Igor słyszy, ale nie słucha, widzi, ale nie spostrzega, wydaje dźwięki, ale jego "mowa" nie służy komunikacji.
Igor ma autyzm.
Wygląda na zdrowego chłopca i można byłoby uznać, że jest zdrowy, gdyby nie zaburzona praca jego mózgu.
Zaczęło się od odmiennego niż u rówieśników zachowania. Igor nie reagował na prośby i polecenia, nie patrzył w oczy, na wszelkie trudności odpowiadał agresją. Jego zachowanie nadal tak wygląda, jednak teraz już znamy przyczynę. Wiemy, że nie jest niegrzeczny, tylko inaczej odbiera świat, co jest dla niego ogromnym stresem, a dla nas wielką troską.
Igor nie ma przyjaciół ani kolegów, bo nie umie nawiązywać kontaktów społecznych, musi chodzić do szkoły specjalnej, gdyż w placówce powszechnej nie mógł się odnaleźć, a co istotne, nikt nie potrafił z nim postępować. Tak, wiemy że to trudne.
Nawet kiedy chłopiec jest w grupie innych dzieci, sprawia wrażenie, jakby nie był z nimi, tylko w odległych galaktykach.
Aby mógł "wrócić na ziemię" potrzeba wielu godzin ćwiczeń uwagi, treningów umiejętności społecznych i doskonalenia umiejętności komunikowania się. To długa i żmudna droga, ale dająca powolne efekty.
Aby móc nawiązać z Igorem nić porozumienia, aby ułatwić mu poruszanie się w świecie innych ludzi potrzebna jest intensywna, systematyczna rehabilitacja neurologiczna, logopedyczna, pedagogiczna i psychologiczna. NFZ refunduje tylko część zajęć a szkoła uczy, nie rehabilituje.
Rodzice ze skromnego budżetu domowego opłacają dla synka nie tylko zajęcia. Lwią część dochodów pochłaniają uciążliwe dojazdy. Rodzina mieszka na wsi, bywają miesiące, że do odległego Gdańska na konsultacje do Poradni Neurologicznej i Przeciwpadaczkowej dla Dzieci pokonują dwa tysiące kilometrów.
Teraz pojawiła się nowa szansa!
Ta metoda terapii odnosi ogromne sukcesy w rehabilitacji autyzmu. W zetknięciu ze zwierzęciem, w niecodziennych warunkach, pod czujnym okiem terapeuty tworzą się więzi delfinem wyzwalające chęć kontaktu, otwartość, dążenie do bliskości i porozumienia. Łatwo je przenieść na codzienne funkcjonowanie wśród ludzi.
Igor dostał szansę wyjazdu na turnus, ale będzie mógł z niej skorzystać tylko z pomocą ludzi o wielkich sercach. Aby mógł wyjechać do rekomendowanego delfinarium potrzeba 6000 złotych. Jest to kwota, której rodzina nie jest w stanie sprostać.
Licząc na Państwa pomoc będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!