Zbiórka Rehabilitacja Wiktorii. - zdjęcie główne

Rehabilitacja Wiktorii.

11 600 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób

Stowarzyszenie RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ zwraca się do Państwa o PILNĄ POMOC dla Wiktorii z Szczawina Kościelnego woj mazowieckie.

AKTUALIZACJA: 12.03.2021
,, Każda rzecz, która przytrafia nam się w życiu, przygotowuje nas do tego, co ma jeszcze nadejść",

Życie pisze różne scenariusze, czasami spotykają nas rzeczy, na które nie mamy wpływu. Tak właśnie jest z nami.

Pobyt w niemieckiej klinice przedłuża nam się, jest to już 4 tydzień, mimo że wcześniej lekarze zakładali dwutygodniowe leczenie operacyjne. Wikuś przeszła wiele, każda operacja, a było ich trzy, bardzo ją osłabiły. Do tego od samego początku miała wymioty i bóle głowy, które trwają do dziś. Z czasem miną. 

Najważniejsze, że  zasadnicza operacja przebiegła dobrze, a powikłania, no cóż, nikt nie ma na nie wpływu...

Wika ma dużo chorób współistniejących, które mogą powodować różne  komplikacje, dlatego miała dwie reoperacje, musiała przejść antybiotykoterapie, złożone farmakologicznie leczenie bólu. 

Może nie jest teraz idealnie, są wzloty i upadki, ale wiem, że to minie. W tym wszystkim najbardziej budujące jest to, że Wika mimo tego, co tutaj przechodzi, bardzo chce chodzić,  walczy o to każdego dnia. Po bardzo dużym weekendowym kryzysie, potrafiła wstać i ćwiczyć, bo wie że teraz rehabilitacja jest najbardziej jej potrzebna. Może niebawem wrócimy do domu, Wika najprawdopodobniej będzie musiała wracać transportem medycznym, czego wcześniej nie byliśmy w stanie przewidzieć. Dziś jedyne, co nas przerasta, to dodatkowe koszty,  ponieważ bardzo wzrosły . Każdy dzień dodatkowego pobytu, dodatkowe operacje, pracę tłumacza pokryjemy z pieniędzy przeznaczonych na rehabilitację. Jest to dla nas bardzo trudne, gdyż Wika musi mieć wkrótce wdrożona rehabilitację stacjonarną, a zaraz po niej turnus neuro-ortopedyczny. Ale wiem, że nie możemy teraz się zatrzymać. Wika ma bardzo dobre rokowania na pozbycie się wózka, więc nie możemy tego zmarnować. — w 

Christliches Krankenhaus Quakenbrück


AKTUALIZACJA:
Termin operacji został przesunięty na drugą połowę lutego 2021r
Będziemy kontynuować zbiórkę na dalszą rehabilitację Wiktorii.


Wiktoria przyszła na świat 15 lat temu. Prawie od urodzenia pojawiły się problemy z jej zdrowiem. Trzy lata temu stan Wiktorii dramatycznie się pogorszył. Teraz toczy się walka o jej życie.
Obciążona jest wieloma schorzeniami, które mają tragiczny wpływ na jej funkcjonowanie. Wiktoria cierpi na Zespół Ehlersa - Danlosa (EDS), zespół Arnolda Chiariego z jamistością rdzenia, zespół Klippel-Feila (wraz z mnogimi wadami w budowie kręgosłupa, w tym rozszczepieniem kręgosłupa w kręgu C1), wodogłowie, polineuropatia. Ma liczne wady  układu moczowego: (refluks pęcherzowo-moczowy wraz z marskością nerki lewej i pęcherzem neurogennym), wadę serca VSD, skoliozę neurogenną, zwyrodnienie bioder, kolan, kręgosłupa, insulinooporność, platybasia (płaskopodstawie).  Dziewczynka porusza się o kulach i coraz częściej na wózku inwalidzkim.

       W tym momencie rozpoczęła się walka o każdy dzień  życia Wiktorii. Dziewczynka cierpi, ból staje się nie do zniesienia. Leki przeciwbólowe nie pomagają. Jedynym ratunkiem jest morfina. Każdy ruch sprawia olbrzymi dyskomfort. Mimo wszystko Wiktoria  jest dzielna i stara się nie pokazywać z jak wielkim cierpieniem musi się mierzyć. Chciałaby tak jak każda nastolatka normalnie żyć, spełniać swoje marzenia. Choroba odebrała jej tę możliwość.

       Rodzina ciągle szuka  pomocy dla Wiktorii. Teraz jest szczególny czas, ponieważ pojawiła się dla niej szansa - „światełko w tunelu”. Rodzina otrzymała wiadomość od Profesora z Kliniki w Niemczech o możliwości przeprowadzania operacji. Czasu jest bardzo mało. Termin został wyznaczony na połowę grudnia 2020 roku. Koszt operacji wynosi 120 tys. złotych. Tyle kosztuje życie i zdrowie Wiktorii. Rodzina nie jest w stanie sama pokryć tak olbrzymich kosztów. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe operacji. Liczy się każda złotówka. Rodzina błaga o pomoc dla swojego dziecka. Operacja pozwoli zatrzymać rozwijające się choroby, a także zmiany neurologiczne.

       To od Nas zależy, czy Wiktoria będzie mogła cieszyć się życiem. Czy dostanie szansę na życie bez bólu i cierpienia. W ten szczególny, przedświąteczny czas  pamiętajcie o tej pięknej wojowniczce i jej rodzinie. Folora Edward powiedziała kiedyś piękne słowa „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro które dajemy, zatacza koło i wraca do Nas”.

Wierzymy w Państwa wielkie i dobre serca!

Aktualizacje


 • Stowarzyszenie RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ - awatar

  Stowarzyszenie RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

  23.01.2021
  23.01.2021

  Szanowni Państwo.
  Jak zapewne pamiętacie nasze stowarzyszenie utworzyło zbiórkę środków finansowych na operację, a następnie na rehabilitację Wiktorii.

  Los jednak lubi płatać figle i niestety tym razem spłatał kolejnego, dramatycznego figla właśnie Wiktorii...

  W zasadzie, to dziewczynka wraz z mamą miały być już w drodze do kliniki w Niemczech lecz okazało się to niemożliwe.

  ...Wiktoria, jak również jej mama przed wyjazdem musiały mieć wykonane badanie na obecność wirusa SARS - CoV - 2.
  I w obecnej sytuacji nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie wynik.
  Testy wykonane u obu Pań, dały wynik pozytywny.😞
  W związku z powyższym, kolejny raz data operacji musiała zostać przełożona.
  A co za tym idzie, Wiktoria nadal musi cierpieć, tym razem podwójnie. 😞

  - Dzisiejszy dzień miał być dniem pakowania i odliczania godzin do wyjazdu, niestety, okazał się dniem wielkiego zaskoczenia i smutku. To, co się wydarzyło, przeszło nasze wszelkie wyobrażenia. Sprawdzaliśmy to trzy razy, niestety, wszystkie badania potwierdziły złą wiadomość. Wika i ja mamy dodatnie wyniki testu na korona wirusa. Trudno pisać o tym wszystkim, ponieważ pozytywny wynik uniemożliwia nam wyjazd na operacje. Jesteśmy w trakcie ustalania nowego terminu, mamy tylko cichą nadzieję, że nie będzie odległy. - napisała mama Wiktorii.

  Trzymamy kciuki i wierzymy, że ten okres szybko minie i obie Panie wyjdą z tego jeszcze silniejsze.❗

  Tak więc Szanowni Państwo, PROSIMY w dalszym ciągu o wsparcie duchowe, finansowe ( zbiórka wciąż trwa i można do niej dołączyć pod tym oto adresem: https://pomagam.pl/wk7rfa9a ) oraz trzymanie kciuków za tę dzielną dziewczynę o imieniu WIKTORIA ( ZWYCIĘSTWO! ).

  Pozdrawiamy serdecznie i wierzymy, że kolejne wieści będą coraz lepsze i radośniejsze. 💐

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.03.2021
  13.03.2021

  Wytrwałości ❤️❤️❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.12.2020
  03.12.2020

  Dużo zdrowia Wiktoria

11 600 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób

Wpłaty: 60

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
88
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
EwaJ. - awatar
EwaJ.
50
Iwona - awatar
Iwona
50
MAŁGORZATA - awatar
MAŁGORZATA
50
Asia Maślanka 15urodziny Wiktorii - awatar
Asia Maślanka 15urodziny Wiktorii
15
Ewelina i Łukasz - awatar
Ewelina i Łukasz
20
L.K. - awatar
L.K.
100
W.W.P.A Gąbin - awatar
W.W.P.A Gąbin
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij