Zbiórka Pożar domu - pomoc dla rodziny - zdjęcie główne

Pożar domu - pomoc dla rodziny

95 225 zł  z 90 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 339 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Nikola Bieniewska-Rusak - awatar

Nikola Bieniewska-Rusak

Organizator zbiórki

Dzień dobry. 

Końcówka roku to czas, który najczęściej spędza się z rodziną w spokojnej, świątecznej atmosferze. Niestety dla mojej rodziny okazał się tragiczny i zostanie w naszych głowach do końca życia. 

29.12.2021 do godziny 18:00 cieszyliśmy swoją obecnością, układaliśmy plany na nadchodzącego Sylwestra i myśleliśmy, że najgorsze w roku 2021 mamy już za sobą. Kilkanaście minut później staliśmy na śniegu i mrozie w samych koszulkach i skarpetach, patrząc jak nasz dom płonie. 

Pożar najprawdopodobniej spowodowany był spięciem instalacji elektrycznej w samochodzie, który stał w garażu, a ogień momentalnie przeszedł na pozostałe sprzęty i przedmioty w pomieszczeniu. 

W efekcie zostały zniszczone, między innymi, elementy odpowiadające za ogrzewanie domu, elektrykę oraz wodę. Spłonął również samochód, który umożliwiał rozwożenie dzieci do szkoły i załatwianie bieżących spraw (z uwagi na znaczną odległość od miasta).

Wysoka temperatura, sadza i kłęby dymu szybko rozniosły się po parterze domu, powodując liczne uszkodzenia (stopienie się niektórych elementów np. drzwi, szafy; zacieki na ścianach; pokrycie sadzą całego domu).

Dom aktualnie nie jest możliwy do zamieszkania, a koszty naprawy szkód i przywrócenia go do stanu używalności znacznie przekraczają możliwości finansowe moich rodziców. Dodatkowo dom jest w cesji na bank, więc nie uda się uzyskać żadnych środków na odbudowę z polisy.

Jako jedyna pełnoletnia córka postanowiłam pomóc rodzicom, organizując tę zbiórkę. Zdaję sobie sprawę, że jest to czas trudny dla wszystkich, jednak będziemy bardzo wdzięczni za każde wsparcie. 

Dom zamieszkiwały cztery osoby, w tym dwie niepełnoletnie córki (10 i 17 lat). Dla każdej z nich jest to ogromna trauma i zależy nam, by jak najszybciej mogły wrócić do dotychczasowego życia. 

Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na odbudowę zniszczonych części domu, usunięcie uszkodzeń wewnątrz pomieszczeń oraz szkodliwych związków chemicznych znajdujących się w ścianach i powietrzu. 

Z góry bardzo dziękujemy za każdą pomoc! 

Aktualizacje


 • Nikola Bieniewska-Rusak - awatar

  Nikola Bieniewska-Rusak

  15.01.2022
  15.01.2022

  Dobry wieczór!

  Od ostatniego wpisu minęły niecałe 3 tygodnie, a w tym czasie wydarzyło się naprawę wiele. Przede wszystkim – dzięki Państwa pomocy udało się uzbierać ustaloną w zbiórce kwotę! Nie jestem w stanie opisać słowami radości, wzruszenia i wdzięczności, jaką czuję ja i moi bliscy. To po prostu coś niesamowitego! Żywy dowód na to, że w tych ciężkich czasach dookoła nas wciąż jest wiele dobra.

  Prace naprawcze nabrały pełnego rozpędu. Znaczna część zebranych środków została już wykorzystana na wyeliminowanie sadzy i chemikaliów ze ścian oraz powietrza, usunięcie gruzu i odpadów popożarowych, naprawę instalacji elektrycznej, przywrócenie dopływu ciepłej i zimnej wody, zakup nowego pieca, pompy elektrycznej i bojlera na wodę (dotychczasowe zbyt ucierpiały w pożarze i nie nadawały się do dalszego użytku) oraz niezbędnych do prac materiałów.
  Niestety konieczne okazało się również zbicie części tynków i rozebranie wszystkich podwieszanych sufitów na całym parterze domu.

  Okazało się również, że od wysokiej temperatury wypaczyło się większość okien znajdujących się na dolnej kondygnacji budynku np. uniemożliwiając zamknięcie/otworzenie danego okna. W związku z tym konieczna będzie ich wymiana, podobnie jak w przypadku drzwi wejściowych, bramy garażowej i części drzwi wewnętrznych, które zostały spalone/nadpalone.

  Dzięki Państwa wsparciu z każdym dniem skutki tamtej tragicznej nocy są coraz mniej dotkliwe i widoczne. A rodzice wreszcie stają na nogi – wyszli z depresji, z której przez jakiś czas nie mogli się podnieść. Odzyskali wiarę w to, że jednak będzie dobrze, że to wszystko da się naprawić – nabrali sił i zapału do walki. Każdego dnia od rana do późnego wieczoru ciężko pracują nad jak najszybszym przywróceniem budynku do stanu używalności. Bardzo im zależy, by do końca ferii udało się wrócić do domu i normalnego życia (przede wszystkim ze względu na moje siostry, które aktualnie nie mają odpowiednich warunków do nauki). Patrząc jednak na tempo działań, jest na to szansa.

  A to wszystko dzięki Państwa pomocy.

  Z początkiem przyszłego tygodnia zaplanowane jest zamknięcie zbiórki. Mimo inflacji, rosnących cen materiałów budowlanych spowodowanych przez Covid i dodatkowych wydatków, które wciąż „wychodzą” przy kolejnych etapach napraw, zebrane środki powinny pokryć większość kosztów, które będzie trzeba ponieść, by dom nadawał się znów do zamieszkania.
  Choć nie jesteśmy w stanie podziękować każdemu z osobna, chciałabym zaznaczyć, że jesteśmy bardzo wdzięczni każdej osobie, która w jakikolwiek sposób wsparła nas w tej trudnej sytuacji. Jesteście Państwo naszymi bohaterami 😊

  Jeszcze raz z całego serca dziękujemy!

  Zdjęcie aktualizacji 85 929

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Drzemor Koduro - awatar

  Drzemor Koduro

  10.01.2022
  10.01.2022

  Powodzenia w odbudowie. Dziękuję za Kroniki :)

 • Maxim Anael - awatar

  Maxim Anael

  09.01.2022
  09.01.2022

  I hope you'll be fine. Your russian Gothic friend

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.01.2022
  07.01.2022

  Pozdrowienia z Archolos :D

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.01.2022
  06.01.2022

  Powodzenia, dzięki za kroniki :)

 • Steffen z Archolos - awatar

  Steffen z Archolos

  06.01.2022
  06.01.2022

  Pozdrowienia z Archolos! :)

95 225 zł  z 90 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 339 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Nikola Bieniewska-Rusak - awatar

Nikola Bieniewska-Rusak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 339

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
SLOW JOGGING W OLSZTYNIE - #POMAGANIEPRZEZTRUCHTANIE :) - awatar
SLOW JOGGING W OLSZTYNIE - #POMAGANIEPRZEZTRUCHTANIE :)
930
Aga K. - awatar
Aga K.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Marta Szwemińska - awatar
Marta Szwemińska
100
Drzemor Koduro - awatar
Drzemor Koduro
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij