Zbiórka Pożar domu - pomoc dla rodziny - zdjęcie główne

Pożar domu - pomoc dla rodziny

95 225 zł  z 90 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 339 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Nikola Bieniewska-Rusak - awatar

Nikola Bieniewska-Rusak

Organizator zbiórki

Dzień dobry. 

Końcówka roku to czas, który najczęściej spędza się z rodziną w spokojnej, świątecznej atmosferze. Niestety dla mojej rodziny okazał się tragiczny i zostanie w naszych głowach do końca życia. 

29.12.2021 do godziny 18:00 cieszyliśmy swoją obecnością, układaliśmy plany na nadchodzącego Sylwestra i myśleliśmy, że najgorsze w roku 2021 mamy już za sobą. Kilkanaście minut później staliśmy na śniegu i mrozie w samych koszulkach i skarpetach, patrząc jak nasz dom płonie. 

Pożar najprawdopodobniej spowodowany był spięciem instalacji elektrycznej w samochodzie, który stał w garażu, a ogień momentalnie przeszedł na pozostałe sprzęty i przedmioty w pomieszczeniu. 

W efekcie zostały zniszczone, między innymi, elementy odpowiadające za ogrzewanie domu, elektrykę oraz wodę. Spłonął również samochód, który umożliwiał rozwożenie dzieci do szkoły i załatwianie bieżących spraw (z uwagi na znaczną odległość od miasta).

Wysoka temperatura, sadza i kłęby dymu szybko rozniosły się po parterze domu, powodując liczne uszkodzenia (stopienie się niektórych elementów np. drzwi, szafy; zacieki na ścianach; pokrycie sadzą całego domu).

Dom aktualnie nie jest możliwy do zamieszkania, a koszty naprawy szkód i przywrócenia go do stanu używalności znacznie przekraczają możliwości finansowe moich rodziców. Dodatkowo dom jest w cesji na bank, więc nie uda się uzyskać żadnych środków na odbudowę z polisy.

Jako jedyna pełnoletnia córka postanowiłam pomóc rodzicom, organizując tę zbiórkę. Zdaję sobie sprawę, że jest to czas trudny dla wszystkich, jednak będziemy bardzo wdzięczni za każde wsparcie. 

Dom zamieszkiwały cztery osoby, w tym dwie niepełnoletnie córki (10 i 17 lat). Dla każdej z nich jest to ogromna trauma i zależy nam, by jak najszybciej mogły wrócić do dotychczasowego życia. 

Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na odbudowę zniszczonych części domu, usunięcie uszkodzeń wewnątrz pomieszczeń oraz szkodliwych związków chemicznych znajdujących się w ścianach i powietrzu. 

Z góry bardzo dziękujemy za każdą pomoc! 

Aktualizacje


 • Nikola Bieniewska-Rusak - awatar

  Nikola Bieniewska-Rusak

  15.01.2022
  15.01.2022

  Dobry wieczór!

  Od ostatniego wpisu minęły niecałe 3 tygodnie, a w tym czasie wydarzyło się naprawę wiele. Przede wszystkim – dzięki Państwa pomocy udało się uzbierać ustaloną w zbiórce kwotę! Nie jestem w stanie opisać słowami radości, wzruszenia i wdzięczności, jaką czuję ja i moi bliscy. To po prostu coś niesamowitego! Żywy dowód na to, że w tych ciężkich czasach dookoła nas wciąż jest wiele dobra.

  Prace naprawcze nabrały pełnego rozpędu. Znaczna część zebranych środków została już wykorzystana na wyeliminowanie sadzy i chemikaliów ze ścian oraz powietrza, usunięcie gruzu i odpadów popożarowych, naprawę instalacji elektrycznej, przywrócenie dopływu ciepłej i zimnej wody, zakup nowego pieca, pompy elektrycznej i bojlera na wodę (dotychczasowe zbyt ucierpiały w pożarze i nie nadawały się do dalszego użytku) oraz niezbędnych do prac materiałów.
  Niestety konieczne okazało się również zbicie części tynków i rozebranie wszystkich podwieszanych sufitów na całym parterze domu.

  Okazało się również, że od wysokiej temperatury wypaczyło się większość okien znajdujących się na dolnej kondygnacji budynku np. uniemożliwiając zamknięcie/otworzenie danego okna. W związku z tym konieczna będzie ich wymiana, podobnie jak w przypadku drzwi wejściowych, bramy garażowej i części drzwi wewnętrznych, które zostały spalone/nadpalone.

  Dzięki Państwa wsparciu z każdym dniem skutki tamtej tragicznej nocy są coraz mniej dotkliwe i widoczne. A rodzice wreszcie stają na nogi – wyszli z depresji, z której przez jakiś czas nie mogli się podnieść. Odzyskali wiarę w to, że jednak będzie dobrze, że to wszystko da się naprawić – nabrali sił i zapału do walki. Każdego dnia od rana do późnego wieczoru ciężko pracują nad jak najszybszym przywróceniem budynku do stanu używalności. Bardzo im zależy, by do końca ferii udało się wrócić do domu i normalnego życia (przede wszystkim ze względu na moje siostry, które aktualnie nie mają odpowiednich warunków do nauki). Patrząc jednak na tempo działań, jest na to szansa.

  A to wszystko dzięki Państwa pomocy.

  Z początkiem przyszłego tygodnia zaplanowane jest zamknięcie zbiórki. Mimo inflacji, rosnących cen materiałów budowlanych spowodowanych przez Covid i dodatkowych wydatków, które wciąż „wychodzą” przy kolejnych etapach napraw, zebrane środki powinny pokryć większość kosztów, które będzie trzeba ponieść, by dom nadawał się znów do zamieszkania.
  Choć nie jesteśmy w stanie podziękować każdemu z osobna, chciałabym zaznaczyć, że jesteśmy bardzo wdzięczni każdej osobie, która w jakikolwiek sposób wsparła nas w tej trudnej sytuacji. Jesteście Państwo naszymi bohaterami 😊

  Jeszcze raz z całego serca dziękujemy!

  Zdjęcie aktualizacji 85 929

Komentarze


 • Drzemor Koduro - awatar

  Drzemor Koduro

  10.01.2022
  10.01.2022

  Powodzenia w odbudowie. Dziękuję za Kroniki :)

 • Maxim Anael - awatar

  Maxim Anael

  09.01.2022
  09.01.2022

  I hope you'll be fine. Your russian Gothic friend

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.01.2022
  07.01.2022

  Pozdrowienia z Archolos :D

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.01.2022
  06.01.2022

  Powodzenia, dzięki za kroniki :)

 • Steffen z Archolos - awatar

  Steffen z Archolos

  06.01.2022
  06.01.2022

  Pozdrowienia z Archolos! :)

95 225 zł  z 90 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 339 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Nikola Bieniewska-Rusak - awatar

Nikola Bieniewska-Rusak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 339

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
SLOW JOGGING W OLSZTYNIE - #POMAGANIEPRZEZTRUCHTANIE :) - awatar
SLOW JOGGING W OLSZTYNIE - #POMAGANIEPRZEZTRUCHTANIE :)
930
Aga K. - awatar
Aga K.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Marta Szwemińska - awatar
Marta Szwemińska
100
Drzemor Koduro - awatar
Drzemor Koduro
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij