Zbiórka Wolontariat w Jeevodaya (Indie) - zdjęcie główne

Wolontariat w Jeevodaya (Indie)

2 255 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób

Przedstawiamy Wam Edytę, która współpracuje z naszym Centrum od lat. Od kilku miesięcy myśli o wyjeździe na wolontariat, do ośrodka dla osób dotkniętych trądem Jeevodaya w Indiach. Chce tam pomagać. Jeszcze nie wie, co będzie robić, ale ma ręce i umysł chętne do pracy. A my chcemy pomóc jej zebrać środki na ten cel. Jeśli masz chwilę czasu, przeczytaj o co prosi Edyta.

Witaj. Być może jesteś moim znajomym, więc już wiesz o mnie mniej lub więcej. Jeśli jednak czyta ten tekst całkiem obca mi para oczu, to trzeba się przedstawić. Mam na imię Edyta. Znajomi mówią do mnie Edzia, Edwarda, Edek, Edison. Jestem wychowawcą w schronisku dla nieletnich i kocham swoją pracę. Nie szukam czegoś innego. Znalazłam. Wiedz też, że nigdy nie pisałam niczego, co przypominałoby opis, który z jakiegoś względu właśnie czytasz. Wyjazd do Indii był dla mnie źródłem wielu sprzecznych emocji. Zatem zacznijmy od początku. 

W maju 2017 roku na zaproszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie, wraz z Adrianem- moim wychowankiem odwiedziliśmy Miasteczko Integracyjne w Dąbrowicy. Tam poznaliśmy dr Helenę Pyz- Matkę Trędowatych. Pamiętam co opowiadała o niemal 30 latach pracy w Indiach, o trudach i radościach pomagania. Jak mówiła o Bogu. I wreszcie jak powiedziała mi, że nie tęskni za polskimi pierogami i polskim disco :) 

"Bądź wierny sobie, cokolwiek czynisz"- echo tych słów nie opuściło mnie do dziś...

Mogłabym obszernie pisać-balansując między patosem, a banałem- jakie  myśli kłębiły się we mnie. W skrócie "jadę do Indii, do ośrodka dla dotkniętych trądem, do Jeevodaya, do Heleny Pyz". Nie była to euforyczna decyzja obwieszczana w radości, pięknymi słowami, z uśmiechem na ustach i setką planów w wyobraźni. Nic z tych rzeczy. Wemknęła się do mojej głowy podczas zwyczajnej rozmowy z Justyną, normalnie, poprostu weszła drzwiami, tak jak wracasz do domu każdego dnia po szkole, z pracy, po treningu. Weszła i została. 

Potem pojawił się kolejny dylemat związany z tą decyzją, ze zbiórką na pomagam.pl. Jak przekonać nieprzekonanych, jak zdobyć poparcie sceptyków? Jaką strategię uzasadnienia tej decyzji wybrać, jak opisać motywy?

Miałeś tak kiedyś, taką natrętną myśl, kiedy coś chodzi Ci po głowie? Wyobrażenia, podróże w myślach, a nawet w snach? Kiedy coś nie daje Ci spokoju i wiesz, że nie da, póki się z tym nie zmierzysz. Pragnienie. Nie. Za mocno. Potrzeba? Tak. Natrętna i permanentna potrzeba. Tym właśnie jest dla mnie Jeevodaya. Myślą nie dającą spokoju, permanentną potrzebą. 

Wiem i Ty też wiedz, że Jeevodaya radzi sobie beze mnie. Więc nie będę przekonywać Cię, że jestem tam niezbędna. To nie prawda. Bo to Jeevodaya  jest z jakichś względów potrzebna mi. Nie napiszę Ci też, że chcę zmienić świat, że sprawię iż pobyt każdego dziecka w ośrodku dla dotkniętych trądem będzie piękny. Nie mam takiej mocy. Nie mam takich umiejętności. Nie wiem nawet jak to się robi. Nie umiem. Potrafię natomiast grać w nogę, kosza, a najlepiej w siatkę. Potrafię pracować fizycznie, gotować, sprzątać, majsterkować, umiem opatrzeć skaleczenie, naprawić zlew, wykopać dół. Potrafię się nie poddawać, jeśli coś  nie uda się za pierwszym lub dziesiątym razem :)

I z tym pojadę do Jeevodaya. Bo szczere i autentyczne będzie tylko to, że nie wiem co mnie tam czeka. Podejmę wyzwanie. Jakiekolwiek.

Chcę wyjechać na 2 miesiące. Pracować w Jeevodaya jako wolontariusz. Po co zbiórka? Zbieram na obowiązkowe szczepienia, wizę, bilety lotnicze i kilka piłek i gier. Nic więcej.

Jeśli możesz mi pomóc w jakiejkolwiek formie będę Ci wdzięczna :)


Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Lidia i Michał - awatar

    Lidia i Michał

    30.12.2017
    30.12.2017

    Powodzenia Pani Edyto!

  • Marcin Tyzo - awatar

    Marcin Tyzo

    29.12.2017
    29.12.2017

    Powodzenia :)

  • Kasia od Asi - awatar

    Kasia od Asi

    12.12.2017
    12.12.2017

    Powodzenia!!!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    27.11.2017
    27.11.2017

    Warto pomagać

  • Kamil - awatar

    Kamil

    25.11.2017
    25.11.2017

    Udostępnione , wpłacone , trzymam kciuki aby się udało ;)

2 255 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób

Wpłaty: 57

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Lili - awatar
Lili
50
Dobrosława Nowak - awatar
Dobrosława Nowak
20
Iza Lis - awatar
Iza Lis
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Patrycja - awatar
Patrycja
20
Patrycja - awatar
Patrycja
15
Aneta - awatar
Aneta
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij