Zbiórka Wiktoria wierzy w dobro - zdjęcie główne

Wiktoria wierzy w dobro

1 150 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 


Dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc Wiktorii oraz wasze wsparcie tej zbiórki. Dofinansowanie Fundacji Nieskończone Możliwości pozwoliło wesprzeć uczestnictwo Wiktorii w turnusie rehabilitacyjnym w 2021 roku.  Czynimy nadal starania aby dofinansować jej dalszą rehabilitację, nawet kilkoma tysiącami złotych. W dniu dzisiejszym zbiórka zostaje zamknięta z uwagi na założenie przez naszą organizację zbiórki na rzecz Wiktorii w innym dużym serwisie online SIE... (szczegóły na FB Fundacji i stronie WWW :)).  Polecamy wsparcie innych zbiórek Fundacji w Pomagam lub wsparcie Wiktorii za pośrednictwem nr rachunku bankowego Fundacji. Wydatki w ramach tego dofinansowania Fundacji są rozliczane księgowo Fundacji przez rodzinę dziewczynki. Przekazane darowizny na Pomagam i rachunek mogą Państwo odliczyć od podatku ( ulga na darowizny i wsparcie pożytku, na podstawie dokumentu bankowego/pocztowego przelewu/wpłaty, rozliczenie przy rozliczaniu danego roku podatkowego). Dziękujemy :) 


„Dobro powraca„  - To nasze motto. Każdy krok Wiktorii kosztuje. Pomóżmy jej samodzielnie chodzić. Prosimy!!! Wiktoria (zwycięstwo) pragnie sama chodzić jak inne dzieci stąd nasza prośba do Państwa o wsparcie potrzebnej, wieloprofilowej, nieustannej, mozolnej ale owocnej rehabilitacji dziewczynki.


Wiktoria ma 16 lat i mieszka w Nasielsku na Mazowszu. Urodziła się w Wigilię Bożego Narodzenia jako skrajny wcześniak. Piękny prezent, lecz jako rodzice dalibyśmy wiele, aby tego roku Gwiazdka wydarzyła się trochę później. Po urodzeniu przez pierwsze miesiące oddychał  za nią respirator, ponieważ serce było źle ukształtowane i z dziurą. Stwierdzono też obustronny niedosłuch, zez zbieżny, krótkowzroczność, wylewy do mózgu II stopnia oraz wzmożone napięcie, niedowaga (1700g).

Skutkiem wcześniactwa jest obecna niepełnosprawność Wiktorii. W pierwszym roku zadręczaliśmy się dlaczego właśnie Wiktorię spotkał taki los. Jednak zebraliśmy wszystkie siły i ruszyliśmy do działania, które przyniosło odwrotny efekt. Ćwiczenia, które zalecano w renomowanym, dziecięcym szpitalu okazały się porażką, gdyż były niedostosowane do diagnozy Wiktorii. Do 7 roku Wiktoria nie przybierała na wadze i tylko czworako wała, nie mówiąc, nie siedząc sama, miała też zaniki mięśni nóg i rąk, pogłębiała się spastyka. 

Efekty złej terapii odkręcaliśmy latami. W ósmym roku życia Wiktorii trafiliśmy na turnus rehabilitacyjny, zalecono rehabilitację codzienną NDT Bob-at.

Wiktoria zaczęła rosnąć, przybierać na wadze mimo wyrzeczeń i bólu jaki sprawiały ćwiczenia, stała się ciekawą świata dziewczynką, pełną energii, bardzo radosną, uśmiechniętą, kochającą ludzi osobą.

Pięć lat temu stanęła na nogi przy trójnogu z obciążnikami 2kg. Była bardzo dumna. Od tego czasu nie trzeba namawiać jej na ćwiczenia, choć zajęcia są żmudne kosztowne i bolesne.

Wiktoria rozumie, że tylko dzięki regularnej rehabilitacji zależy czy kiedyś zacznie sama robić kroczki bez pomocy i to skłoniło nas KOCHANI, aby prosić was o wsparcie w sfinansowaniu turnusów i rehabilitacji dla Wiktorii.

Najdrobniejsza kwota przybliża naszą córeczkę do jej marzenia. Wiktoria CHCE SAMODZIELNIE CHODZIĆ. Aby to się stało musimy odbywać 5-6 turnusów w roku oraz ćwiczyć codziennie i regularnie.

Wiemy, iż trudno prosić o pieniądze, gdy każdy ma swoje troski, smutki, problemy lecz to dzięki Ludziom Dobrej Woli i Otwartego Serca zawdzięczamy postępy naszej córeczki, która mówi bez przerwy (chociaż często bez sensu),chodzi przy trójnogu, już jest sprawniejsza, radośniejsza. Osiągnęła bardzo dużo, aby teraz z powodu braku funduszów to zaprzepaścić. Sukces jaki do teraz osiągnęła poprzez nasze wyrzeczenia i waszą ofiarność da się zauważyć.

Aby taki jeden turnus wieloprofilowej rehabilitacji się odbył potrzeba, aż 10 tys. PLN (dwutygodniowy turnus). Potrzeba od 5-6 rocznie takich turnusów z kompleksową rehabilitacją np. z wykorzystaniem lokomatu. Niestety nie damy rady już sami bez Państwa wsparcia korzystać z tej formy rehabilitacji. Wiktoria walczy o każdy krok i się nie poddaje a my patrząc na osiągany sukces naszej córki staramy jej się pomóc aby czerpała siłę, czuła wsparcie do spełnienia swojego marzenia o samodzielnym chodzeniu.

Każda złotówka to cegiełka a zarazem dar Serca.  Wiktorii wymarzonym prezent na każdą jej uroczystość to aby móc chodzić jak rówieśnicy. Zapytana o czym marzy - odpowiada „Iść sama na nóżkach na spacer z wami „ Spróbujmy jej to podarować i spełnić marzenie. PROSIMY WAS KOCHANI.


Szanowni Państwo

W ramach tej zbiórki na dofinansowanie fundacji na rzecz Wiktorii Woltańskiej liczy się każda Twoja darowizna — zarówno mała, jak i duża. Przyda się każdy grosz, na rzecz jej  rehabilitacji i specjalistycznych turnusów. Chcemy zagwarantować fundusze na przynajmniej rok rehabilitacji Wiktorii, której rodziców nie stać na pokrycie tych wszystkich niezbędnych i nierefundowanych z innych źródeł kosztów turnusów oraz zabiegów. Dzięki tej zbiórce na rzecz dofinansowania dla Wiktorii, będzie ona miała zapewnione fundusze na np. codzienną walkę o możliwość chodzenia  i rehabilitację przez rok, może dłużej. Głęboko wierzymy, że zbiórka pozwoli poprawić jej los. Dziękujemy za Państwa wsparcie w tej walce i okazane serce. Ta Zbiórka, jak każda inna akcja charytatywna Fundacji Nieskończone Możliwości i jej dofinansowanie, jest promowana i rozliczana księgowo przez naszą organizację. W przypadku pytań dotyczących zbiórki i Fundacji proszę o kontakt.


Marcin Mleczko

Fundacja Nieskończone Możliwości 

Aktualizacje


 • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

  Fundacja Nieskończone Możliwości

  28.12.2022
  28.12.2022

  https://pomagam.pl/zbiorkaswiateczna Kochani wciąż jeszcze kilkanaście rodzin potrzebujących nie otrzymało paczki świąteczno-noworocznej Fundacji. Prosimy was o datki, które pozwolą zrealizować wysyłkę paczek świąteczno-noworocznych do co najmniej 84 rodzin z chorym przewlekle lub niepełnosprawnym dzieckiem w rodzinie. Dziękujemy za każdy datek :) Przy tej okazji składamy także wszystkim darczyńcom i innym pomagającym tej zbiórce najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych oraz wszystkiego dobrego w 2023. Wszystkiego dobrego :) ) Pozdrawiamy, Fundacja Nieskończone Możliwości, Kraków Bank Pekao SA 38124014441111001068583607 dopisek oczywiście "paczki świąteczne" lub
  https://pomagam.pl/zbiorkaswiateczna

Komentarze


 • Renata i Daniel - awatar

  Renata i Daniel

  12.06.2021
  12.06.2021

  Wierzymy, że dobro powraca ♥️ Trzymamy kciuki 😘

  • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

   Fundacja Nieskończone Możliwości - Organizator zbiórki

   13.06.2021
   13.06.2021

   dziękujemy :)

1 150 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 20

Justyna - awatar
Justyna
50
Klaudia Brzezińska - awatar
Klaudia Brzezińska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Renata i Daniel - awatar
Renata i Daniel
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka Michalak - awatar
Agnieszka Michalak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij