Zbiórka Lis, który uciekł śmierci - zdjęcie główne

Lis, który uciekł śmierci

3 270 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 152 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Kim jest Włóczykij?

Włóczykij urodził się wiosną 2014 roku. W wieku kilku tygodni, w okresie lipca, został oddzielony od matki i umieszczony w osobnej klatce. Tkwił zamknięty w drucianej klatce aż do listopada 2014 roku. Listopad to czas krwawych „żniw futrzarskich”. Polskie prawo nakazuje zabijać lisy poprzez porażenie prądem elektrycznym - elektrody wsadza się do pyszczka i odbytu zwierzęcia. Włóczykij miał szczęście, wymknął się śmierci. Uciekł z fermy w listopadzie, podczas masowego uboju, jakiemu poddane zostały wszystkie pozostałe młode lisy, po kolei, jeden po drugim.

Koniec tułaczki

Włóczykij nie radził sobie dobrze na wolności. Lisy, które urodziły się na fermie mając często problem ze zdobywaniem pożywienia. W końcu lisek trafił pod opiekę Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach. Włóczykij dostał szansę na nowe życie. Będzie miał też możliwość realizowania swoich naturalnych potrzeb i zachowań oraz pokazywania, że zwierzęta noszące futra to oddychające, myślące i czujące istoty. Ma również okazję poznać i bawić się z innymi lisami. Włóczykij to bardzo ciekawski i inteligentny lisek, który w zaskakująco łatwo, jak na przedstawiciela swojego gatunku, nawiązuje kontakt z człowiekiem. Bardzo chętnie przyjmuje wszelkie przysmaki, podchodzi i je z ręki.

Czego potrzebujemy?

Ośrodek w Jelonkach przeznacza dla lisków całkiem sporą przestrzeń na zbudowanie dużej woliery, ale potrzebujemy waszej pomocy by móc sfinansować budowę domu dla Włóczykija, gdzie będzie się czuł bezpieczny i na nowo odzyska wiarę w ludzi.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • wolf - awatar

  wolf

  22.03.2016
  22.03.2016

  dreszcze, gdy czytam o tym co sie dzieje na tych ''farmach'' ludzie to dziwne stwory, ktore tworza pieklo wszedzie tam gdzie sa. zawlaszczaja sobie cos co nigdy do nich nie nalezalo/nie nalezy. przeciez to czujace odrebne istoty, ktore pochodza z natury, a nie zostaly wytworzone jak przedmioty. brak slow wlasciwie nie wiem jaki komentarz jest adekwatny do tych wszystkich ogloszen. :(. fajna strona <3 niech wszystkie Lisy tak uciekna!

 • Natalia - awatar

  Natalia

  01.11.2015
  01.11.2015

  Bardzo mi go szkoda, trzymam za niego kciuki i za inne liski :)

 • Ewelina - awatar

  Ewelina

  29.10.2015
  29.10.2015

  Dość przemocy, niech przemysł futrzarski odejdzie w zapomnienie jak najszybciej!!

 • Ania - awatar

  Ania

  27.10.2015
  27.10.2015

  Pomóżmy liskowi! Tak niewiele już brakuje...

 • Ola - awatar

  Ola

  26.10.2015
  26.10.2015

  Kochany Lisku, bądź szczęśliwy mama Ola i Helena

3 270 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 152 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 152

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Marta - awatar
Marta
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
wolf - awatar
wolf
50
Emilian - awatar
Emilian
10
Natalia - awatar
Natalia
20
justyna - awatar
justyna
10
magda - awatar
magda
5
Małgorzata - awatar
Małgorzata
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij