Zbiórka

Na bogato? To znaczy spokojnie

Szczepienia, zabiegi, leczenie, weterynaryjny granulat, zioła, sianko, podkłady higieniczne, worki na śmieci, nowe moskitiery na wybiegu... - od wydatków aż kręci się w głowie. Taki jest los organizacji ratujących zwierzęta - żeby dobrze działać, trzeba skutecznie pozyskiwać środki i je wydawać jak najrozsądniej i jak najkorzystniej dla podopiecznych.

Niech Was nie zmyli tytuł zbiórki. Nie przepuścimy tych pieniędzy na wielką imprezę z ziołami z Madagaskaru i szampanem ;) Fundusze zgromadzone podczas zbiórki "Wiosna na bogato" pozwolą nam po prostu przeżyć tę wiosnę spokojniej.

Photo

Jesteśmy z Azylu

Azyl dla Królików w Toruniu powstał w 2012 roku jako pierwsze takie miejsce w Polsce. Jest przystanią dla wszystkich potrzebujących królików: zaniedbanych, chorych, niechcianych, znalezionych w parkach, na ulicach na śmietnikach...

Mamy przystosowane dla królików pomieszczenie, jednak wiosną uruchamiamy też zewnętrzny wybieg. Króliki uwielbiają kopać w ziemi i wygrzewać się na słońcu. Widząc je szczęśliwe, brykające, zrelaksowane - zdajemy sobie sprawę, że warto to wszystko robić. 

Photo

Nasi podopieczni

Pod naszą opieką znajduje się obecnie ponad 60 królików, w tym 30 na miejscu w Azylu (reszta jest w domach tymczasowych). 

Początkowo Azyl był miejscem, gdzie nie było rezydentów - wszystkie króliki trafiały do adopcji. Życie zrewidowało marzycielskie początki. Obecnie w Azylu przebywa wiele królików przewlekle chorych (encephalitozoonoza, choroby układu oddechowego, problemy z zębami), dla których trudno jest znaleźć odpowiednie domy.

Dokładamy wszelkich starań, aby podopieczni Azylu mieli jak najlepszą opiekę. Jak wiadomo - taka opieka kosztuje nie tylko czas, ale i realne pieniądze. 

Na zdjęciach widzicie kilkoro naszych podopiecznych specjalnej troski: Faworka, który w wieku kilku miesięcy musiał mieć usuniętą część zębów i walczy z przewlekłym katarem, Aksamitkę po encephalitozoonozie (skręcony łepek), małą Tove z niewykształconą łapą i splay leg (wady genetyczne), Duszka, naszego rezydenta (jest z nami 2,5 roku), z bombą zegarową - ropniem w płucach.

Photo

Potrzeby królików, potrzeby Azylu

Króliki potrzebują takiej samej opieki weterynaryjnej jak inne zwierzęta. Wymagają również odpowiedniej diety, zwłaszcza te chore, z problemami z zębami, z interwencji. Bardzo ważne są okresowe szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym - pomorowi królików i myksomatozie, zwłaszcza w okresie wiosennym (choroby przenoszą komary i meszki). Zabiegi kastracji to już standard - pozwalają uniknąć poważnych chorób (m.in. częstych u samiczek nowotworów jajników, macicy i listwy mlecznej). Dzięki zabiegom króliki mogą żyć w zgodnych parach. 

Adopcja królika z Azylu jest bezpłatna. Do domów uszate wędrują wykastrowane, przebadane, zaszczepione. A to wszystko dzięki darczyńcom, którzy nam ufają i chcą razem z nami ratować królicze życia.

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto

Komentarze

 • 14.06.16
  14.06.16

  ♡♡♡

 • Basia

  15.05.16
  15.05.16

  Żeby nasze Uszate przytulaski były szczęsliwe😍

 • Karina

  13.05.16
  13.05.16

  Życzę powodzenia!Sama mam dwa króliki,dwa koty i psa i wiem ile to pracy.

 • natalia

  13.05.16
  13.05.16

  dla uszatych:)

 • Aldona

  30.04.16
  30.04.16

  Z serca dla Uszu :)

Wpłaty - 54

 • Avatar Katarzyna
  80
  Katarzyna
 • Avatar Malwina
  10
  Malwina
 • Avatar jagoda
  10
  jagoda
 • Avatar Ewelina
  20
  Ewelina
 • Avatar ♡
  50
 • Avatar Lidia
  50
  Lidia
 • Avatar Michalina
  10
  Michalina
 • Avatar Natalia
  10
  Natalia
 • Avatar ewa
  20
  ewa
 • Avatar Maciej
  100
  Maciej

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę