzeci gips.


Ostatni gips przed operacją, tym razem długi założony został 23.10.2018 roku.


W dniu 31.10.2018 roku odbyła się tak długo wyczekiwana operacja, transfer ścięgna mięśnia piszczelowego przedniego na trzecią kość klinowatą (ATTT) oraz przezskórne nacięcie ścięgna Achillesa (Hoke Tenotomia), którą wykonał Dr Christof Radler w Orthopadisches Spital Speising w Wiedniu.  Tym razem kontrolę po operacji i  zmianę gipsu mamy dopiero 23.11.2018 roku. Na szczęście Wiktorek wszystko znosi bardzo dzielnie.

Niestety koszty operacji wyszły wyższe od tych ujętych w kosztorysie o prawie 300 Euro.


Przed nami jeszcze 2 wizyty w Wiedniu oraz zakup buta ADM, który będzie zakładany Wiktorkowi codziennie do spania.


Edit: 29.12.2018

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy za dokonane wpłaty :) Operacja się udała. W dniu 7 grudnia 2018 roku został ściągnięty Wiktorowi ostatni gips. Zobaczyć naszą piękną, prostą stópką po tylu miesiącach oczekiwania to najwspanialszy prezent Mikołajkowy jaki mogliśmy otrzymać. Minęło 5 dni od ściągnięcia gipsu, a Wiktorek zaczął stawiać pierwsze kroki. Dziś potrafi już nawet biegać. To wszystko zasługa wspaniałego doktora jakim jest Christof Radler. Dziękujemy!!!

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • www.idzpodprad.pl - awatar

    www.idzpodprad.pl

    01.11.2018
    01.11.2018

    „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

  • Barbara Jednacz - awatar

    Barbara Jednacz

    29.10.2018
    29.10.2018

    Życzę zdrowia!!!

  • Grzesiek Karsiborz :) - awatar

    Grzesiek Karsiborz :)

    29.10.2018
    29.10.2018

    Niech kazdy wplaci PIĄTAKA to tylko pół czteropaka :) ! zachęcam :) !

  • ALINA - awatar

    ALINA

    29.10.2018
    29.10.2018

    zdrowiej maluchu!!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    29.10.2018
    29.10.2018

    Powodzenia;)

12 629 zł  z 39 500 zł (Cel)
Wpłaciło 198 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Małgorzata Dziuba - awatar

Małgorzata Dziuba

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 198

Katarzyna i Krzysztof Boksowie - awatar
Katarzyna i Krzysztof Boksowie
300
Joanna - awatar
Joanna
20
Szkoła Podstawowa w Dziwnowie - awatar
Szkoła Podstawowa w Dziwnowie
802
Katarzyna i Krzysztof Boksa - awatar
Katarzyna i Krzysztof Boksa
600
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Tomasz Malach - awatar
Tomasz Malach
100
www.idzpodprad.pl - awatar
www.idzpodprad.pl
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Karolina - awatar
Karolina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij